dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Wydajność piany montażowej

    Witam, będę wstawiał drzwi wewnętrzne, chciałbym orientacyjnie zapytać ile wam wychodzi na jedne drzwi piany z puszki 850 ml? Otwory są po niemal idealnie 90, drzwi 80, mieszkanie stan deweloperski - gładko.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli to drzwi na stałej futrynie to pół pianki max

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To zależy od drzwi / ościeżnicy - np ,.jedne mają max 85cm szer. inne 88. I do tego dochodzi grubość ściany. Nie da się porównać ścian 10cm z działowymi. Ja przyjmuję jakąs piankę na 2-3szt drzwi maks.
    \
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    3 piany na 8 drzwi poszły mi:] po 20zł za sztukę

  5. #5

    Domyślnie

    Okej. Dzięki za info. Pytam też bo jest promocja na drzwi DRE i montaż jest za 1 zł, ale liczą sobie po 30 zł netto za pianę na jedne drzwi...

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cichyłowca Zobacz post
    Okej. Dzięki za info. Pytam też bo jest promocja na drzwi DRE i montaż jest za 1 zł, ale liczą sobie po 30 zł netto za pianę na jedne drzwi...
    jeśli per saldo cena CI pasuje...zależy też za jaką pianę sobie liczą bo jeśli dwuskładnikową to cena jest do zaakceptowania
    jeśli za zwykłą...marketing jest dźwignią handlu - zapewne znasz ten slogan

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ciekawe czy rabat na drzwi dali. Jak policzyć średni 15% + piana za 30 zeta to wychodzi całkiem normalna cena
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Rabat bez rabatu ? Jakie to życiowe.
    Poza tym pianki nie wyliczysz dokładnie, bo jest sporo zmiennych. Od szerokości drzwi, przez szerokość otworu, przez to czy aplikujesz pistoletem czy z wężyka, czy umiesz to robić czy kitujesz do oporu, a później kilo pianki zwisa z ościeżnic itd itd itd.

  9. #9

    Domyślnie

    Mam podobny problem tylko że dotyczy okien. Okna mi piszą że dopłata do pianki akustycznej to 55zl od okna , okien jest 8szt i 55mb. Coś mi się dużo wydaję biorąc pod uwagę że nie napisali nawet jakiej konkretnie pianki, więc się was pytam ile schodzi pianki na przeciętne okno 1,5x1,5?

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    piszą że dopłata do pianki akustycznej to 55zl od okna
    A ta "pianka akustyczna", to niby jaka? Jakiej izolacyjności akustycznej połączenia okna z ościeżem wymaga Pani od wykonawcy?
    PRO QUALITY

  11. #11

    Domyślnie

    Właściwie to każda pianka izoluje dobrze akustycznie, bardziej chodzi o to żeby się nie powstała z czasem szczelina miedzy pianką a murem przez którą by się niosło. Nie ustalałam tego jaka pianka ma być ze sprzedawcą jeszcze to jest tak lużno rzucone przez niego. Myślę o flexifoam soudala albo czymś podobnym.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No to dopłata "55 od okna" w tym przypadku wygląda na szukanie extra zarobku, albo... zawiera coś więcej niż tylko pianę.
    Realnie jedną pianką da się obskoczyć 3-5 okien 150x150. Wszystko zależy od szczeliny i zachowania warunków..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Troszkę przesadziles Fin
    5 ?
    By dobrze wypełnić całą szerokość profila 80+ trzeba pianowac z obu stron. Pianowac tak by piana wystawala poza placzyzne okna....2 do 4 przy małej szczelinie

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jeszcze zależy jaka piana, tak czy inaczej kwota i uzasadnienie które tu pada budzi moje wątpliwości i na pewno warto zapytać wprost sprzedawcę co się uzyska płacąc dodatkowe 55zł do okna....
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #15

    Domyślnie

    No to teraz mi się to składa w logiczną całość. Okna mam wyrównane, wypionowane powinno wyjść 1,5 luzu czyli (0,15x0,8x550)= 66dm3 wydajność piany to max 65l więc czysto teoretycznie 1szt na wszystkie okna. Z tego co piszecie średnio idzie jedna piana na 3 okna 1,5x1,5x4 to 18mb z proporcji do moich 55mb wychodzi 3piany.
    1 (teoretycznie) vs. 3(praktycznie) wygląda całkiem akceptowalnie. Będę to wyjaśniać dzisiaj.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    Okna mi piszą że dopłata do pianki akustycznej to 55zl od okna
    Na pewno nie chodziło o taśmy rozprężne?

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Piany pistoletowe mają 45 lub 60 litrów z pojemnika. Wystarczy policzyć
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  18. #18

    Domyślnie

    Bez kalkulatora z domu nie wychodź. Śmierdzi mi tu promocją bez promocji . Albo ktoś będzie się uczył montować i pójdzie pucha na drzwi . Resztę inwestor oberżnie jak zaschnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony