dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szymongt

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Jasieniec
    Kod pocztowy
    05-604
    Posty
    3

    Domyślnie Kocioł na pellet, co i jak.

    Witam.
    Im więcej czytam tym mniej wiem
    więc chciałbym sie dowiedzieć od użytkowników kotłów pelletowych, jak to tak naprawdę wygląda. W mojej gminie startują teraz dofinansowania do wymiany starych kotłów na nowoczesne i w sumie jedyną opcja dla mnie jest piec pelletowy. Tylko chciałbym sie dowiedzieć jak tak naprawdę wygląda użytkowanie takiego kotła, jakia jest różnica w spalaniu pelletu a ekogroszku, ile pelletu spala sie przez rok, czy są jakieś problemy z osiągnięciem temperatury w takim piecu i w końcu jaki piec wybrać. Pewnie ktoś powie żeby użył opcji szukaj, przeczytałem kilka wątków ale sie robią oftopy, nic tak naprawdę sensownego nie wyczytałem, więc prosze o trzymanie sie tematu.
    Dom 200m2, będezie gruntownie ocieplany w lato.
    Czekam na wasze opinie

  2. #2

    Domyślnie

    Pelletu i ekogroszku spala tyle samo bo kotły pelletowe pracują trochę inaczej wygaszają się i rozpalają w zależności od potrzeb. Ile pelletu spali w rok trudno powiedzieć to zalezy ile budynek ciepła potrzebuje. Jeśli kocioł bedzie dobrze dobranyto nie bedzie problemu z osiąganiem temperatury. Ze swojej strony mogę ci polecić Edilkamin Laguna P, Slimpel
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szymongt

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Jasieniec
    Kod pocztowy
    05-604
    Posty
    3

    Domyślnie

    własnie potrzebuje z kimś porozmawiać żeby odpowienio dobrać piec. Chce zeby to wszystko bylo ze sobą ładnie zgrane i potrzebuje specjalisty. W moich storonach ludzie palą prawie wyłacznie drzewem owocowym ( okolice grójca). Tak naprawdę mało sie na tym znam.
    Możesz mi jeszcze podpowiedzieć na co zracać uwage przy wyborze takiego pieca? czytałem że są różne palniki, rózne systemy czyszenie itp...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Po pierwsze wypełnij to już z dociepleniem jakie chcesz wykonać http://cieplowlasciwie.pl/start

    Po drugie Pulawiak podał ci 2 kotły które w swojej cenie są bezkonkurencyjne. Po krótce powiem Ci, że jeśli chodzi o kotły pelletowe, to Włosi się w tym specjalizują. Bezkonkurencyjny w swojej cenie jest Edilkamim Laguna P. Kocioł który sam czyści palnik, wymiennik, prasuje popiół.

    Tu znajdziesz Slimpele i Laguny
    http://sanitsystem.pl/id,55/cat,kotly-na-pellet
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szymongt

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Jasieniec
    Kod pocztowy
    05-604
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki panowie. Trochę juz mi się rozjaśniło w głowie

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tatamarek
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    potok
    Kod pocztowy
    68-132
    Posty
    34

    Domyślnie

    mam dom ok 250m2. Styropian 15cm, wełna na stropach 30 cm. Kocioł MPM Ds12-14 kW +palnik Kipi i jest bardzo dobrze. W domu ciepło (24-26stopni) trochę duże zużycie ale chyba zaczynam ogarniać o co chodzi. 950 kg pelletu poszło w niecałe 4 tygodnie.
    Prawdziwy mężczyzna powinien spłodzić syna (lub dwie córki), posadzić drzewo (lub założyć trawnik), zbudować dom (lub wyremontować stary) I WYBUDOWAĆ PIEC.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Masz duży metraż i cieplutko w domu, nie ma co się dziwić ze spalaniem.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  8. #8

    Domyślnie

    Wręcz gorąco, a nie cieplutko. Te 250m2 to cała powierzchnia czy tylko ogrzewana lub tylko użytkowa? Piętro czy poddasze?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tatamarek
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    potok
    Kod pocztowy
    68-132
    Posty
    34

    Domyślnie

    Dom parter i piętro.Wszystko podpiwniczone. Wszystko ogrzewane. wcześniej20-21stopni, ale jak przygasło to czuć było chłód i żonka narzekała . Chociaż palone było od góry to kociołek Camino był za mały i nie dawał rady. No i ten wieczny syf od popiołu. Teraz pali się na okrągło więc dom już się nie wychładza.I jestem w stanie osiągnąć takie temperatury.No i też paliłem 8mm pelletem. Myślałem że grubszy to lepszy...ale nieeee
    Prawdziwy mężczyzna powinien spłodzić syna (lub dwie córki), posadzić drzewo (lub założyć trawnik), zbudować dom (lub wyremontować stary) I WYBUDOWAĆ PIEC.

  10. #10

    Domyślnie

    Dobrym kotłem na pellet, moge polecic od
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 09-07-2021 o 11:13

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał tatamarek Zobacz post
    Kocioł MPM Ds12-14 kW +palnik Kipi i jest bardzo dobrze.
    Dobry kocioł z dobrym palnikiem. Jaki sterownik jest przy KIPI?.
    W domu ciepło (24-26stopni) trochę duże zużycie ale chyba zaczynam ogarniać o co chodzi. 950 kg pelletu poszło w niecałe 4 tygodnie.
    Załóż głowice termostatyczne i nie wyłączaj pompy (tylko palnik) po osiągnięciu zadanej.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Po drugie Pulawiak podał ci 2 kotły które w swojej cenie są bezkonkurencyjne. Po krótce powiem Ci, że jeśli chodzi o kotły pelletowe, to Włosi się w tym specjalizują. Bezkonkurencyjny w swojej cenie jest Edilkamim Laguna P. Kocioł który sam czyści palnik, wymiennik, prasuje popiół.
    Bez przesady. W Polsce również są dobre kotły i palniki. A z tym wymiennikiem i popiołem to niezła ściema.

    Dom 200m2, będezie gruntownie ocieplany w lato.
    Na taką powierzchnię po ociepleniu pójdzie z 6 ton pelletu. Warunek to dobry kocioł (nie mylić ładny), prawidłowo wykonana i sterowana instalacja (prosta) i dobrej jakości pellet (1000 zł.).

  13. #13

    Domyślnie

    Witam, polecam kontakt z nasza firmą: Eco-palnik.
    Od lat zajmujemy się techniką cieplną. Produkujemy palniki na pellet do kotłów CO przystosowane do montażu w drzwiczki każdego kotła na paliwo stałe, do niektórych kotłów olejowych i gazowych – jeśli jest możliwość okresowego wybierania popiołu.
    W ofercie mamy urządzenia o szerokim zakresie mocy nominalnej od 12 kW do 1 MW.
    Celem firmy jest tworzenie urządzeń najwyższej jakości dostępnych w przystępnej cenie, a przy tym funkcjonalnych, bezobsługowych oraz niezawodnych w działaniu.
    Reklama na FM jest płatna.
    Zapraszamy do wykupienia Płatnego Profilu.

  14. #14

    Domyślnie

    Palniki automatyczne? Coś na wzór palnika Viking Bio? Marzenie!
    Mam na mysli zamontowany sterownik w palniku... nastawy bez ingerencji użytkownika
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 07-10-2021 o 18:45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony