dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Osłona termiczna szyby

    Widziałem ostatnio na wystawie kominek, który wyposażony był w osłonę termiczną.
    Dokładnie było to heatSTOP - Brunner.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Brunner-żaluzja-HeatSTOP-3.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	409034

    Spodobało mi się bardzo ze względu na to, że czasem chciałbym ograniczyć emisje ciepła przez szybę, mimo, że mam podwójną.
    Widział ktoś takie uniwersalne 'żaluzje' ? Są zrobione z jakiegoś specjalnego materiału?
    Wydaje się, że można to schować w zabudowie, żeby nie było widoczne kiedy nie trzeba.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusz7924

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Olawa
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    Temat może stary, ale jak najbardziej aktualny. Też mam podobny problem. Kominek z płaszczem, połączony z buforem. Palę na max jego możliwosci. szyba zawsze czysta i efektywność wysoka. ale, pomimo dużej przestrzeni otwartej, salon się nagrzewa za mocno od szyby. Szukam jakiejś np. częściowej przesłony dla szyby. Cały korpus dobrze zaizolowany. nagrzewa się tylko płaszcz i szyba. A przez szybę, salon. Chciałbym to jakoś ograniczyć.

  3. #3

    Domyślnie

    Do piwnicy z nim.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz7924 Zobacz post
    Temat może stary, ale jak najbardziej aktualny. Też mam podobny problem. Kominek z płaszczem, połączony z buforem. Palę na max jego możliwosci. szyba zawsze czysta i efektywność wysoka. ale, pomimo dużej przestrzeni otwartej, salon się nagrzewa za mocno od szyby. Szukam jakiejś np. częściowej przesłony dla szyby. Cały korpus dobrze zaizolowany. nagrzewa się tylko płaszcz i szyba. A przez szybę, salon. Chciałbym to jakoś ograniczyć.
    Dołóż szybę.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Cześć,
    tak, jak Remiks napisał, możesz dołożyć szybę, możesz też spróbować z siatkową osłoną, jakie się stosuje przy kominkach otwartych. To taki ekran stawiany przed kominkiem. Pomaga.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	osłona.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	466900

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusz7924

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Olawa
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    Szybę mam podwójną. chyba tylko jakaś przesłona zostaje.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz7924 Zobacz post
    Szybę mam podwójną. chyba tylko jakaś przesłona zostaje.
    Daj trzecią szybę...Przewietrzaną. Ale generalnie ciężko będzie skutecznie ograniczyć emisję ciepła. Jedynie promieniowanie zmniejszysz. Pytanie jeszcze o jedną z Twoich dwóch szyb. Czy jedna z nich jest szybą pokrytą tlenkami metali? Tak powinno być i jeszcze najlepiej, by była zamontowana w prawidłowym kierunku. Jaki to wkład?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusz7924

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Olawa
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    Lucy 16 od Kratki. z płaszczem. Który idzie zawsze bez ograniczeń, sterowań itp. Nie jestem pewien jakie tam są szyby.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz7924 Zobacz post
    Lucy 16 od Kratki. z płaszczem. Który idzie zawsze bez ograniczeń, sterowań itp. Nie jestem pewien jakie tam są szyby.
    To nie tylko problem szyby. Ten wkład ma słaby wymiennik wodny u góry i ta część blachy, bez chłodzenia wodą, nagrzewa pomieszczenie gorącym powietrzem wydostającym się z kratek. Z wymiennika który ma tą część konstrukcji jako pełny PW, lub płomieniówki, niewiele się wydostaje w postaci ciepłego powietrza.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusz7924

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Olawa
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    Dzisiaj, czyszcząc palenisko, zauważyłem cholernie mocną korozję blach tego wkładu w kilku miejscach. Blacha się tak jakby rozwarstwia mocno. Najbardziej pod drzwiami i nad drzwiami. Jak tak dalej pójdzie to ten wkład rychło zejdzie z powodu naturalnej śmierci wywołanej korozją. Aż poleciałem do starego domu, obejrzeć mój stary wkład stalowy (ok 17-18lat, w sezonie palenia codzienne. po troszkę. troszkę smoły, troszkę sadzy, teściu rzadko czyśći) I tam żadnej korozji nie ma!! To z czego są te wkłady dzisiaj spawane? Mój kupiony kilka lat temu, intensywnie używany ok półtora sezonu. Palone dwa razy w tygodniu . Mniej-więcej co 3-4 dni przez 6 do 8miu godzin na max jego możliwości. I dzisiaj, jak zobaczyłem co tam się dzieje z tą korozją, to zacząłem się rozglądać za następnym wkładem ,(wróżąc rychłą śmierć terazniejszego) Ale trochę mi to za szybko wygląda. Gdyby to był wkład, jakiś marketowo chinski, za trzy czy cztery tysie, to bym nie miał głupiej miny. Ale czuję się trochę wydymany. Uważałem że może to trochę lepiej powinno wyglądać. W starym domu, stary wkład z płaszczem, kupiony w markecie, palone co dziennie w sezonie grzewczym, przez ok. 18cie lat, Wygląda o niebo lepiej.. Tylko szamot przez ten czas wymieniany już trzykrotnie. Korozji stali praktycznie nie uświadczysz. Tak na przyszłość, za jakim wkładem trzebaby się rozglądać, żeby mieć dobrą stal, wysoką sprawność, szamot zamiast jakiegoś wermikulitu (bo ten też woła o pomstę do nieba po półtora sezonu) Długą drogę spalin, małą emisję ciepła przez szybę (Najlepiej jak najmniejszą). Myślałem o aquario z tej samej firmy. Ale jesli jest to spawane z tych samych blach co lucy, to ja dziękuję... Oglądałem też romotopa. Jest nawet pomysł, żeby zamówić sobie coś spawanego z dobrych materiałów u jakiegoś kotlarza, kopiując rozwiązania, uznane za dobre. Np. komora długa i wąska, wyłożona szamotem, z długą drogą dla spalin, jak w jednym romotopie. Producent tamtego, starego wkładu, nie ma niczego co byłoby interesujące. Jak Myślicie, o czym powinienem zacząć myśleć, mając na uwadze rychłą śmierć terazniejszego wkładu? kryteria to- wysoka sprawność, mała emisja ciepła przez szybę, Możliwość palenia ciągłego, łatwość czyszczenia wymiennika, moc około 10- do 12 kw na płaszcz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony