dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 132
  1. #21

    Domyślnie

    A od gruntu też ocieplony? U mnie garaż w bryle, ocieplone ściany + strop, brak izolacji w gruncie - nic nie zamarza. temp cały rok w plusie.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Franka16

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    mazowieckie wschodnie
    Posty
    32

    Domyślnie

    Słuchajcie, jak to się dzieje, że warunkiem aby nieogrzewany garaż trzymał temperaturę na plusie jest brak izolacji w posadzce?
    Dobrze zrozumiałam?
    Przeczytałam wątek i przyznaję, że mnie to zaskoczyło...

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Takie ogrzewanie geotormalne wersja eco. Jak nie wypuścisz ciepła, to grunt będzie grzał na tym poziomie temperlatur (niewiele, ale zawsze powyżej zera).
    Jak chcesz mieć ze 20* na plusie, to trzeba się zaizolować od gruntu, bo chętnie przygarnie duże ilości ciepła. Ale jak chcesz kilka stopni na plusie, to ogrzeje.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Od gruntu też odizolowałeś? Bo to byłoby wyjaśnienie.
    nie, na gruncie tylko chudziak.
    zaznaczam, ze dom w ogóle nie ogrzewany, czyli garaż nie ma skąd brać ciepła oprócz gruntu.
    dlaczego to piszę, ano dlatego, ze niby ciepło z gruntu ma ogrzać garaż. Dopisze, ze w całym domu brak ocieplenia podłogi, tylko grunt i chudziak.
    Woda zamarzała wszędzie. To było w zeszłym roku.

    a teraz ciekawostka- tej zimy było juz ocieplenie na gruncie (14-15cm styro lambda 0.036) były wylewki-jastrych(wszędzie i dom i garaż) i w domu temperatura zawsze powyżej zera, nic nie zamarzło, żaden płyn, żadna woda(jedynie w kotłowni, ale dlatego, ze były ciepłe szczelne drzwi całkowicie izolujące kotłownie od reszty domu).

    Czyli zupełnie odwrotnie niz sugerujesz i jest Twój tok rozumowania

    Moje spostrzeżenie jest takie: jak garaż w bryle, to zdecydowanie ocieplać od gruntu i dawać jakieś ogrzewanie, czy to grzejnik, czy podłogówka, czy cokolwiek innego, ale ogrzewanie musi być. Nawet jak ciepło daje bojler, piec, kocioł, bufor, instalacja. Lepiej tym ciepłem ogrzać ściany i posadzkę odizolowaną od gruntu, a nie grunt.
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 17-03-2018 o 06:51


  5. #25

    Domyślnie

    A teraz ciekawostka - kogo będzie kosztować więcej dodatnia temp w garażu?

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Grzanie gruntem wymaga dobrej izolacji oraz ściany, dachu oraz ściany fundamentowej.

    @Slawko dziwne bo ummie w czasie budowy. Jak od gruntu był tylko chudziak a reszta już ocieplona ściany na gotowe, dach tylko pierwszą warstwą. To temperatura była minimalnie dodatnia. Tylko na przyłączu wody załączał się kabel grzejny. Zimą postawiłem nawet belkę 0,5m od bramy i nie zamarzła
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ragetl Zobacz post
    Witaj Instaltechnic,

    ja też nie byłem przekonany w ogóle do tych argumentów tylko napisałem co wyczytałem. Jestem za podłogówką w garażu tylko szukam argumentów za bo moja druga połówka naczytała się opinii i chce wstawić grzejnik. Jak już, to bym albo nie ogrzewał albo wsadził tam podłogówkę ze wskazaniem na to drugie.
    Grzejnik w garażu? Pytaniem jest, jak duży ten garaż i co w nim będzie, bo jeśli miejsca niewiele, to grzejnik lubi być tu stuknięty tam puknięty, rdzewiejący itd. Ja planuję podłogówkę z owego powodu. Nie wyobrażam sobie też ocieplania ściany WEWNĄTRZ garażu styropianem 20cm tak jak na zewnątrz bo szkoda mi miejsca. Gdyby straty ciepła z domu do garażu były uciążliwe, to może dam z 5cm jak już, ale na pewno nie bez testowania

  8. #28

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Franka16

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    mazowieckie wschodnie
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Takie ogrzewanie geotormalne wersja eco. Jak nie wypuścisz ciepła, to grunt będzie grzał na tym poziomie temperlatur (niewiele, ale zawsze powyżej zera).
    Myślałam, że w zimie przy bardzo niskich temperaturach wszystko zamarza, tzn. grunt pod nieocieploną posadzką w nieogrzewanym garażu też...

  10. #30

    Domyślnie

    Jeżeli masz niezaizolowany fundament i nie ogrzewasz garażu stratami z domu to tak może się zdarzyć . Przy zaizolowanym fundamencie garażu nie powinno.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franka16 Zobacz post
    Myślałam, że w zimie przy bardzo niskich temperaturach wszystko zamarza, tzn. grunt pod nieocieploną posadzką w nieogrzewanym garażu też...
    Jak jest odizolowany, to nie. Mi woda (deszczówka) w szambie nie zamarzła, chociaż włazu nie ma. A izolacji nie ma żadnej.
    Za to w domu woda mi zamarzła, ale strop mam jeszcze nieocieplony (podłoga i ściany zaizolowane).

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franka16 Zobacz post
    Myślałam, że w zimie przy bardzo niskich temperaturach wszystko zamarza, tzn. grunt pod nieocieploną posadzką w nieogrzewanym garażu też...
    Jak jest odizolowany, to nie. Mi woda (deszczówka) w szambie nie zamarzła, chociaż włazu nie ma. A izolacji nie ma żadnej.
    Za to w domu woda mi zamarzła, ale strop mam jeszcze nieocieplony (podłoga i ściany zaizolowane).

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    I już mamy dwie strony o wyższości jednego na drugim...
    Czyli jak zwykle nic nie wiadomo...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  14. #34

    Domyślnie

    Dlaczego o niczym ? Sprawa jest stosunkowo prosta.
    1.Wystarcza Ci aby w garażu nie było poniżej O to izolujesz fundament ścian garażowych nie izolujesz posadzki ( jak nie chcesz dużych strat to izolujesz ściany garażu od domu ) i jest OK.
    2. Chcesz mieć komfort i rano suchutkie ciepłe autko ( i lub komfortowe miejsce do podłubania ) to izolujesz podłogę, dajesz OP lub grzejnik - i masz ile chcesz .

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Dlaczego o niczym ? Sprawa jest stosunkowo prosta.
    1.Wystarcza Ci aby w garażu nie było poniżej O to izolujesz fundament ścian garażowych nie izolujesz posadzki ( jak nie chcesz dużych strat to izolujesz ściany garażu od domu ) i jest OK.
    2. Chcesz mieć komfort i rano suchutkie ciepłe autko ( i lub komfortowe miejsce do podłubania ) to izolujesz podłogę, dajesz OP lub grzejnik - i masz ile chcesz .
    Więc co tu się zastanawiać...?
    Opcja druga jest uniwersalna ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    koszt jej wykonania nieduży. Koszt eksploatacji ogrzewania również.
    Warto mieć rozeznanie w technologiach i świadomie wybierać potrzebne i wygodne rozwiązania. Trzeba starać się o tym myśleć już na etapie projektu. Potem też się da prawie wszystko "uratować", ale nakład finansowy będzie większy.

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    No właśnie...rozmawiamy o koszcie 500 zł (podłogówka w garażu) jakby to było 5000 Dom się buduje na lata i to, co dziś nam niepotrzebne, może się przydać za lat kilka. Tyle że kiedyś tam ,podłogówki na pewno się nie zrobi bez znaczących kosztów

  18. #38

    Domyślnie

    U mnie bez podlogowki w zimie jest srednio 7-8 w ostatnie mrozy bylo ok 4. Jeśli ktoś w garazu nie spędza wiecej czasu niz wsiąść/wysiąść to ogrzewanie mija się z celem... no i jeszcze piwo cieplejsze

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    No właśnie...rozmawiamy o koszcie 500 zł (podłogówka w garażu) jakby to było 5000 Dom się buduje na lata i to, co dziś nam niepotrzebne, może się przydać za lat kilka. Tyle że kiedyś tam ,podłogówki na pewno się nie zrobi bez znaczących kosztów
    Dokładnie...
    Tym bardziej że autor wątku wspomniał że garaż będzie służył jako stajnia dla dwóch " koni" i znając życie raczej lubi czasami przy nich dłubać...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    autor wątku również pisze tak :
    " Chcę też ocieplić ściany garażu jak pozwolą finanse. "
    ... raczej zacząłbym od prawidłowej izolacji termicznej ścian zewnętrznych i oddzielenia termicznego / akustycznego tego garażu wbudowanego od pomieszczeń mieszkalnych. Rozważanie grzejnik / podłogówka przy dużych stratach ciepła przez nieocieplone przegrody budowlane jest mocno zastanawiające ( !? )
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony