dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 67
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Zgromadziłem sobie około 1/3 kwoty przeznaczonej na działkę. Szacunek według cen w wybranej okolicy i przewidywanej powierzchni. Cała kwotę będę miał w okoliczy stycznia. Przeglądam oferty, ale nie rozmawiam z właścicielami czy pośrednikami, bo głupio mi jakoś powiedzieć że nie mam jeszcze tyle kasy. No i mam dylematy: Oferty są atrakcyjne, konkurencja nie śpi, kto pierwszy ten lepszy. Co mam robić, czy wypada mi zawracać im głowę ? Ile trwaja takie negocjacje. Ile trwa sama tranzakcja, sprawdzanie w urzędach, planach zanim nastąpi przekazanie gotówki?
    Ged

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Spokojnie możesz zaczynać.Wcale nie musisz mówić, że nie masz całej kasy. Często są podpisywane umowy przedwstępne i dopiero za jakis czas dokonuje się transakcji. To moze trwać i parę miesięcy.Sprawdzanie wszyskiego trwa, negocjacje też.
    Dlatego zależnie od sytuacji wybierz jakąć wersję. Często właściciel może poczekać i wtedy szczerze możesz powiedzieć o swoich dylematach. A styczeń już niedaleko.

  3. #3

    Domyślnie

    Teraz jest najlepszy czas. Pada, mokro błoto. Wszystko wychodzi na wierzch. Zielone liście niczego nie upiększają. Właściciel musi mieć aktualny wyciąg z ksiegi wieczystej, a to trochę trwa. Potem lepiej też samemu udać się do sądu. Notariusz to chwila.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak, tak, zaczynaj już teraz. Im więcej działek zobaczysz tym lepiej będziesz wiedział, czego chcesz, a czego nie chcesz. Oglądaj działki o różnych porach dnia i nocy. (skoro i tak nie śpisz). Nie bój się rozmów ze sprzedającymi, kupił nie kupił - pogadać zawsze można. Im więcej rozmów przeprowadzisz tym pewniej będziesz się czuł przy transakcji. Księgi wieczyste sprawdzaj obowiązkowo i osobiście! Koniecznie idź do wydziału arch-bud gminy. Rozmawiaj nie tylko z właścicielem ale i z sąsiadami. Pytaj wszystkich i o wszystko, nawet o największe głupoty. Zagaduj, węsz, sprawdzaj. Po prostu bądź detektywem.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja jeszcze mogę dodać, że koniecznie sprawdzaj już teraz plany zagospodarowania przestrzennego w gminie - co jest planowane w okolicy, czy są jakieś zmiany planu w toku itp.(oczyszczalnia ścieków?). Poza tym z mojego doświadczenia wiem, że pośrednicy niewiele wiedzą o oferowanych działkach i właściwie trzeba wszystko sprawdzać samemu. Po dwóch miesiącach intensywnych poszukiwań wiedziałam o wiele więcej o okolicy i działkach do sprzedaży niż wszystkie biura pośrednictwa w promieniu 30 km. Aha, warto jeszcze obejrzeć teren pod kątem tzw. niskej emisji, tj. czy przyszli sąsiedzi przez przypadek nie opalają swych domów najgorszym śmieciem (smród i smog w okolicy) - teraz jest czas na taki rekonesans. Ja szukałam działki mniej intensywnie przez 3 lata, a intensywnie - przez 6 miesięcy.
    Pozdrowienia,
    Gaga2

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Gorąco popieram przedpiszców.
    Im więcej zobaczysz tym lepiej.
    Sprzedawcy z czasem odpuszczają.
    Nie musisz kupować - wystarczy notarialna umowa przedwstępna z zaliczką i prawem pierwokupu.

    Największym błędem kupujących jest chęć udawania króla węgla, nafty i azbestu - gościa co to pieniądze na działkę wyciąga z kieszeni zawinięte gumką recepturką.

    Dobra rada: nawet jak sprzedawca zaproponuje cenę dwa razy niższą niż byłbyś skłonny zapłacić to udaj niezadowolenie - przeważnie jeszcze trochę odpuści ;o)
    Jasiu

  7. #7

    Domyślnie

    Ged, my szukaliśmy dwa lata! Oglądanie i pertraktacje do niczego Cię nie zobowiązują. I tak naprawdę, jak obejrzysz pierwszych 20 działek, to dopiero będziesz wiedział jakiej na pewno nie chcesz! Wtedy szukaj takiej, jaka Ci będzie pasować przynajmniej w 80%.

  8. #8

    Domyślnie

    Trzeba zacząć przedwczoraj, żeby w styczniu kupić !

    Teraz, teraz.

    Myśmy na przykład tak się umówili ze sprzedającym (notarialnie oczywiście), że 2/3 płacimy od razu a resztę za 4 miesiące !


  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    O dzięki serdeczne !!!! Jak się tylko uporam z rozruchem nowego sezonu w firmie to natychmiast biorę się za działeczkę. Mniej więcej od 10 listopada. Będę opisywał dokładnie moje poczynania i przygody. Ale będzie ubaw Miałem opory, bo z moimi klientami zawsze gram w otwarte karty, a klient to ważna osoba, bo kasę przynosi ...
    Ged

  10. #10

    Domyślnie

    Listopad do poszukiwań najlepszy. Jesli działka ci się spodoba w listopadzie, to znaczy że jest super. UWAGA jesli chcesz zwiazać sprzedawcę umową przedwstępną, to nie pisz w umowie o zaliczce, tylko o ZADATKU.

  11. #11

    Domyślnie

    ged, jedno drugiego nie wyklucza. Możesz grać w otwarte karty, zacząć szukać teraz i spisać taką umowę, że pieniądze za sprzedaż będą płacone w "ratach". Chyba nie często jest tak, że sprzedający chce od razu wykorzystać całą kwotę?

  12. #12

    Domyślnie

    Ged, utworzyłam nowy wątek: Rady - zbiór mądrości budowlanych >> Zakup działki. Myślę, że warto będzie pośledzić

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Dzieki. Pomysł super.
    Ged

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja zacząłem szukac w połowie grudnia. Dlaczego?
    Z dwóch powodów.
    1. ważna rzecz to sniegi. gdy znalazłem swoja działke (wtedy gdy byłem tam pierwszy raz nie wiedziałem , że to właśnie ta)droga asfaltowa była odśnieżona(później sie dowiedziałem dlaczego - jeździ nią gimbus wiozący dzieci do szkół.
    2. byłem na kilku ogladanych działkach w tym samym czasie. i w marcu gdy były roztopy przekonałem sie i dokonałem wyboru własnie tej. woda nie stała na działce było tylko trochę grząsko. trzy działki , które odwiedziłem szukajac tej jednej wymarzonej były zalane woda, która wsiakała do połowy kwietnia.
    Oczywiście brałem pod uwage równiez komunikację i media.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ponieważ wszyscy każą szukać już, więc nie mogę się wyłamać Skoro często gęsto działki szuka się 2 lata (ja też tyle szukałem), to co znaczy kasa w styczniu - pikuś. Małoż to zawiera się umów z późniejszym terminem realizacji?

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Trochę nie kapuje dlaczego działkę szuka się 2 lata. Jeśli jest kasa - odnajduję wszystkie oferty w interesującym mnie rejonie, oglądam, sprawdzam, negocjuję cenę i warunki, podejmuję decyzję i kupuję.

  17. #17

    Domyślnie

    To proste.
    Po 2 miesiącach szukania obejrzałem wszystko i nic odpowiedniego nie było. Potem w międzyczasie się coś znalazło, ale rozmowy, sprawdzanie dokumentów to też trwa, a w dodatku to było nie to, co chciałem.
    W koncu po 10 miesiącach natrafiłem na "moją" działkę (wcześniej nie była w sprzedaży). Jeszcze minęło ze 2 miesiące od pierwsej wizyty na działce do podpisu u notariusza i tak minęło pełne 12 miesięcy.

  18. #18

    Domyślnie

    On 2002-10-27 23:49, ged wrote:
    Trochę nie kapuje dlaczego działkę szuka się 2 lata. Jeśli jest kasa - odnajduję wszystkie oferty w interesującym mnie rejonie, oglądam, sprawdzam, negocjuję cenę i warunki, podejmuję decyzję i kupuję.
    Nie do końca tak to wygląda. Z wszystkich ofert po obejrzeniu i sprawdzeniu szczegółów zostało do wyboru 0! Można więc było albo obniżyć kryteria poszukiwań, albo poczekać. I wybraliśmy to drugie.

  19. #19

    Domyślnie

    Ged, z działkami to jest tak jak z mieszkaniami, samochodami...jak się trafia super oferta to i szybko się sprzedaje, a to co "leży" i czeka w agencjach, leży tam nie bez powodu

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Zaczęło się. Dziś po południu pierwsze telefony. Na jutro jestem poumawiany na pierwsze oglądanie. Zobaczymy co to będzie. Napiszę.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony