dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 156
  1. #41
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał skil73 Zobacz post
    To w takim razie co proponujecie dla 4 osobowej rodziny + labrador ?
    Jesteśmy otwarci na wasze propozycje.
    Pomóżcie nam wybrać coś rozsądnego bo chyba inaczej nigdy nie zjedziemy z powrotem do kraju.

    A może jakaś parterówka?
    Mamy 8 arów do zagospodarowania.
    Coś w stylu projektu jaki Elfir zapodala,do tego strop drewniany i są duże szanse na zmieszczanie się w 280tys.zl.
    Ale nauka Cię czeka "jak tanio budować"

  2. #42

    Domyślnie

    Czyli 2018 to dobry moment na rozpoczęcie budowy
    - dobrze w czasie boomu sprzedać inne nieruchomości (jeśli mają nam sfinansować budowę)
    - załatwić formalności zw. z budową
    - warto postarać się o kredyt póki banki nie dokręcą śruby (tylko te marże nie za fajne)
    I jak już to wszystko zrobimy to jest szansa, że jak sektor budowlany wpadnie w mniejszy czy większy kryzys to będzie można się wybudować w bardziej przewidywalnym budżecie

  3. #43

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sanna_66 Zobacz post
    Czyli 2018 to dobry moment na rozpoczęcie budowy
    - dobrze w czasie boomu sprzedać inne nieruchomości (jeśli mają nam sfinansować budowę)
    - załatwić formalności zw. z budową
    - warto postarać się o kredyt póki banki nie dokręcą śruby (tylko te marże nie za fajne)
    I jak już to wszystko zrobimy to jest szansa, że jak sektor budowlany wpadnie w mniejszy czy większy kryzys to będzie można się wybudować w bardziej przewidywalnym budżecie
    Raczej ten moment już minął teraz dużo osób się buduje - taki mały bum. Co do banków to marże są wysokie, jak pożyczasz kasę to oprocentowanie masz zmienne przez WIBOR który od 3 lat jest na najniższym poziomie 1,5%. Niedługo raczej wzrośnie więc raty kredytów w PLN wzrosną, Na to bym nie liczył każdy chce zarabiać więcej więc ceny usług muszą rosnąć.

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A no widzisz jak się mylisz
    25km od Rybnika 140m2 z garażem i do zamieszkania czyli umeblowany 320tys.zl.
    Ile lat temu? Bo mi teraz za taką samą powierzchnie plus garaż śpiewają 230 tys za sam SSO, a gdzie tam reszta..

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Dom parterowy pow. fundamentów około 165 m2. Pow.użytkowa plus garaż - 140 m2

    Za samą robociznę SSO z obróbką dachu na gotowo - 58 tys. Ceny w Bielsku i znaleźć coś korzystniejszego graniczy z cudem. A widzę, że mieszkasz kawałek dalej.

    Ceny idą w górę. Kilkanaście dni temu płaciłem prawie złotówkę więcej za pustak aniżeli kolega niecały rok temu. Trzy dni temu lałem "chudy beton" i poinformowali mnie, że jeszcze po starej cenie. Od nowego tygodnia cena m3 betonu idzie w górę około 14-18 zł za kubik. O stali już nie wspomnę, najtaniej znalazłem za 3200 zł za tonę, a w samym Bielsku nawet 3600 zł usłyszałem.

    W domku parterowym też można się nieźle nadziać, zwróć uwagę na powierzchnie zabudowy. Wysokość ścian fundamentowych (czymś to musisz zasypać. Chyba,że będzie płyta) mnie weszło 275 ton wysiewki. Druga sprawa powierzchnia dachu + strop lekki. Będę potrzebował około 22 kubiki drewna (najtaniej 945 zł brutto za kubik) łatwo policzyć ile pójdzie na dach. Do tego dojdą nie przewidziane koszty, których uniknąć się nie da niestety.
    Ostatnio edytowane przez jaromkv ; 10-03-2018 o 10:20

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anemonek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Takie coś się zmieści?


    Nie ma ścian nośnych.

    drobne zmiany polepszające funkcjonalność:

    Elfir, świetnie rozwiązana strefa spiżarnia - kotłownia - toaleta. W oryginalnym projekcie dużo miejsca marnowało się na nieustawny wiatrołap, no i prysznic w pomieszczeniu innym niż wanna jest dużo bardziej funkcjonalny. Trochę szkoda okna w spiżarni, ale dzięki temu będzie bardziej ustawnie, a wiele będzie musiało się tam zmieścić.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Poczytajcie domza150tysięcy - nie wierzcie w kwoty bo są dawno nieaktualne a i od nowości były optymistyczne i wielu rzeczy nie uwzględniały.
    Dokładnie. 150 tys to była wycena samego materiału w 2016. Człowiek twierdzi, że na taką samą realizację, kupując takie same materiały w takich samych ilościach na początku 2018 musi położyć już minimum 170 tys.
    Planuję budowę na przyszły rok. Jak tak dalej pójdzie to strach się bać.

  9. #49

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    6 lat temu tez może bym wybudował za 330-350tyś. Teraz dołóż 30-40%
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 12-03-2018 o 08:16

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chyba demonizujecie. Wybudowałam większy dom 4 lata temu za 280 tyś.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    chyba demonizujecie. Wybudowałam większy dom 4 lata temu za 280 tyś.
    Jak masz jakieś fakturki czy zapisane ceny, to zadzwoń do składu i popytaj, ile to teraz kosztuje. Zdziwisz się pewnie.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    dom 4 lata temu za 280 tyś.
    No własnie ... 4 lata temu ...

    W ubiegłym roku ceny usług zaczęły drastycznie rosnąć. Duża "zaleta" tutaj wprowadzeniu minimalnej stawki godzinowej oraz duży booom budowlany ...

    Ceny drastycznie wzrosły ...

    Ja budowałem w 2016/2017 i widziałem jak ceny usług i materiałów szybują ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale autor część prac chce robić samemu. Ja za wszystko płaciłam wykonawcom. No i dom większy, standard pasywny.

  15. #55
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skil73

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-207
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ale autor część prac chce robić samemu. Ja za wszystko płaciłam wykonawcom. No i dom większy, standard pasywny.
    Taki mam właśnie zamiar.
    Chyba jednak porwę się z tą motyką na słońce

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał skil73 Zobacz post
    Taki mam właśnie zamiar.
    Chyba jednak porwę się z tą motyką na słońce
    Co masz zamiar zrobić samemu? Bo jeżeli malowanie, płytki, panele to małe szanse na wybudowanie w tym budżecie.
    Ceny materiałów w tym roku większe no i budujących więcej. Tera ciężko bez faktury bo i każdy chce umowę o pracę no i ZUS'y poszły w górę.
    Życzę powodzenia.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał skil73 Zobacz post
    To w takim razie co proponujecie dla 4 osobowej rodziny + labrador ?
    Jesteśmy otwarci na wasze propozycje.
    Pomóżcie nam wybrać coś rozsądnego bo chyba inaczej nigdy nie zjedziemy z powrotem do kraju.
    A może jakaś parterówka?
    Mamy 8 arów do zagospodarowania.
    Piszesz o 120m2 a pokazujesz dom, który po podłodze ma 150m2 plus garaż 20m. Kubatura 680m3! Sam dach pochłonie z 50 tys zł i więcej.
    Takiego domu nie wybudujesz za 280 tys. No chyba , że na granicy obecnych przepisów ale ani to nie będzie tanie w użytkowaniu ani wygodne.

    Chcesz spróbować tanio to dom piętrowy (nie z poddaszem) o powierzchni zabudowy z 75-80m2. Posadowiony na płycie - mało robót ziemnych. Do tego daszek dwuspadowy o małym nachyleniu. Przemyśleć musisz dobór materiałów. Ja się uparłem na silkę, którego nie ma na rynku, przez co koszt transportu to nawet 35% jego ceny.

  18. #58
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał TeDy1989 Zobacz post
    Ile lat temu? Bo mi teraz za taką samą powierzchnie plus garaż śpiewają 230 tys za sam SSO, a gdzie tam reszta..
    A to się trzeba samemu postarać żeby było tanio a nie ręce w kieszeni i "budujcie mi tanio"
    Czemu nie zmienisz ściany konstrukcyjnej na tańszy materiał ?
    Gdzie szukałeś ekip ?
    Czy i gdzie szukałeś pokrycia dachu i czemu tak drogo ?
    Takich pytań może być dużo a odpowiedzi wiążą się z konkretnymi tys.zl zaoszczędzonych.

  19. #59
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bookser

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Ciechanowiec
    Kod pocztowy
    18-230
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mój brat na budowę domu przeznaczoną miał podobną kwotę i "metodą gospodarczą" udało mu się zamknąć projekt w kwocie ok 200tys. Spróbuj znaleźć osoby, które znają się na fachu, ale nie posiadają działalności gospodarczej Jeśli możesz liczyć na bezpłatną pomoc rodziny, to uda Ci się znacznie ograniczyć budżet.
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Taka mała szpileczka i jednocześnie pytanie do osób, które mówią, że za tą kwotę nie da rady i do Pana, które chce się w tej kwocie zmieścić.
    Czy budowa domu dla Ciebie to?
    a) grodzenie działki na gotowo, stawianie domu w stanie "do zamieszkania", niwelacja wszelkich nie równości po budowie, zagospodarowanie działki w około w trawkę, podjazdy itp, robienie przyłączy-wszystko jednym ciągiem
    b)budowa domu w stanie "do zamieszkania" (resztę z podpunktu a już masz, lub na chwilę obecną ogrodzenie, trawka i podjazdy Cię nie interesują)

    To może rozwiać pewne wątpliwości

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony