dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 74
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wszystkie są nabite gazem...
    Niewątpliwym jest, iż kol. kryzys ma na myśli splita wyposażonego w rurociąg chłodniczy napełniony czynnikiem, łączony na tzw szybkozłączki.
    Klasyczny split ładunek czynnika chłodniczego ma w jednostce zewnętrznej - jednostkę wewnętrzną wraz z łączącym rurociągiem należy wpierw wypróżniować a następnie zagazować.

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Nie da gwarancji bo niby dlaczego miałby dawać gwarancję na sprzęt którego nie sprzedał i nie montował? Ma później jeździć i naprawiać?
    Zgadzam się z Tobą. Ale kupuje się z firmy, która montuje klimy, nie z alle.... Zawsze są przedstawicielami jednego, lub kilku producentów.
    Ja szukałem tańszej klimy. Marka bliżej mi nie znana. Zdecydowałem się jeszcze w ubiegłym roku na zakup Fokusa 3,5 kW również z tego względu, bo najmniejszy pobór prądu miał od 100 W (jest to model 2017 r.). Zmontowałem to sam, ale próżnie i uruchomienie wykonał fachowiec (znajomy). Na tego fokusa nie mam gwarancji. Teraz kupowałem z firmy, której właścicielem jest ten F-gazowiec. Z montażem na zasadach wspólnie ustalonych. Nie jest to już Fokus, bo takich nie mają, ale nowszy model na R32 Fli.
    Oczywiście z VAT 8 % na fakturę i z gwarancją. Cena jedynie nieznacznie wyższa od tej z all...
    Jak by się dobrze zastanowić, to co sobie niektórzy życzą - 1000 zł więcej za "prosty montaż" chyba jest nieco za dużo.
    Ostatnio edytowane przez vr5 ; 08-12-2018 o 21:05
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Tak na szybko ale widziałem też tańsze https://allegro.pl/pompa-ciepla-tsc1...523231198.html
    Chyba jednak są klimy ciekawsze. To wygląda na tzw. "leżak magazynowy".
    Nie znalazłem, przy jakiej najniższej temperaturze na zewnątrz pracuje oraz czy ma klasę A i ile plusów za literką.

    Uzupełniam, sprzedawca pisze: Grzanie nawet gdy na zewnątrz jest 0°C

    To nawet mówi sama za siebie. Pewnie jeszcze na dodatek on-off
    Ostatnio edytowane przez vr5 ; 08-12-2018 o 21:41
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Można więcej w ramach samodzielnego montażu. Ważne, by gdy klima wisi (obie jednostki) f-gazowiec zarobił kielichy oraz zrobił próżnie i uruchomił. Wtedy da gwarancje. Klimę lepiej kupić w firmie, a nie na byle jakim portalu, bo wtedy jest z VAT 8 procent. A jak instalacja dłuższa, to dobije freonu.
    Co do poskręcania wszystkich śrubek, to i korzyść dodatkowa, że nikt nie goni i można wykonać wg swoich potrzeb (mogą mieć obiekcje do połączeń elektrycznych - u mnie nie będą mieli).
    Tych "domowych sposobów" uruchomienia nie pochwalam.
    Kielichy w jednostkach do samodzielnego montażu już są zarobione. Standardowa długość 3m. Do 6m nie trzeba dobijać w jednostce jest wystarczająca ilość gazu. Każdy robi jak uważa.

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Kielichy w jednostkach do samodzielnego montażu już są zarobione. Standardowa długość 3m. Do 6m nie trzeba dobijać w jednostce jest wystarczająca ilość gazu. Każdy robi jak uważa.
    Jak napisałem, że tych "domowych sposobów" uruchomienia nie pochwalam to miałem na myśli że są sposoby uruchomienia instalacji bez robienia próżni, polegające na wstępnym wdmuchaniu freonu do jednostki wewnętrznej, by "wypchać" powietrze. Wg mnie nie jest to dobry sposób.

    Nie podoba mi się też, że niektórzy instalatorzy wręcz "windują" ceny, bo przyszło ich "pięć minut".

    Jak widziałem to zarobienie kielichów jest bardzo proste. Same rurki można dociąć precyzyjnie "na wymiar".
    Na dniach będę miał uruchamianą trzecią klimę. F-gazowiec zostawił mi całe 2 krążki rurek, bym je poukładał. Rurki z obu stron są zatkane zatyczkami z plastyku. Po rozwinięciu okazało się, że "poszło" po 8 metrów rurek. Teraz "w wolnej chwili" przyjedzie, dotnie rurki, wszystko połączy a po zrobieniu próżni uruchomi. Będzie to wykonane "jak należy" i będzie gwarancja.
    Wolę taki sposób, bo jak wspomniałem mam gwarancję. Klima jest na wysokości 1-go piętra. Za zakup z VAT 23 % zapłacił bym niewiele mniej.

    Jeśli kupuje się na znanym portalu klimę za 2460 zł, to jej cena netto wynosi 2000 zł. Sprzedawca też zarabia, więc cena hurtowa jest niższa. Ile niższa nie wiemy. Ale musi on trochę zarobić, by jego dzieci nie musiały chodzić po śmietnikach szukać jedzenia. Jeśli firma z montażem wystawiła by fakturę na 2460 zł dla osoby fizycznej to oprócz zysku sprzedawcy z alle... była by "do przodu" 300 zł.

    Zgadzam się z Tobą - każdy robi jak uważa.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    A ja nad takim czyms się zastanawiałem bo mam mieszkanie na wynajem ale już bez ogrzewanie i rozważałem taką klimę następnie kable grzewcze oraz folie grzewcze na podczerwień , nie wiem na co się zdecydować , robione to będzie pewnie wiosną dopiero .
    Sam pomysł klimatyzatora jest dobry. Złe jest rozwiązanie techniczne.
    Kup klimatyzator z montażem - LG już za 2500 na Allegro. Albo kup klimę samodzielnie jeśli potrafisz taniej, zamontuj sam, dogadaj się z chłodnikiem na opróżnienie, sprawdzenie i kielichowanie za >=300 zł.
    Folie, kable itp nie podchodzą do klimatyzatora pod względem oszczędności. One wszystkie produkują ciepło zużywając 4x więcej energii elektrycznej!!
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Jak by się dobrze zastanowić, to co sobie niektórzy życzą - 1000 zł więcej za "prosty montaż" chyba jest nieco za dużo.
    Oni zapewne wliczają gwarancję, jeżdżenie z naprawami do klimatyzatora którego nie sprzedali itp. Sam bym tak robił na ich miejscu. 300 za próżniowanie i asystę wydaje się OK, ale w tej cenie nie może być gwarancji. Jedynie usługa wykonania połączenia chłodniczego bez gwarancji na nią samą ani na połączenie.

    Problem wydaje się być inny. 99% klimatyzatorów ma spartolony montaż. Nieobrobiona dziura, rdzewiejące uchwyty JZ, nieprawidłowa odległość od ściany, nieprawidłowe odprowadzenie skroplin JZ, chińszczyzna w cenie markowego sprzętu.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Chyba jednak są klimy ciekawsze. To wygląda na tzw. "leżak magazynowy".
    Nie znalazłem, przy jakiej najniższej temperaturze na zewnątrz pracuje oraz czy ma klasę A i ile plusów za literką.

    Uzupełniam, sprzedawca pisze: Grzanie nawet gdy na zewnątrz jest 0°C

    To nawet mówi sama za siebie. Pewnie jeszcze na dodatek on-off
    Czyli nie warte więcej niż kilkaset zł. Jeśli nowe.
    Do ogrzewania się zupełnie nie nadaje.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Czy jest jakaś minimalna długość przewodów łączących jednostkę zewnętrzną z zewnętrzną?

  10. #50

    Domyślnie

    Ogólnie to nie jest, w szczególe to zależy od producenta / modelu.

    Kiedyś kiedyś na szkoleniu na temat nowo wprowadzanej na nasz rynek marki splitów, była mowa iż powyżej 5 metrów rurociągu dodajemy czynnika i oleju, x gram / metr (nihil novi sub sole dla kogoś z branży lub dla czytelnika instrukcji montażu).

    Z sali padło pytanie:
    - A co jeśli rurociąg chłodniczy będzie krótszy?
    - A wtedy musimy upuścić czynnika.
    - A ile?
    Lekkie i chwilowe zakłopotanie na twarzy prelegenta, rozwiane zdecydowaną odpowiedzią:
    - A tak "pss pss".

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Sam pomysł klimatyzatora jest dobry. Złe jest rozwiązanie techniczne.
    Kup klimatyzator z montażem - LG już za 2500 na Allegro. Albo kup klimę samodzielnie jeśli potrafisz taniej, zamontuj sam, dogadaj się z chłodnikiem na opróżnienie, sprawdzenie i kielichowanie za >=300 zł.
    Folie, kable itp nie podchodzą do klimatyzatora pod względem oszczędności. One wszystkie produkują ciepło zużywając 4x więcej energii elektrycznej!!
    300 zł ? -8%vat - 19 % - 1/20 zus (50zł) paliwo ,ubezpieczeni,itp do auta , amortyzacja pompy ,olej do pompy co 20 próżniowanie, i tłumaczenie się jak coś padnie nie z jego winy, zastosowanie detektora f -gazu 400 zł + 150 kalibracja co roku (za 4 godziny pracy z dojazdem )

    Chętnie zlecę koledze takie prace

  12. #52
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Czyli nie warte więcej niż kilkaset zł. Jeśli nowe.
    Do ogrzewania się zupełnie nie nadaje.
    Znalazłem jakiegos panasonica ale powietrze -powietrze za ok 2 tys nówka sztuka , grzeje do minus 35 stopni , chyba sobie kupię ot tak w razie czego .

  13. #53
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Dość tej polityki bo ja mam bardzo ważne pytanie nie cierpiące zwłoki , powiedzcie mi panowie tak po chłopsku czy klimatyzacja a w zasadzie pompa ciepła do CWU tzw drops nadaje się do grzania podłogówki , wiem ze takie coś by chodziło non stop ale w sumie te ileś tam 300 czy 500 Watt to nie tragedia , chodzi o kawalerkę , zasobnik ładowany pompą a podłogówka w obiegu , jest to możliwe ?

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czy jest jakaś minimalna długość przewodów łączących jednostkę zewnętrzną z zewnętrzną?
    Jeśli specyfikacja nakazuje minimalną długość, to robi się kółko między JZ a ścianą.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    300 zł ? -8%vat - 19 % - 1/20 zus (50zł) paliwo ,ubezpieczeni,itp do auta , amortyzacja pompy ,olej do pompy co 20 próżniowanie, i tłumaczenie się jak coś padnie nie z jego winy, zastosowanie detektora f -gazu 400 zł + 150 kalibracja co roku (za 4 godziny pracy z dojazdem )

    Chętnie zlecę koledze takie prace
    To jest cena jaką ja mam w znajomej firmie chłodniczej mieszczącej się 1km ode mnie.
    Ceny paliwa i pozostałe wziąłeś ze swoich mokrych snów?
    Detektor? Ostatnio chyba nie mieli. Odpadają koszty kalibracji.
    300 zł to cena o której słyszałem tez w innych miejscach.
    Tłumaczenie się? Przecież piszę wszędzie że to cena za usługę kielichowania, złączenia, próżniowania, próby, asystę, a nie za gwarancję że klima będzie działać.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Znalazłem jakiegos panasonica ale powietrze -powietrze za ok 2 tys nówka sztuka , grzeje do minus 35 stopni , chyba sobie kupię ot tak w razie czego .
    Daj link.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Dość tej polityki bo ja mam bardzo ważne pytanie nie cierpiące zwłoki , powiedzcie mi panowie tak po chłopsku czy klimatyzacja a w zasadzie pompa ciepła do CWU tzw drops nadaje się do grzania podłogówki , wiem ze takie coś by chodziło non stop ale w sumie te ileś tam 300 czy 500 Watt to nie tragedia , chodzi o kawalerkę , zasobnik ładowany pompą a podłogówka w obiegu , jest to możliwe ?
    500W przy typowym COP do 3 to tylko 1,5kW. Ogrzejesz tym teoretycznie 50m2, ale nie sądzę. Moja PC CWU wg niesprawdzonych deklaracji producenta pracuje tylko do -5 czyli bardzo kiepsko.
    Do kawalerki kup split za 2500 -4000 zł lub lepiej kanałówkę niskiego sprężu za 4000-5000 zł.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  18. #58
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Te pompy t5ypu drops to myślałem o mocy 3,5 lub 4,5 kw , to chyba Polskie pompy , wiem że tylko do minus 7 ale czerpnia z piwnicy by czerpała powietrze bo tam piekielna wilgoć ale nigdy mrozu nie ma , piwnica ma ponad 150 m2 i ona ma własną czerpnię z poza budynku około 5 metrów , to blok z lat 50-tych wtedy tak robili , szło by upiec dwie pieczenie na jednym no akurat w tym przypadku wilgotnym powietrzu , suszenie piwnicy oraz grzanie mieszkanka , mam taką kawalerke do wynajęcia ale ona bez ogrzewania już bo piec węglowy kaput .

    taka ale chyba trzeba by mniejszej mocy no i bojler https://allegro.pl/pompa-ciepla-4-1-...697490178.html
    Ostatnio edytowane przez kryzys ; 12-12-2018 o 07:16

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Te pompy t5ypu drops to myślałem o mocy 3,5 lub 4,5 kw , to chyba Polskie pompy , wiem że tylko do minus 7 ale czerpnia z piwnicy by czerpała powietrze bo tam piekielna wilgoć ale nigdy mrozu nie ma , piwnica ma ponad 150 m2 i ona ma własną czerpnię z poza budynku około 5 metrów , to blok z lat 50-tych wtedy tak robili , szło by upiec dwie pieczenie na jednym no akurat w tym przypadku wilgotnym powietrzu , suszenie piwnicy oraz grzanie mieszkanka , mam taką kawalerke do wynajęcia ale ona bez ogrzewania już bo piec węglowy kaput .

    taka ale chyba trzeba by mniejszej mocy no i bojler https://allegro.pl/pompa-ciepla-4-1-...697490178.html
    Jak sprawa nie cierpiąca zwłoki, to zrób, jak Ci radzi @JanWerbinski, Eksperymentować to może lepiej w lecie, a nie gdy lokator trzęsie się z zimna.
    Większość klim obecnie produkowanych, nawet tych tańszych pracuje przy niskich temperaturach na zewnątrz.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Te pompy t5ypu drops to myślałem o mocy 3,5 lub 4,5 kw , to chyba Polskie pompy , wiem że tylko do minus 7 ale czerpnia z piwnicy by czerpała powietrze bo tam piekielna wilgoć ale nigdy mrozu nie ma , piwnica ma ponad 150 m2 i ona ma własną czerpnię z poza budynku około 5 metrów , to blok z lat 50-tych wtedy tak robili , szło by upiec dwie pieczenie na jednym no akurat w tym przypadku wilgotnym powietrzu , suszenie piwnicy oraz grzanie mieszkanka , mam taką kawalerke do wynajęcia ale ona bez ogrzewania już bo piec węglowy kaput .

    taka ale chyba trzeba by mniejszej mocy no i bojler https://allegro.pl/pompa-ciepla-4-1-...697490178.html
    Będziesz wychładzał piwnicę? Jaki to ma sens? Przecież PC ma pobierać energię z nieograniczonych zasobów zawartych w POWIETRZU NA ZEWNĄTRZ a nie podkradać z systemu grzewczego domu. Piwnicy tym nie osuszysz - będzie osuszana tylko podczas mrozów i nawilgacana podczas deszczu. Gdybyś do piwnicy dał wyrzutnię PC to tak, wysuszysz ale w dalszym ciągu ją niepotrzebnie ochładzasz.

    Za kilka tys bez problemu znajdziesz klimę pracującą do -20 i zapewne dużo niżej. PC Ci się wyłączy przy -7 bo zapewne ma elektroniczną blokadę i znowu będzie kombinowanie.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony