dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Pękający tynk

    Witam. Kilka miesięcy po tynkowaniu tynkiem c-w na jednej ze ścian działowych pojawiło mi się pęknięcie ciągłe idące od podłogi po ścianie jak na załączonym zdjęciu (kolor niebieski).
    Kolorem czerwonym zaznaczyłam słupek z żelbetonu reszta ściany to gazobeton. Pęknięcia były bruzdowane, wklejana siatka i szpachlowane niestety po kilku miesiącach wyszły znowu. Tynk sprawdzałam na przyczepność i się trzyma. Ostukiwałam ścianę i nie słyszę pustych przestrzeni choć ściana nie brzmi jednolicie, zależy to chyba też od grubości tynku..... . Pękanie na granicy słupka betonowego z gazobetonem jest dla mnie oczywiste, tynkarze pewnie siatki nie dali, ale reszty nie rozumiem.

    Co mogę z tym zrobić żeby pęknięcia się już nie pojawiały?

    Mogę przykleić tapetę z włókna szklanego i pomalować ale czy to coś da jeśli pęknięcie będzie pracowało?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180305_154744.jpg
Wyświetleń:	335
Rozmiar:	8,0 KB
ID:	408630  

  2. #2

    Domyślnie

    Patrząc na to co narysowałeś to bardziej wygląda że ściana pęka a nie tynk. Sprawdzałeś to?

  3. #3

    Domyślnie

    Jak mogę to sprawdzić? Z drugiej strony ściany nie widzę pęknięć na tynku choć dokładnie całej nie widzę bo mam tynk i kilka pasów tapety...

  4. #4

    Domyślnie

    Widać to dopiero niestety po odkuciu tynku niestety ? Kształt wskazuje na pęknięcie ściany

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Ściana pracuje, czasem sama z siebie pęka a być może została błędnie wykonana - np brak dylatacji z piany od stropu i odpowiedniego przewiązania przy łączeniu ze ścianą prostopadłą. Przy słupku tylko siatka pomoże, pozostałe pęknięcia oskrob, zagruntuj, wypełnij elastyczną masą (akrylem), ponownie zagruntuj, połóż gładź jeśli trzeba (też w miarę miękką/elastyczną) i pomaluj.
    U mnie do wypełnień spękań sprawdziła się taka jak na fotce, ale możesz użyć dowolnej elastycznej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	soudal.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	72,3 KB
ID:	408634
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  6. #6

    Domyślnie

    Pęknięcia są trochę grubsze niż włos ale są. Tynkarzy powinno się powiesić za j..ja za brak siatki na słupku. Teraz jak już jest tynk to chyba jego siatkowanie nic nie da? Czy akryl do spękań z kartusza ma podobne właściwości do masy szpachlowej podanej wyżej? Jeśli to wina ściany to niestety chyba klejenie akrylem nie wiele zmieni bo pęknięcia będą pracować...

    Rozważam tapetę z włókna szklanego na całą powierzchnię...
    Myślalam nad zrobieniem kontrolowanej dylatacji przy słupku ale mam na nim puszki z prądem podtynkowe i trudno będzie zrobić ją od podłogi do sufitu....ech
    Tyle pieniędzy na remont...
    Ostatnio edytowane przez veratoxic ; 05-03-2018 o 18:01

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    To niestety "na dwoje babka wróżyła" - albo ściana "usiadła", zakończyła "pracę" i zaszpachlowanie zakończy temat, albo to pęknięcia skurczowe i ściana pracuje ciągle, co da Ci szansę powtórzenia zabawy za jakiś czas. Tak, czy inaczej nie specjalnie masz wyjście - tylko elastyczne masy. W kartuszach są też różne akryle - szukaj podobnego po opisie. W wiaderkach (to są małe opakowania, ok 1kG) dla mnie są wygodniejsze - szpachelką nabieram potrzebną ilość.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 05-03-2018 o 18:09
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  8. #8

    Domyślnie

    Pękniecia samego tynku mogą wynikać z jego grubości, właściwości za tłusta za chuda zaprawa, może być też od temperatury, za szybko jak schną to pojawiają się rysy. To wszystko jednak da się ogarnąć np uniflotem czy zwykłą gładzią. To jednak co widać u ciebie wygląda raczej na pękanie ścian a nie tynku. Poza tym budynek nowo wybudowany siada i pracuje, zaszpachluj te ryski i pomaluj i zobaczymy, może problem zniknie.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    moim zdaniem ściana usiadła. Z doświadczenia żadne cudowne gluty i masy naprawcze niewiele pomogą . Fizelina (tapeta) z włókna szklanego przyklejona na dyspersyjny (nie taki metylan w proszku) klej do tapet. Na wieki wieków. Amen.

    Pod warunkiem ze ściana nie zapragnie wpaść jeszcze pół metra w glebę. Wtedy i tapeta nie pomoże.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomics

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Borowie
    Kod pocztowy
    08-412
    Posty
    14

    Domyślnie

    Podepnę się pod wątek bo mam podobny problem z tynkami c-w. Zrobiliśmy remont generalny całego domu wybudowanego w latach 60-ych. Stary tynk skuwany ze wszystkich ścian, ściany murowane metodą "gospodarczą" lesz - szlaka - różnie to jest określane, zagruntowane ceresitem CT17, następnie siatka, klej na to tynk c-w. Wykonawca (polecony) robił już na takich ścianach i ma doświadczenie jeśli chodzi o tynki c-w. Tynki wykonane w czerwcu 2017, pierwsze mikro pęknięcia zauważyłem po dwóch miesiącach, teraz jest ich coraz więcej, zastanawiam się czym to naprawić? Czy może grunt lub farba przykryje te miejsca?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170814_182015_0.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	410122  

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    popukaj w to czy nie jest "głuche"
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomics

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Borowie
    Kod pocztowy
    08-412
    Posty
    14

    Domyślnie

    Nie jest.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    farba to delikatnie przykryje ale tylko delikatnie. Będzie widać. Na tynku CW punktowe naprawy nie są mozliwe - będzie inna faktura. Albo pokochać albo fizelina + gładź po całości.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    W UK używałem w takich sytuacjach farby z piaskiem, nie wiem tylko czy u nas jest coś takiego dostępne.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    chyba alpina ma taką w ofercie. Ale nie jestem pewny.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    chyba alpina ma taką w ofercie. Ale nie jestem pewny.
    Alpina czyli Caparol dla marketów ?
    Jest w Caparol elastphase farby mostkujace i szlamujace rysy .

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Mi chodziło o farbe z piaskiem imitujacą tynk CW.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomics

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Borowie
    Kod pocztowy
    08-412
    Posty
    14

    Domyślnie

    Odświeżę trochę temat i zapytam o farbę mostkująco - gruntującą http://www.dolina-nidy.com.pl/tynki-...aca-grunt-tynk
    Ostatnio ktoś mi polecił właśnie takie rozwiązanie. Co sądzicie o tym?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony