dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Tak, normalne.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał grv Zobacz post
    Tak, normalne.
    Jak to? Pompa nawet jak kocioł nie grzeje ma chodzić cały czas na 100%? A jak grzeje to moduluje moc pompy do mocy kotła?
    Nie da się wyłączyć aby nie chodziła jak nie grzeje?

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Czy to jest normalne?
    Masz czujkę pogodową?
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Tak, sterownie jest na cw400 za pomocą temp zewnętrznej z punktem początkowym

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Kocioł z pompa włącza się co kilkanaście minut i pompa pracuje na 100% i tak ciągle mimo że ani razu nie włącza się palnik bo nie ma potrzeby. O co chodzi?

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Kocioł z pompa włącza się co kilkanaście minut i pompa pracuje na 100% i tak ciągle mimo że ani razu nie włącza się palnik bo nie ma potrzeby. O co chodzi?
    Wszystko jest ok. Kocioł jest sterowany pogodówką. W związku z tym pompa pracuje, aby wymuszać ruch czynnika w instalacji i w odniesienie do jego temperatury i temp. zewnętrznej oraz ustawionej krzywej grzania kocioł decyduje czy ma włączyć palnik i z jaką modulacją. Gdyby pompa nie działała, to temp. czynnika nie była by sprawdzana na bieżąco. Czy ma pracować na 100% ? To zależy od tego jaką masz instalację.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Co znaczy jaką mam instalację ?

  8. #28

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem, w czym masz problem.

    W instalacji sterowanej 100% pogodowo (sterowanie tzw. jakościowe) pompa ma chodzić cały czas.
    W instalacji sterowanej termostatem (sterowanie tzw. ilościowe) pompa rusza po ruszeniu kotła (podaniu żądania grzania).
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    No właśnie w tym, że nie wiedziałem i nie rozumiem dlaczego jak kocioł nie musi grzać 12h ale jest tryb zimowy bo już za oknem temp spada to pompa ma chodzić na 100% praktycznie non stop.
    Teraz wiem, że to normalne i nie będę się głowił. Myślałem, że mam coś skopane w ustawieniach

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Teres u mnie jest problem z pompa kotła, tryb zimowy, temp w domu 22 a zadana załóżmy 20, kocioł nie grzeje. Wchodzę do menu serwisowego w diagnozę a tam pompa co 100% i cały czas pracuje, mimo czasu wybiegu 30min i sterowanie pompa za pomocą mocy.
    Na kotle junkers cerapur Smart w menu serwisowym 2 sterownie pompa ustawione jako inteligentne bodajże cyfra 4.
    Czy to jest normalne?
    Witam,
    Jeśli podejrzewa Pan nieprawidłową pracę kotła, czy też pompy obiegowej, prośba o kontakt z Autoryzowanym Serwisantem Junkers-Bosch. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajdzie Pan zakładkę Autoryzowany serwis, gdzie podając nazwę swojej miejscowości lub kod pocztowy znajdzie Pan techników w swojej okolicy.
    W razie pytań, pozostaję do dyspozycji
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers-Bosch

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Weź sobie jaj nie rób. wasi konsultanci nie potrafią wyregulować cw400.
    konsultant na forum zreszta ma jeszcze mniej pojęcia bo ciągle na pytania odsyła do infolinii i serwisantów

  12. #32

    Domyślnie

    Witam na forum. Mój zestaw to Junkers Cerapur Smart ZWB 28-5C+CW400. Regulacja wg temp zewnętrznej, wpływ pomieszczenia 6, ale dąże do 0. Pompa w trybie grzania (06:00-21:00), nawet jak palnik nie pracuje, chodzi cały czas. Serwisant mówi, że tak nie powinno być. Polecił zmienić niektóre ustawienia, ale nic nie to nie dało. Sam zmieniłem w menu Char.wykreślna pompy z Delta 2 na Sterowanie mocą. Teraz po wyłączeniu palnika pompa nadal pracuje cały czas, ale z mocą 10%. Jest dużo ciszej i oszczędniej. Pytałem serwisanta, mówi, że można bez obaw tak ustawić.

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    a patrzyłeś jak masz ustawioną regulację pompy w menu serwisowym 2.1E? tam jest możliwość załączania pompy wraz z palnikiem lub "inteligentnie"
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  14. #34

    Domyślnie

    Tak, patrzyłem. Ustawione na 4 czy 5 pompa chodzi cały czas.

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Wybacz ale nie doczytałem- piszesz o trybie grzania. W tym trybie pompa będzie pracować nawet przy wyłaczonym palniku żeby czujnik miał bieżący sygnał o temperaturze wody w układzie. tak ostatnio wyczytałem. można też sprawdzić czas wybiegu pompy CO po wyłączeniu palnika ale ja się tym parametrem nie bawiłem i nie znam efektu zmiany
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    Wybacz ale nie doczytałem- piszesz o trybie grzania. W tym trybie pompa będzie pracować nawet przy wyłaczonym palniku żeby czujnik miał bieżący sygnał o temperaturze wody w układzie. tak ostatnio wyczytałem. można też sprawdzić czas wybiegu pompy CO po wyłączeniu palnika ale ja się tym parametrem nie bawiłem i nie znam efektu zmiany
    Czas wybiegu pompy jest ustawiony na standartowe 3minuty, ale pompa chodzi cały czas. Dałbym sobie rękę uciąć, że w zeszłym sezonie pompa chodziła tylko z palnikiem + te 3 minuty włąsnie, ale 100% pewności nie mam. Teraz poza czasem pracy palnika chodzi na 10% i jest ok, jest jak pisałem cicho i ekonomiczniej.

  17. #37

    Domyślnie

    Cześć,
    nie zakładając nowego tematu o steroniku CW 400 zapytam tutaj

    Posiadam kocioł Junkers Cerapur Compact ZWB 24-1DE oraz sterownik Bosch CW 400 - wersja oprogramowania NF 18.05

    W ustawieniach sterownika klikając w przycisk Info pojawia się menu:
    Ogrzewanie; C.W.U; Ins sol; Temperatura zewnętrzna; Informacja systemowa; i powinna być (według instrukcji) jeszcze zakładka "Zużycie energii" której nie ma.

    Czy w waszych sterownikach ta zakładka jest dostępna?
    Proszę o podpowiedź jak wywołać funkcję Zużycie energii aby była dostępna.

    Pozdrawiam

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    Obniż sobie punkt końcowy do 50-60 stopni, mało kto już daje grzejniki na temperatury 70/50.
    Zwiększ wpływ pomieszczenia do 5-7K.
    Cały czas Ci przegrzewa?
    Zobacz jeszcze czy zmiana typu budynku coś pomoże.
    Witam chciałem zapytać co to znaczy Wpływ pomieszczenia: 3K
    Sposób obniżenia: Próg. temp. pomieszczenia nie bardzo rozumiem tych dwóch pojęć. Pozdrawiam

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcinszrk Zobacz post
    Witam chciałem zapytać co to znaczy Wpływ pomieszczenia: 3K
    Sposób obniżenia: Próg. temp. pomieszczenia nie bardzo rozumiem tych dwóch pojęć. Pozdrawiam
    Kiedy kocioł pracuje na krzywej pogodowej ustawia sobie temperaturę zasilania wg niej. Jeżeli w pomieszczeniu jest chłodniej niż powinno być podnosi temperaturę zasilania o 3K w stosunku do tej, która wynika z krzywej. Jeżeli w pomieszczeniu jest za ciepło obniża temp. zasilania o 3K w stosunku do krzywej.
    Jak masz dobrze ustawioną krzywą temp. w pomieszczeniu powinna być stabilna, ale jak są jakieś nadmierne zyski ciepła np. to kocioł obniży temp zasilania, jak otworzysz okna i się wychłodzi, podniesie temp zasilania do czasu dogrzania pomieszczenia do właściwej temperatury.
    Czyli to automatyczna korekta krzywej grzewczej o kilka K w górę lub w dół, ale tylko w razie potrzeby.

  20. #40
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rdboy

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-000
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dzień dobry mam podobny problem tzn posiadam cw400 ogrzewanie podłogowe , na zasilaniu gazem na podłodze mam 40 stopni a jak zasilam kominkiem to max 25 a jak nie grzeje niczym to podłoga ma 20 stopni . Nie wiem co może być powodem ze tak wolno odbiera ciepło z kominek ...

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony