dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: Piana PUR

  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Nie wiem jakiego wykonawcę brałeś, jeżeli w ogóle, ale mój ma nie butle, a beczki i to jak najbardziej oznaczone:




    Czy przypadkiem dobry krawiec nie zrobi Ci lepszego ciucha niż ten z sieciówki?
    Fabryczną wełnę można źle położyć, do niej też trzeba fachowca żeby nie spierniczyć roboty.


    Tu nie wiem o czym mówisz. Dostajesz normalnie kartę techniczną i nazwijmy to certyfikat, na którym masz napisaną serię użytej piany i masz gwarancję wykonawcy i gwarancję producenta.
    1. Dzięki za zdjęcie etykiety z beczki składnika B, izocjanku. Polyol jest obók, rozumiem, że zdjęcie też możliwe. Wiesz jak się zmieni piana, jej lambda, jak proporcję mieszania w natrysku tych składników zmienić o 3%???
    2. Bardzo dobry krawiec... Tu ja niechcąco wprowadziłem ci 'w maliny' a ty się zgodziłeś: dobry krawiec nie robi na miejscu materiału, tylko bierze gotowy-dobry i z niego szyje.
    3. Nie rozumiesz bo tak na dobrze nie wiesz co dostajesz w papierach. Ponieważ pianowa izolacją ci powstaję w wyniku pracy wykonawcy, to Gwaranję musisz mieć od niego. Piszesz że dostajesz Kartę i nazywany certyfikat. No to gratulację, od krawca dostałeś opis tkaniny oraz certyfikat na włokno z którego ją zrobił. Co z garniturem będzie na pierwszej imprezie kiedy zaczniesz tańczyć?!

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A co za różnica? Za producentów wełny dasz sobie rękę uciąć?
    Trochę masz rację. Tylko tych producentów wełny jest ostatnio 8miu na Polskę (skalna plus szkłana), wychodzę z tego że im bardziej zależy na dobrym imieniu niż w gronie kilkuset firm regionalnych z pianą (producenci składników piany tym bardziej, bo mają 1-5% biznesu w ociepleniach, wolą kleje oraz meble) lub też ponad stu producentów styropianu...
    Zobacz, największa firma polska w PU pianach Selena (od Tytan'u) nie bawi się w PUR-ocieplenia, bo wiedzą że odpowiadać za jakość będą marką... Tylko Hispanią, Saksy oraz Holendry buszują na rynku, bo po kryzysie budowlanym z przed lat wciąż tylko by sprzedać...

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał zrób to sam Zobacz post
    Nie zauważyłem u siebie, by piana w różnych miejscach miała różną gętość, bynajmniej nie wyczuwalną w ręku. Cały czas po ociepleniu mam remont i w kilku miejscach musiałem usunąć piankę, i nie widziałem takich różnic o jakich piszesz.

    marcinbbb - tak w telegraficznym skrócie - u mnie cena natrysku piany 15 cm wyniosła tyle co cena materiałów na ocieplenie wełną 20 cm.
    Badałeś wycinki piany w laboratorium???!!! Tu inny szanowany Forumowicz pokazuje składnik z hiszpańskiej 2-komponentowej piany. Lambdę mają dla gęstości 8 kg/m3. Naprawdę zauważyłbyś jak ci CAŁY DACH zapienili by, powiedzmy 12 kg/m3, z lambdą o 30% gorszą???!!! Lub w ręku ocenisz że kawałek w pięści (c.a. 5 cm3) waży o 0,02 gr mniej niż powinien??? Bo przecież o takie różnicy chodzi...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gontowy Zobacz post
    Trochę masz rację. Tylko tych producentów wełny jest ostatnio 8miu na Polskę (skalna plus szkłana), wychodzę z tego że im bardziej zależy na dobrym imieniu niż w gronie kilkuset firm regionalnych z pianą (producenci składników piany tym bardziej, bo mają 1-5% biznesu w ociepleniach, wolą kleje oraz meble) lub też ponad stu producentów styropianu...
    Zobacz, największa firma polska w PU pianach Selena (od Tytan'u) nie bawi się w PUR-ocieplenia, bo wiedzą że odpowiadać za jakość będą marką... Tylko Hispanią, Saksy oraz Holendry buszują na rynku, bo po kryzysie budowlanym z przed lat wciąż tylko by sprzedać...
    Tam na liście jest np. swisspor. Wiadomo, że po firmach krzakach trzymania parametrów nie ma co oczekiwać i nie o nich mówię. Etykieta wszystko przyjmie.

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Tam na liście jest np. swisspor. Wiadomo, że po firmach krzakach trzymania parametrów nie ma co oczekiwać i nie o nich mówię. Etykieta wszystko przyjmie.
    Jak wspomniałem: EPS to stosunkowo tania technologia, producentów-zakładów-zakładzików multum, z uwagi na konkurencję cenową wszystcy jadą 'po bandzie'... No to pozostaje tylko u kogo jakie wyobrażenie o tej bandzie... Plus takie kontrole to najczęściej donosy konkurencji...
    Zobacz, że w izolacjach cieplnych sami 'styropianowcy', nie ma wełny skalnej...

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wit502

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam, może fachowcy doradzą czy mogę narzucić pianę pur Otwarto Komórkową pod blachę trapezową , dach 20 lat wyschnięty, jest rekuperacja, jeden problem między krokwiami a łatami położona jest żółta folia zbrojona ( 20 lat temu) nie wiem czy to membrama czy paroizolacyjna folia(jak rozpoznać ) itd. proszę o wskazówki co zrobić z tym fantem.

  7. #27

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat. Dach 4-spadowy. Jeżeli docieplam dach pianą i będzie to 25-30cm od ściany kolankowej pod sam szczyt to czy czy strop pomiędzy stryszkiem a piętrem też trzeba docieplać?

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał romanik99 Zobacz post
    Podepnę się pod temat. Dach 4-spadowy. Jeżeli docieplam dach pianą i będzie to 25-30cm od ściany kolankowej pod sam szczyt to czy czy strop pomiędzy stryszkiem a piętrem też trzeba docieplać?
    Jezeli sie chce miec ogrzewany (czesciowo) strych to mozna nie ocieplac, ale zasada jest taka ze ocieplamy przegrody pomiedzy którymy wystepuje znaczna róznica temperatur

  9. #29

    Domyślnie

    W projekcie ocieplenia dachu mam 30cm wełny mineralnej (lambda poniżej 0,040) a firma proponuje mi ocieplenie pianką otwartokomórkową. Czy można to jakoś przeliczyć jaka mniej więcej minimalna grubość pianki musi być nałożona aby zapewnić identyczną izolację jak przy zastosowaniu wełny?

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    W projekcie ocieplenia dachu mam 30cm wełny mineralnej (lambda poniżej 0,040) a firma proponuje mi ocieplenie pianką otwartokomórkową. Czy można to jakoś przeliczyć jaka mniej więcej minimalna grubość pianki musi być nałożona aby zapewnić identyczną izolację jak przy zastosowaniu wełny?
    Pianka PUR ma lambdę 0,038 czyli zblizoną do wełny. Nie ma co liczyc, grubosci porównywalne lub takie same.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony