dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Usuwanie starych fundamentów.

    Witam forumowiczów. Mam nadzieję, że temat w odpowiednim dziale bo dotyczy on fundamentów, starych fundamentów, ale po kolei.
    Mam możliwość wybudowania się na działce, która chcą oddać mi rodzice. Jest jednak mały kłopot, jest na nim stary fundament. Ma on 53 lata dokładnie. Rozmiary to 12 m na 9 m. Nie wiem jak głęboko są w ziemi, musiałbym znaleźć plany tej starej budowy, która nie doszła do skutku. Zależy mi na tej działce, ponieważ nie będę miał kłopotów z wodą, prądem i innymi potrzebnymi sprawami do budowy. Poza tym mając działkę, jestem trochę do przodu z kosztami.
    Moje pytanko: kto zajmuje się rozbiórką takich starych fundamentów i jaki jest mniej-więcej koszt ? Jest w okolicy firma, która zajmuje się rozbiórkami między innymi, tylko orientuje się ktoś jakie to koszty ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Skoro jest firma, to w czym problem zadzwonić zapytać się o koszty. Uważasz, że jeśli np za roboczogodzinę cena będzie mniejsza np. u mnie to firma pojedzie do Ciebie aby wykonać to taniej?, śmiem wątpić.
    Zapewne będą używać ciężkiego sprzętu, jeśli nie przyjedzie sam na miejsce rozbiórki to trzeba będzie go dowieźć itd, itp . Cena naprawdę może Cie zaskoczyć....oby pozytywnie.
    Niekiedy w takich sytuacjach buduje się na "płycie" wykorzystując po części stare fundamenty.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Masz tylko ławy wylane czy również ściany fundamentowe ?

    Ogólnie mnie też się to przytrafiło. Miałem tylko ławy lane w ziemie ale wysokie na około 70 cm. U mnie w miejscu krzyżowania się z moimi fundamentami, stare zostały wykute. Następnie chudy beton i ławy w szalunkach. Reszta starych fundamentów jest w ziemi.

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie to wygląda jak na zdjęciu. Wysokość nie cały metr. Dzwoniłem do jednej firmy w okolicy zawołali 1500 zł netto. To dobra cena czy wysoka ? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	28939404_1709713915776264_1536569348_o.jpg
Wyświetleń:	1622
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	409157

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    e2rduo

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Jasło
    Kod pocztowy
    38-200
    Posty
    32

    Domyślnie

    Też mam taki problem. Tzn podobny bo mam jeszcze 4 ściany (wys 3m)plus wylewka 15cm na całości. 15x9m.
    Ściany i wylewka do usuniecia a fundament w ziemi zostanie po części gdyż mój nowy budynek będzie posadzony na płycie.
    A gruz ze ścian i wylewki pójdzie na podbudowe drogi dojazdowej.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał konradd Zobacz post
    U mnie to wygląda jak na zdjęciu. Wysokość nie cały metr. Dzwoniłem do jednej firmy w okolicy zawołali 1500 zł netto. To dobra cena czy wysoka ? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	28939404_1709713915776264_1536569348_o.jpg
Wyświetleń:	1622
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	409157

    Z zabraniem gruzu, pocieciem ław (pewnie sa zbrojone) ? Toż to za darmo.

  7. #7

    Domyślnie

    To tak: ławy nie są zbrojone, natomiast gruz przyda się do podstawy pod płytę w gospodarstwie. Jest jeszcze jedna firma w okolicy, do której muszę się udać jutro i zapytać o koszt wyburzenia samych ław. Dużo osób radzi, że nie ma sensu wyrzucać murów z ziemi, gdyż były to fundamenty pod dom piętrowy, a ja chcę parterowy, ale czy te stare nie będą przeszkadzac???

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał konradd Zobacz post
    U mnie to wygląda jak na zdjęciu. Wysokość nie cały metr. Dzwoniłem do jednej firmy w okolicy zawołali 1500 zł netto. To dobra cena czy wysoka ? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	28939404_1709713915776264_1536569348_o.jpg
Wyświetleń:	1622
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	409157
    Naprawdę bardzo atrakcyjna oferta, nawet nie opłaca się negocjować. Pozwalać działać i pozbyć się dziadostwo.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Z zabraniem gruzu, pocieciem ław (pewnie sa zbrojone) ? Toż to za darmo.
    Bierz, nie zastanawiaj się

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Petruzzo

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Bielsko Biała
    Posty
    2

    Domyślnie

    Odgrzewam temat ponieważ chciałbym poznać waszą opinię odnośnie starych ław fundamentowych na działce.

    Posiadam takowe na działce,który był wykonane wg.projektu jakieś 15 lat temu. Projekt dotyczył małego domku więc ich rozmiar nie jest okazały.
    (projekt)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7777.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	10,4 KB
ID:	442600

    (rzeczywistość)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie231.jpg
Wyświetleń:	290
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	442599

    Jak to bywa, nie wiem jaki jest ich stan, ale na pewno nie są dokończone gdyż w jednym narożniku widać zbrojenie..(nie mam lepszego zdjęcia)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie33.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	442598

    Usuwać całość, liczę się z tym, ze nie będzie to kwota 1500 netto
    Bądź adaptować/kombinować jakimiś obejściami bo na pewno docelowy projekt będzie inny,

    @ konradd zadecydowałeś się na usunięcie ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	442597  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony