dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie Odkurzacz centralny do kuchni

    Witam.
    Są jakieś systemy tańsze w wykonaniu by zainstalować OC lub coś na jego wzór wyłącznie do kuchni ?

    Cena zainstalowania OC w całym domu niestety mocno mnie przeraża, a po głębszych analizach to w głównej mierze zależy mi właśnie na systemie wyłącznie w kuchni (np. montaż samego Vroom-a)
    Ostatnio edytowane przez Tomek@gmail ; 08-03-2018 o 01:17

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Vroom to jedynie niewielki element odkurzacza jak szczotka, czy szufelka. Do jednego pomieszczenia , a szczególnie kuchni to nie wyobrażam sobie opłacalności OC
    Dobry odkurzacz, znanej marki będzie najlepszym rozwiązaniem.
    Widziałem raz OC w jednym pomieszczeniu .....ale był to garaż warsztatu mechanicznego.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Wiem wiem, dlatego szukam innego rozwiązania wyłacznie do kuchni z zastosowaniem np. VROOMA

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A może tylko część instalacji? np instalacja tylko do kuchni z garażu a w garażu jednostka centralna np z odkurzacza przemysłowego dobrej jakości?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Bardzo ciekawa opcja.
    Pytanie tylko czy jeśli po najprostszej linii oporu (rury prowadzone pionowo - z kuchni do piwnicy) ciśnienie z takiego odkurzacza przemysłowego będzie wystarczające (w sumie to będzie myślę, że z 3max4m rury)

    Ponadto pytanie jaką funkcję musiałby mieć taki odkurzacz przemysłowy by można go włączać np. na końcówce ssaka/vrooma.

    p.S.
    Czy może warto by rozważyć opcję zakupu najtańszego profi OC i podłaczyć np. tylko kuchnię i garaż.
    Wtedy koszt całości nie powinien być duży.
    Ostatnio edytowane przez Tomek@gmail ; 11-03-2018 o 13:47

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek@gmail Zobacz post
    Bardzo ciekawa opcja.
    Pytanie tylko czy jeśli po najprostszej linii oporu (rury prowadzone pionowo - z kuchni do piwnicy) ciśnienie z takiego odkurzacza przemysłowego będzie wystarczające (w sumie to będzie myślę, że z 3max4m rury)

    Ponadto pytanie jaką funkcję musiałby mieć taki odkurzacz przemysłowy by można go włączać np. na końcówce ssaka/vrooma.

    p.S.
    Czy może warto by rozważyć opcję zakupu najtańszego profi OC i podłaczyć np. tylko kuchnię i garaż.
    Wtedy koszt całości nie powinien być duży.
    Opcja z p.s. jest sensowna, np z zastosowaniem Polskiego produktu na P - nie będzie kłopotu ze sterowaniem.

    Jeśli chodzi o sterowanie odkurzaczem warsztatowym z rękojeści, to pewnie bez pomocy elektronika się nie obejdzie - albo kupisz droższy model z gniazdkiem na obudowie, które posiada funkcję włączania odkurzacza po uruchomieniu osprzętu do niego podłączonego (np wiertnica, bruzdownica itp), albo ktoś Ci dorobi sterowanie niskim napięciem np przez przekaźnik (230V raczej nie powinno się ciągnąć do rękojeści).

    A może wystarczy Ci najprostsze rozwiązanie - podłączenie odkurzacza do czegoś takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gniazdko.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	3,3 KB
ID:	408986

    Gniazdko 230V sterowane pilotem - pilota możesz trzymać w kuchni na półce.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek@gmail Zobacz post
    Czy może warto by rozważyć opcję zakupu najtańszego profi OC i podłaczyć np. tylko kuchnię i garaż.
    Wtedy koszt całości nie powinien być duży.
    To dobre rozwiązanie, tak jak kolega wspomniał, sterowanie podłączenie i ewentualnie wyrzut powietrza byłoby łatwiej skonfigurować.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar miłowonki 3
    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-283
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam, też ostanio zainteresował mnie odkurzacz centralny, ale faktycznie koszt jest spory i nie wiem czy aż potrebuję rozwiązania w całym domu. Myślę, ze kluczowy jest wiatrołap i kuchnia. Czy ten VROOM polega na tym, że ma jakiś pojemnik, który co jakiś czas opróżniamy? Czy on jest tylko elementem OC i musi być podłączony do czegoś większego? To samo pytanie do szufelek automatycznych, czy można znaleźć coś takiego z pojemnikiem na oprónianie? W internecie jak szukam to zawsze mi pokazuje, e to jest element OC...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    To jest element OC, nie spotkałem się z elementami OC, aby działały bez jednostki centralnej jako samodzielne urządzenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony