dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 132 z 132
  1. #121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    szkoda, ze nie ma pomiaru temp gruntu -100cm, byłoby łatwiej, ale i tak te pomiary potwierdzają to co pisałem, ze temp. gruntu pod nieocieplaną posadzką garażu zakładając , ze garaz jest nieogrzewany i nie ma strat od pozostałych pomieszczeń będzie w granicach 0-4st.C a w duże mrozy przy powierzchni poniżej zera,
    Owszem. Ale wystarczy położyć styropian (może być na ruszcie - np. na ścianach garażu) i zakopać pionowe opaski (np. na ścianie fundamentowej) żeby temperatury były dużo wyższe, bo to zmniejszy straty do mroźnej atmosfery.
    A i tutaj widać, że pomimo braku jakiejkolwiek izolacji od mroźnego powietrza temperatura jest tym wyższa, im głębiej. Jak będzie izolacja - to ciepło podejdzie "wyżej" (czy raczej nie uleci do atmosfery).

  2. #122
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    szkoda, ze nie ma pomiaru temp gruntu -100cm, byłoby łatwiej, ale i tak te pomiary potwierdzają to co pisałem, ze temp. gruntu pod nieocieplaną posadzką garażu zakładając , ze garaz jest nieogrzewany i nie ma strat od pozostałych pomieszczeń będzie w granicach 0-4st.C a w duże mrozy przy powierzchni poniżej zera,
    dorzuć jeszcze temp powietrza z tego okresu oraz przy powierzchni gruntu, zobacz jeszcze jak to się kształtowało w lutym
    Te pomiary nie sa do końca "rzetelne" , mróz pod koniec lutego i na początku marca utrzymywał się dobre kilkanascie dni -> ja u siebie mialem ziemie zamarznietą na 20-30 cm a wg tych pomiarów na glebokości 10 cm caly czas tempereatura dodatnia....

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Te pomiary nie sa do końca "rzetelne" , mróz pod koniec lutego i na początku marca utrzymywał się dobre kilkanascie dni -> ja u siebie mialem ziemie zamarznietą na 20-30 cm a wg tych pomiarów na glebokości 10 cm caly czas tempereatura dodatnia....
    też tak mi sie wydaje, ale ja nie jestem autorytetem, a oficjalna stacja pomiarowa może być

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Owszem. Ale wystarczy położyć styropian (może być na ruszcie - np. na ścianach garażu) i zakopać pionowe opaski (np. na ścianie fundamentowej) żeby temperatury były dużo wyższe, bo to zmniejszy straty do mroźnej atmosfery.
    A i tutaj widać, że pomimo braku jakiejkolwiek izolacji od mroźnego powietrza temperatura jest tym wyższa, im głębiej. Jak będzie izolacja - to ciepło podejdzie "wyżej" (czy raczej nie uleci do atmosfery).
    wątpię, no może dłużej ze dwa dni będzie cieplej niż poza tą ocieplona strefą z dwóch stron(boki i góra, bez dołu).

    Na tym kończę, bo nie mam czasu niczego udowadniać. Treść jest, każdy sobie poczyta i swoje wnioski wyciągnie. Jakie? to zależy od czytającego.
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 27-03-2018 o 05:43


  4. #124

    Domyślnie

    Witam.
    Wyczytałem wszystko (sporo tego) i chyba zrobię w garażu (40m kw w bryle budynku - projekt Emilian II) ogrzewanie podłogowe z osobnym siłownikiem sterowanym termostatem na ścianie garażu. Z zewnątrz garażu (domu) 20cm styropianu (ściana solbet 24cm), ocieplaną bramę garażową i wylewka w garażu (5cm mocniejszego dedykowanego styro na chudziaka i 5cm beton z rurkami - jeszcze nie wiem czym go wzmocnię, zapytam ekipę wykonującą wylewki) i powinno wystarczyć.
    W garażu warsztacik rowerzysty. Czy to optymalne rozwiązanie?

  5. #125

    Domyślnie

    Jak chcesz ogrzewanie podłogowe w garażu to 5cm styro to za mało. Minimum to 10cm EPS 200.

  6. #126
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pan_poziomica

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-354
    Posty
    53

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Podłącze sie do tematu.
    przeczytałem cały wątek i jeszcze kilka pobocznych odnosnie izolacji, ogrzewania i posadowienia garażu ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania, które mnie interesuje, dlategoteż poproszę was o opinię. Na wiosnę zaczynam budowę domu, chciałbym posadowić go na grzewczej płycie fundamentowej(20cm XPS pod spodem), ewentualnie ogrzewanie podłogowe byłoby w jastrychu na płycie(bez eps miedzy płyta a jastrychem). Mam w projekcie ogrzewany garaż w bryle budynku. Czy ktoś ma podobne rozwiązanie? garaż i dom na wspólnej płycie grzewczej?
    jedyne czego się boje to nadmierne wychładzanie garażu a co za tym idzie domu poprzez bramę garażową.
    powiedzcie mi jak to jest z tą bramą, czy rzeczywiście jest ona nieszczelna i wieje wiatr przy prowadnicach? Czytałem troche o bramach hormann thermo frame, ze niby takie szczelne, jednak opinie o nich są słabe.
    aha i jeszcze jedna rzecz, czy wentylacje garażu można wpiąć w wentylacje mechaniczną domu czy trzeba zastosowac oddzielną grawitacyjną?
    z góry dziekuje za wszystkie konstruktywne odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez pan_poziomica ; 25-10-2020 o 07:55

  7. #127
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał pan_poziomica Zobacz post
    jedyne czego się boje to nadmierne wychładzanie garażu a co za tym idzie domu poprzez bramę garażową.
    powiedzcie mi jak to jest z tą bramą, czy rzeczywiście jest ona nieszczelna i wieje wiatr przy prowadnicach? Czytałem troche o bramach hormann thermo frame, ze niby takie szczelne, jednak opinie o nich są słabe.
    aha i jeszcze jedna rzecz, czy wentylacje garażu można wpiąć w wentylacje mechaniczną domu czy trzeba zastosowac oddzielną grawitacyjną?
    z góry dziekuje za wszystkie konstruktywne odpowiedzi.
    Nie masz nikogo, do kogo możesz podejść i zobaczyć? To jedyna sensowna metoda, by stwierdzić,czy coś Ci odpowiada czy nie.
    Dla jednych nieszczelności w bramie to nic groźnego, bo wentylują garaż, dla innych utrata z tego powodu kilku złotych miesięcznie to koszmar i powód by garażu nie mieć.
    Ja w tej chwili mam szczelinę pod bramą, bo mam ją wyregulowaną pod płytki których nie położyłem i jak w zeszłym tygodniu było zimno , to nie czułem w garażu ekstremalnych warunków.

  8. #128
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pan_poziomica

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-354
    Posty
    53

    Domyślnie

    No właśnie wszyscy znajomi co mają garaże to zrobili je jako nieogrzewane i kupowali bramy byle jak najtańsze bo twierdzą,że garaz jest tylko do parkowania auta. nota bene wiekszosc z nich ma zagracone garaze a auto trzymają na zewnątrz. Ja bym chciał w garażu mieć mały warsztacik także musi być ogrzewany. Nie szukam oszczędności za wszelką cenę, jeśli musi wiać to trudno niech wieje. Ale jeśli są jakieś sposoby aby podwyższyć komfort cieplny garażu to dlaczego nie. Właśnie dlatego pytam o doświadczenia osób które mają garaż w bryle budynku na jednej płycie fundamentowej.
    Z tego co czytam to są zupełnie skrajne opinie , jedni mówią , że to głupota mieć garaż, lepiej wiatę i do tego webasto w aucie albo jakies kable grzejne. Z drugiej strony że garaz w bryle budynku to super sprawa i można mieć nawet 25 stopni w srodku w zimie

  9. #129
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Wiesz, opinie tych co nie mają ,mnie zupełnie nie interesują. Wolę tych co mają i mogą powiedzieć o za i przeciw. Ja rozważam to w kategoriach co chcę mieć i czy mnie na to stać, bo buduję się za swoje a nie pożyczone z banku. Zainwestowanie w dwie pętle po ok 50m, rozdzielacz większy o dwie sekcje,26m2 styro, folii i niecałe 30mb pianki na dylatację nie było dla mnie kosztem, przez który miałbym z ogrzewania garażu zrezygnować.Nie muszę też ocieplać ściany pomiędzy domem a garażem, co daje mi te kilka/naście cm przestrzeni. Dodatkowa ilość wody w obiegu to tylko plus dla PC (defrosty) A że grzebię sobie przy motocyklach czy samochodach to komfort lubię mieć.

  10. #130

    Domyślnie

    Mam dom na płycie, garaż jest też na płycie, ale zdylatowanej XPSem od płyty domu. Nie ma pod nim izolacji, ściany ocieplone, również ta między domem a garażem. Zimą ciepło (nigdy nie spadło <0*C przy największych mrozach; zazwyczaj jakieś +8 do +12*C), latem chłodno - wpływ gruntu.

  11. #131
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bogdankb9

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    7

    Domyślnie

    A może zamontować za zamiast OP ogrzewanie sufitowe (+regulator temp ustawiony na kilka stopni)?

  12. #132
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogdankb9 Zobacz post
    A może zamontować za zamiast OP ogrzewanie sufitowe (+regulator temp ustawiony na kilka stopni)?
    Zależy do czego potrzebujesz tego garażu, jeśli tylko dla auta to tam żadne ogrzewanie nie jest konieczne.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony