dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 74 z 74
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Może odgrzeję temat "klimatyzatorem"
    Ale do rzeczy. Lubię kombinować i przyszło mi do głowy takie rozwiązanie.
    Kupić klimatyzator tak ze 7kW. Zamiast jednostki wewnętrznej zastosować wymiennik płytowy, tu pytanie jaki. Przenieść sterowanie z jednostki wewnętrznej na ten wymiennik, mówię tu o czujnikach. I dalej już pompka obiegowa i podłączenie do CO.
    Niby proste, ale właśnie, jaki wymiennik, czy tylko ciśnienie jest ważne czy jeszcze coś.
    Klimatyzator kupuję nowy za około 3,5 tys + wymiennik 0,5 tys i pompa ciepła za około 4 tys PLNów nie licząc wkładu własnego w postaci robocizny i dodatkowych rurek, może leżą gdzieś tylko trzeba je poszukać, pompki też leżą i czekają na okazję, aby się przydać.
    Nie patrzę na gwarancję, rozchodzi mi się czy to ma jakiś sens techniczny.

  2. #62
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Sens techniczny taki że co najmniej 10 tysiaków w kieszeni zostaje , wymiennik musi być gazowo-cieczowy i oryginał tani nie jest ok 1500zł ale podobno (nie robiłem) dobrze sprawdza sie swojskiej roboty czyli gruba rura miedziana 1 metr i w nią wkładasz cieńsze rurki lutujesz lutem twardym i robisz 4 końcówki ,dwie do gazu a dwie do wody , z jednostki wewnętrznej wydłubujesz bebechy z czujnikami oraz silniczkiem , silniczek musi być bo zastępowanie jakimiś tyrystorami itp nie za dobrze chodzi a sam silnikod wentylatora nic prawie nie bierze prądu i powinno wszystko działać , sporo ludzi tak przerabiało i przerabia klimatyzatory na PC powodzenia .

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Polecam posłuchać tych, którzy już to robią i mają doświadczenie, a dodatkowo sprzedają gotowe pakiety

    https://www.youtube.com/watch?v=gyr6qlILFL0
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Dzięki za informacje i linki. Trochę pooglądałem. Szczególnie zaciekawił mnie wymiennik z rurki miedzianej 1/2 cala i rurki niebieskiej 25mm takiej do wody. Gość tłumaczył , że trzeba 1m na kilowat. Ponadto widzę, że stosuje wymienniki płytowe ale "krótkie" i wydają się małe, ale może właśnie takie trzeba.
    Jak się zdecyduję na podobne rozwiązanie to zapewne skontaktuję się z gościem.

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusznoz

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    12

    Domyślnie

    jaka cena jest takiego klimatyzatora ? chodzi o cos takiego https://www.youtube.com/watch?v=P_oFBOhL8Bs sorki ale jestem laikiem w tym temacie a chcialbym wybrac cos co bedzie najlepszym rozwiazaniem jesli chodzi o ogrzewanie elektryczne

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateusznoz Zobacz post
    jaka cena jest takiego klimatyzatora ? chodzi o cos takiego https://www.youtube.com/watch?v=P_oFBOhL8Bs sorki ale jestem laikiem w tym temacie a chcialbym wybrac cos co bedzie najlepszym rozwiazaniem jesli chodzi o ogrzewanie elektryczne
    Z tego co się orientuje te modele zostały już zastąpione innymi. Możesz popytać w firmach które montują Samsunga, może któraś ma jeszcze na stanie. Nowe modele jak dla mnie są „prostsze” przez co i ładniejsze. 3,5 myśle ze ponad 4tys.

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateusznoz Zobacz post
    jaka cena jest takiego klimatyzatora ? chodzi o cos takiego https://www.youtube.com/watch?v=P_oFBOhL8Bs sorki ale jestem laikiem w tym temacie a chcialbym wybrac cos co bedzie najlepszym rozwiazaniem jesli chodzi o ogrzewanie elektryczne
    Jak widzę to interesuje Ciebie klimatyzator o mocy 5-7 kW. Gość na tym filmiku ma na R410A. Teraz w sprzedaży są na R32. Z nowych na R410A to raczej jakiś "leżak magazynowy" może jeszcze gdzieś się znajdzie. Cena powinna być sporo niższa - portal alle coś tam... oraz.. OL coś tam...
    Pomysł jest dobry, ale wskazane jest mieć kontakt z F-gazowcem. Taki ktoś zna się na freonach i posiada przyrządy oraz wie jak łączyć rurki z freonem przy pomocy lutu twardego.

    Pytasz o cenę - za używany zestaw jednostki zewnętrznej + jednostka wewnętrzna to 1 tys. do 3 tys złotych. Do tego potrzebny wymiennik płytowy o odpowiednim ciśnieni oraz pompa obiegowa c.o., o rurach z miedzi i paru innych drobiazgach nie wspominając.

    W mojej rodzinie coś takiego działa już od paru ładnych lat - obecnie drugi model o mocy chyba 11 kW, gdzie jednostka zewnętrzna to klimatyzator Daikin.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  8. #68

    Domyślnie

    Witam, niedawno zostałam posiadaczką domu z lat 50`.W domu piece kaflowe, zastanawiamy się z mężem nad rodzajem ogrzewania. Na chwilę obecną dom nie posiada kotłowni, dlatego zastanawiamy się nad zainstalowaniem klimatyzatorów jako jedyne źródło ciepła. Był u nas pan i po oględzinach domu stwierdził ,że najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie montaż klim. w każdym pomieszczeniu moc 3,5 kW. Pan stwierdził,że wystarczy dobrze docieplić podłogę i to wystarczy( bez konieczności montowania ogrzewania podłogowego),a w domu będzie ciepło,ewentualnie mata na prąd w łazience.Czy takie rozwiązanie jest ok? Obawiam się,że w okresie zimowym podłoga będzie zimna. Bardzo proszę o poradę.

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domino.. Zobacz post
    Witam, niedawno zostałam posiadaczką domu z lat 50`.W domu piece kaflowe, zastanawiamy się z mężem nad rodzajem ogrzewania. Na chwilę obecną dom nie posiada kotłowni, dlatego zastanawiamy się nad zainstalowaniem klimatyzatorów jako jedyne źródło ciepła. Był u nas pan i po oględzinach domu stwierdził ,że najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie montaż klim. w każdym pomieszczeniu moc 3,5 kW. Pan stwierdził,że wystarczy dobrze docieplić podłogę i to wystarczy( bez konieczności montowania ogrzewania podłogowego),a w domu będzie ciepło,ewentualnie mata na prąd w łazience.Czy takie rozwiązanie jest ok? Obawiam się,że w okresie zimowym podłoga będzie zimna. Bardzo proszę o poradę.
    Z ogrzewaniem pompą ciepła dobry pomysł. Ale zacznij od solidnego docieplenia domu. Czytałem, ż planujesz dać na strychu chyba 15 cm wełny mineralnej. To dużo za mało. Daj 30 do 40 cm.
    ściany jak można to ze 20 cm styropianu (lepszego: EPS 0,031-0,033).

    Klimy są tanie (jak ma być kilka sztuk to wystarczą mniejsze - tak około 2,5 kW każda).
    Lepszym rozwiązaniem jest PC PW. Ty planujesz wymieniać podłogi, więc aż się prosi dać ogrzewanie podłogowe. Pamiętaj, że przy okazji trzy razy taniej ogrzejesz ciepłą wodę.
    Pompy ciepła monoblok zaczynają się od około 8000 złotych.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Z ogrzewaniem pompą ciepła dobry pomysł. Ale zacznij od solidnego docieplenia domu. Czytałem, ż planujesz dać na strychu chyba 15 cm wełny mineralnej. To dużo za mało. Daj 30 do 40 cm.
    ściany jak można to ze 20 cm styropianu (lepszego: EPS 0,031-0,033).

    Klimy są tanie (jak ma być kilka sztuk to wystarczą mniejsze - tak około 2,5 kW każda).
    Lepszym rozwiązaniem jest PC PW. Ty planujesz wymieniać podłogi, więc aż się prosi dać ogrzewanie podłogowe. Pamiętaj, że przy okazji trzy razy taniej ogrzejesz ciepłą wodę.
    Pompy ciepła monoblok zaczynają się od około 8000 złotych.
    No właśnie tylko bardzo ciężko znaleść konkretne opinie na temat tych pomp. Wiele osób podpowiada Haiery (koło 10tys) ale mało osób je posiada albo posiada je bardzo krótko żeby móc się konkretnie wypowiedzieć.

  11. #71
    Ekspert marki BOSCH - zapraszamy do Forum eksperckiego na górze Forum Muratora. Czekamy na Wasze pytania, udzielamy się w wątkach.

    Domyślnie

    W temperaturach o jakich Pani wspomina z pewnością poradzi sobie klimatyzator Marki Bosch Termotechnika z serii Climate 5000 RAC. Klimatyzatory te sprawdzają się nie tylko do chłodzenia ale także do dogrzewania pomieszczeń. Do zdefiniowanych w poście potrzeb warto, aby odniósł się Specjalista na miejscu .
    Polecam kontakt z naszymi autoryzowanymi Instalatorami, których można odszukać na stronie https://www.bosch-thermotechnology.c.../dealersearch/
    W przypadku dalszych pytań służę pomocą.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Bosch Termotechnika

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Expert marki Bosch Zobacz post
    W temperaturach o jakich Pani wspomina z pewnością poradzi sobie klimatyzator Marki Bosch Termotechnika z serii Climate 5000 RAC. Klimatyzatory te sprawdzają się nie tylko do chłodzenia ale także do dogrzewania pomieszczeń. Do zdefiniowanych w poście potrzeb warto, aby odniósł się Specjalista na miejscu .
    Polecam kontakt z naszymi autoryzowanymi Instalatorami, których można odszukać na stronie https://www.bosch-thermotechnology.c.../dealersearch/
    W przypadku dalszych pytań służę pomocą.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Bosch Termotechnika
    Parametry standardowe głosnośc nie nadaje się do pomieszczeń mieszkalnych 54 dB to jakis żart podnie jak cena 3000 netto za sam zestaw o najmniejszej mocy. Można znaleźć dużo więcej za dużo lepszą cenę.

  13. #73
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Gaweł co Ty taki nerwowy ??? Ja tam widzę 21dB więc spoko i o co kaman???
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  14. #74

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Odświeżę temat. To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość : )
    Mam zamiar ogrzać domek letniskowy 90m2, pustak 24cm + styropian 10cm, okna 2szybowe plastiki, wata położona na drewnianym suficie strychowym 15 cm: L33. Domek ma 3 kondygnacje. Na kondygnacji 1 i 2 pomieszczenia z wodą, 3 kondygnacja sypialnie.
    Woda ogrzewana w bojlerze. Proszę o radę co do klimatyzatorów (brak instalacji grzejnikowej więc chyba tylko to zostaje by nie pruć ścian).
    Na kondygnacji 1: pokój, łazienka i hydrofornia. Kondygnacja 2: pokój kuchnia i łazienka. Kondygnacja 3: 3x sypialnia.
    Czy szukać jednej jednostki zewnętrznej czy każdy klimatyzator na osobnej? Jakiej firmy klimatyzator z dużym COP przy niskich temperaturach (głównie chodzi mi o utrzymanie 8stopni C. podczas nieobecności). Jakieś rady jak się to tego zabrać, bo na razie przyjechało 2 sprzedawców, co wiedzieli tyle samo co ja...

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony