dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 132
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Dlaczego o niczym ? Sprawa jest stosunkowo prosta.
    1.Wystarcza Ci aby w garażu nie było poniżej O to izolujesz fundament ścian garażowych nie izolujesz posadzki ( jak nie chcesz dużych strat to izolujesz ściany garażu od domu ) i jest OK.
    .
    fundament całego domu zaizolowany na około do 1m wgłąb 12cm styro Aqwa costam, brama garażowa ocieplana, ściany z BK odmiany 400, wszystko ocieplone 12cm styro grafitowym o lambdzie 0.031, strop 10cm wełny od spodu, podłoga nieocieplana i ciepło z gruntu wcięło, zamarzało, patrz post #24


  2. #42

    Domyślnie

    Gdyby było nieco lepsze ocieplenie fundamentów i ścian pewnie by nie zamarzło.
    Ps. ja mam ocieploną podłogę , OP i 14-15C w garażu w zimie .

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Gdyby było nieco lepsze ocieplenie fundamentów i ścian pewnie by nie zamarzło.
    .
    a przeczytałeś cały post #24?


  4. #44

    Domyślnie

    Przeczytałem i co z tego ? Praw fizyki nie zmienisz.

  5. #45

    Domyślnie

    czyli nie przeczytałeś, a praw fizyki nie zamierzam zmieniać, zresztą fizycy mawiają, ze wiedzą tylko co czym nie jest, a nie wiedza co czym jest.


  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Gdyby było nieco lepsze ocieplenie fundamentów i ścian pewnie by nie zamarzło.
    Ps. ja mam ocieploną podłogę , OP i 14-15C w garażu w zimie .
    U mnie ocieplenie fundamentu tylko 8cm i daje rade
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    czyli nie przeczytałeś, a praw fizyki nie zamierzam zmieniać, zresztą fizycy mawiają, ze wiedzą tylko co czym nie jest, a nie wiedza co czym jest.
    Sławek przeczytałem i co z tego ? Twoje obserwacje z dwu różnych zim maja zaprzeczyć prawom fizyki ?? Za dużo masz zmiennych aby twoje obserwacje były w pełni wiarygodne.

  8. #48

    Domyślnie

    fakt, ze za duzo zmiennych. Ja tylko chciałem napisać, ze sam brak ocieplenia posadzki w garażu, nie przyczyni się do dodatniej temperatury w garażu. To ciepło musi się skądś wziąć. Z samego gruntu nie da rady. Wystarczy postawić garaż wolnostojący i nie robić w nim ogrzewania oraz nie dawać ocieplenia od gruntu, resztę dobrze ocieplić. Tam w zimę i tak będzie poniżej zera.
    Natomiast garaż w bryle budynku, pobiera ciepło poprzez ściany, z instalacji, z kotłowni czy innych "ukrytych " źródeł. Nie ocieplenie posadzki spowoduje, ze tego ciepła więcej pójdzie w grunt niż z tego gruntu pobierze oraz zostanie zakumulowane w ścianach i posadzce.


  9. #49

    Domyślnie

    Tak jak napisałeś o garażu wolnostojącym można odizolować garaż w bryle budynku ( ocieplenie ścian, sufitu ) i będzie podobnie.

  10. #50

    Domyślnie

    no właśnie, podobnie, ale nie tak samo


  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Czy aż tak ciężko jest ułożyć rurki ogrzewania podłogowego w garażu że trzeba tak trochę na siłę udowadniać utrzymanie dodatniej temperatury bez ogrzewania...?
    A jak ktoś po realizacji takiej wizji ogrzewania geotermalnego stwierdzi że jednak to nie jest to czego oczekiwał ma rozwalić sobie podłogę , ułożyć ocieplenie i ogrzewanie...??
    Czy ma pokochać swój durny wybór i z nim żyć...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  12. #52

    Domyślnie

    dlatego ja mam ocieplona podłogę w garażu i grzejnik pod oknem na ścianie

    te 20mb rurki + grzejnik nie stanowi jakiegoś dużego obciążenia w budżecie, a przynajmniej nie będę pluł sobie w brodę, ze trzeba było jednak ocieplić i dać ogrzewanie. Nie muszę z niego w końcu korzystać, ale na duże mrozy zawsze jest.
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 18-03-2018 o 08:27


  13. #53

    Domyślnie

    U mnie jest 10cm xps na fundamencie, 15cm grafitu na ścianach, 3m brama, dwa okna . Wewnątrz 10cm grafitu na ścianie łączącej z domem, ciepłe przeciw pożarowe drzwi, ok18cm wełny w stropie + 5cm styro na stropie. Wczoraj na zew -6, wieczorem w garażu +10. Garaz 35m2. Brak izolacji w gruncie.

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Franka16

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    mazowieckie wschodnie
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Czy aż tak ciężko jest ułożyć rurki ogrzewania podłogowego w garażu że trzeba tak trochę na siłę udowadniać utrzymanie dodatniej temperatury bez ogrzewania...?
    A jak ktoś po realizacji takiej wizji ogrzewania geotermalnego stwierdzi że jednak to nie jest to czego oczekiwał ma rozwalić sobie podłogę , ułożyć ocieplenie i ogrzewanie...??
    Czy ma pokochać swój durny wybór i z nim żyć...?
    W odniesieniu do garażu w bryle budynku tak, pewnie nie opłaca się eksperymentować.
    Jednak mnie interesuje to zagadnienie bo noszę się z zamiarem budowania garażu wolnostojącego i ciekawa jestem czy tu jest szansa na temp powyżej 0, ale widzę, że raczej nie.

    Poza tym samo zjawisko jest dla mnie ciekawe bo jakby mnie ktoś zapytał czy w garażu nieogrzewanym, bez izolacji w posadzce i izolacji w ścianie i stropie, można utrzymać temp powyżej 0 to odpowiedziałabym że nie, tak mi się wydawało....

  15. #55

    Domyślnie

    No nie kolego nie masz 10C w garażu od gruntu ( chyba że pobudowałeś się na ciepłych źródłach ) - nie wierzysz zmierz temperaturę podłogi w garażu .
    Ps. grzejesz stratami z domu ( garaż masz całkowicie odizolowany od domu ?? , nie masz żadnych źródeł ciepła w garażu ? ) .

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franka16 Zobacz post
    W odniesieniu do garażu w bryle budynku tak, pewnie nie opłaca się eksperymentować.
    Jednak mnie interesuje to zagadnienie bo noszę się z zamiarem budowania garażu wolnostojącego i ciekawa jestem czy tu jest szansa na temp powyżej 0, ale widzę, że raczej nie.

    Poza tym samo zjawisko jest dla mnie ciekawe bo jakby mnie ktoś zapytał czy w garażu nieogrzewanym, bez izolacji w posadzce i izolacji w ścianie i stropie, można utrzymać temp powyżej 0 to odpowiedziałabym że nie, tak mi się wydawało....
    Takie zjawisko jest znane od pokoleń...
    Już nasi dziadowie budowali piwnice ziemne ( dość często można je spotkać na wioskach nawet obecnie...) ,a także robiono kopce ziemne do przechowywania płodów rolnych...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    U mnie jest 10cm xps na fundamencie, 15cm grafitu na ścianach, 3m brama, dwa okna . Wewnątrz 10cm grafitu na ścianie łączącej z domem, ciepłe przeciw pożarowe drzwi, ok18cm wełny w stropie + 5cm styro na stropie. Wczoraj na zew -6, wieczorem w garażu +10. Garaz 35m2. Brak izolacji w gruncie.
    A jeszcze kilka dni temu jaka była temperatura zewnętrzna...?
    Wszystko co jest wewnątrz garażu ma pewną pojemność cieplną i obecnie częściowo lecisz na energii zaakumulowanej w okresie kiedy było cieplej...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Franka16

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    mazowieckie wschodnie
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Takie zjawisko jest znane od pokoleń...
    Już nasi dziadowie budowali piwnice ziemne ( dość często można je spotkać na wioskach nawet obecnie...) ,a także robiono kopce ziemne do przechowywania płodów rolnych...
    No widzisz, a ja jakoś nie zajarzyłam
    Poza tym wydawało mi się, że piwnica utrzymuje temperaturę bo jest głęboka, sporo poniżej gruntu.
    Widać fizyka nie jest moją najmocniejszą stroną ale przecież wcale nie musi być
    Ostatnio edytowane przez Franka16 ; 18-03-2018 o 09:19 Powód: literówka

  19. #59

    Domyślnie

    Pisałem już, że w największe mrozy spada do 4 ale w plusie To, ze straty są - to dość oczywiste, choć moja izolacja do 'ubogich' nie należy. W garazu nie mam zadnego źródła ciepła - poza samochodem. Mimo wszystko - ja sensu dogrzewac garażu u siebie nie widzę... podjąłem "durna" decyzję i jakos z nią żyje

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    Ja też stoję przed tym zadaniem w tym roku; będę dawał ocieplenie w podłodze (15cm styro) i założę obieg OP. Myślałem o grzejniku, ale w moim przypadku to bez sensu bo mam cały dom w OP, a duży grzejnik w garażu tylko zajmie miejsce, którego i tak nie mam aż tak duzo. Garaż będzie od wew. odizolowany od domu, na zew. 20cm styro.

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony