dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 114
  1. #1

    Domyślnie Jaki Rekuperator wybrać???????

    Witam,
    Jakiej firmy rekuperator możecie polecić za rozsądną cenę i tani w eksploatacji ?

  2. #2
    Stary dom z poddaszem przerobiony na parterówkę 100m2 / Styro ściany - 5cm / Sufit - 30-40cm wełny 0,44 / Podłoga - perlit 30/40cm / Immergas Terra 2f 28kW / Podłogówka / Rekuperator Kinetic 250 / Według "ciepło właściwe" 5,5kW

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,

    Jeżeli szuka Pan rekuperatora najwyższej jakości to zachęcam do zapoznania się z rekuperatorem Bosch Vent 5000 C marki Junkers-Bosch. W naszej ofercie dostępne są trzy rozmiary rekuperatora, które zależą od nominalnego przepływu powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Urządzenie cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła, nawet do 90%. Więcej informacji o centrali wentylacyjnej Bosch Vent 5000 C można znaleźć na stronie internetowej: https://www.junkers.pl/produkty/reku...nt-5000-c.html. W sprawnie doboru oraz montażu odpowiedniego rekuperatora polecam skontaktować się z jednym z autoryzowanych instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod infolinią o numerze: 801 900 810.

    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers - Bosch

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Junkers Zobacz post
    Witam,

    Jeżeli szuka Pan rekuperatora najwyższej jakości to zachęcam do zapoznania się z rekuperatorem Bosch Vent 5000 C marki Junkers-Bosch.
    Malutki rekuperatorek z mikroskopijnym przepływem 140-350 a cena 9500-13200 bez osprzętu tak jakby był dwa razy większy. Jedyne opinie w sieci to spam sprzedawców. Zero opinii od zadowolonych użytkowników. Warto być ostrożnym.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  5. #5

    Domyślnie

    ja jestem za rekuperatorem Tessla Green, teraz nie jestem wiarygodny bo jestem ich instalatorem. Ale wcześniej szukałem sam dobrego urządzenia i wybór padł na Tessla Grenn Home 400, niestety żeby mieć gwarancję potrzebny jest autoryzowany instalator. Ponieważ prowadzę firmę zajmującą się alarmami, automatyką do bram nawiązałem pozytywnie współpracę. Teraz uważam, że nie opłaca się samemu kupować i montować takich urządzeń tak samo jak kupowanie okien okien czy drzwi. Wszystko dzięki Urzędowi Skarbowemu. Kupując samemu płacimy 23% vat, a gdy zamawiamy z montażem to 8%. Mając firmę odzyskuję ten vat i to jest mój zarobek.
    Tak czy siak zamawiaj z montażem.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariobrk Zobacz post
    Witam,
    Jakiej firmy rekuperator możecie polecić za rozsądną cenę i tani w eksploatacji ?
    Ile osób i jaka kwota jest rozsądną?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mstopi Zobacz post
    ja jestem za rekuperatorem Tessla Green, teraz nie jestem wiarygodny bo jestem ich instalatorem. Ale wcześniej szukałem sam dobrego urządzenia i wybór padł na Tessla Grenn Home 400, niestety żeby mieć gwarancję potrzebny jest autoryzowany instalator. Ponieważ prowadzę firmę zajmującą się alarmami, automatyką do bram nawiązałem pozytywnie współpracę. Teraz uważam, że nie opłaca się samemu kupować i montować takich urządzeń tak samo jak kupowanie okien okien czy drzwi. Wszystko dzięki Urzędowi Skarbowemu. Kupując samemu płacimy 23% vat, a gdy zamawiamy z montażem to 8%. Mając firmę odzyskuję ten vat i to jest mój zarobek.
    Tak czy siak zamawiaj z montażem.
    Taaa....
    Samodzielnie zrobiona instalacja kosztowala mnie 8tys, najtańsza wycena na podobnych podzespołach 12tys.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mstopi Zobacz post
    ja jestem za rekuperatorem Tessla Green [...] Tessla Grenn

    Nie wiesz, co montujesz? Czy to jakieś podróby?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Taaa....
    Samodzielnie zrobiona instalacja kosztowala mnie 8tys, najtańsza wycena na podobnych podzespołach 12tys.
    Nie ma takiej możliwości, na pewno nie na takich samych podzespołach no chyba, że kupowałeś materiał który komuś spadł z tira, albo szef się nie doliczył. Jeśli możesz podaj sklep/hurtownię. Porównam sobie ceny i jeśli faktycznie produkt jest OK to ja zrobię to usługę za 8 tyś zł Bo z tej kwoty vat dla m,nie jest wystarczający. Co to za reku, bo ja zazwyczaj montuję Thesslę Home a ona z modułem CF i Air++ która kosztuje 9500 zł z montażem. No chyba, że to jest Luna to zrozumiem... Każdy montuje to na co go stać, albo jakie ma potrzeby nie mi decydować. Chociaż są rzeczy na które się nie zgadzam.


    Jeśli chodzi o błąd w nazwie, tak mój błąd to są podróbki ;P
    Mała drobna literówka a ile radości ...

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mstopi Zobacz post
    Mała drobna literówka a ile radości ...
    Nie jedna, a trzy (czy nawet cztery).

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mstopi Zobacz post
    Nie ma takiej możliwości, na pewno nie na takich samych podzespołach no chyba, że kupowałeś materiał który komuś spadł z tira, albo szef się nie doliczył. Jeśli możesz podaj sklep/hurtownię. Porównam sobie ceny i jeśli faktycznie produkt jest OK to ja zrobię to usługę za 8 tyś zł Bo z tej kwoty vat dla m,nie jest wystarczający. Co to za reku, bo ja zazwyczaj montuję Thesslę Home a ona z modułem CF i Air++ która kosztuje 9500 zł z montażem. No chyba, że to jest Luna to zrozumiem... Każdy montuje to na co go stać, albo jakie ma potrzeby nie mi decydować. Chociaż są rzeczy na które się nie zgadzam.
    .
    PArterówka 106m2
    Kinetic 250
    4 anemostaty wywiewne, 5 nawiewnych
    2 skrzynki rozdzielcze
    Kanały PE Flex z powłoką a-bakteryjną do anamostatów
    Fleksy izolowane od skrzynek, czerpni, wyrzutni do rekuperatora.

    I nie insynuuj, że kupuję lewe materiały !
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    PArterówka 106m2
    Kinetic 250
    4 anemostaty wywiewne, 5 nawiewnych
    2 skrzynki rozdzielcze
    Kanały PE Flex z powłoką a-bakteryjną do anamostatów
    Fleksy izolowane od skrzynek, czerpni, wyrzutni do rekuperatora.

    I nie insynuuj, że kupuję lewe materiały !
    Nic nie insynuuje, ja się dopytuję co to za sklep. Wszyscy piszą zawsze jak tanio zrobili a jakoś ja takich cen nigdzie nie widzę. Ja w wycenie liczę wszystko, każdy detal który musi być kupiony i założony, może po prostu czegoś nie policzyłeś? Czerpnia/wyrzutnia po 110 zł, paczka kołków 6x40 za 14 zł, opaska ślimakowa 200 8 sztuk po 2,50 zł, przewód do modułu i przycisków dzwonkowych w łaziankach 50 mb, zaślepki jak to jest przed tynkami po 1,5zł i to na takich pierdołach dochodzi 1000 zł za całość.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak, wliczylem wszysyko. Przeciez to moje pieniądze.
    Wszystko kupione w Dom-Went

    chyba, że kupowałeś materiał który komuś spadł z tira, albo szef się nie doliczył
    To nie jest insynuacja ? Nie pamietasz, co napisałeś godzinę wcześniej ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak, wliczylem wszysyko. Przeciez to moje pieniądze.
    Wszystko kupione w Dom-Went



    To nie jest insynuacja ? Nie pamietasz, co napisałeś godzinę wcześniej ?
    Tak mam ukierunkowane poczucie humoru, faktycznie na końcu mogłem puścić oczko widze że poczuleś sie urażony wiec przepraszam.

  15. #15

    Domyślnie

    Musisz podać więcej informacji - powierzchnia, ilość osób, gdzie będzie rekuperator (strych, kotłownia, garaż?), w jakiej cenie chcesz się zmieścić itd. Bez tego to tu ciężko będzie cokolwiek stworzyć

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    R-ne-100

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Człuchów
    Kod pocztowy
    77-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pristromer Zobacz post
    Musisz podać więcej informacji - powierzchnia, ilość osób, gdzie będzie rekuperator (strych, kotłownia, garaż?), w jakiej cenie chcesz się zmieścić itd. Bez tego to tu ciężko będzie cokolwiek stworzyć
    Widzę ze założyciel posta stracił zainteresowanie, więc może ja skorzystam
    Planuję rekuperację w domku 113 m2 4 osoby usytuowana w garażu. NIe ukrywam że najistotniejsze dla mnie będą niskie koszty eksploatacji no i w miarę cicha praca urządzenia.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał R-ne-100 Zobacz post
    Widzę ze założyciel posta stracił zainteresowanie, więc może ja skorzystam
    Planuję rekuperację w domku 113 m2 4 osoby usytuowana w garażu. NIe ukrywam że najistotniejsze dla mnie będą niskie koszty eksploatacji no i w miarę cicha praca urządzenia.
    Wanas 250? Z tego co producent deklaruje to malutko prądu bierze. Głośność to trzeba pytać kogoś kto ma. Wentylatory EBM więc całkiem niezłe

  18. #18

    Domyślnie

    to i ja zapytam dom 150m2 parterowka jaki koszt takiej rekuperacji mniej wiecej??

  19. #19

    Domyślnie

    Witam,

    Jeżeli zastanawia się Pan nad wyborem wentylacji mechanicznej z rekuperatorem do swojego budynku o powierzchni 150m2, zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów marki Buderus. Posiadamy w swojej ofercie centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła Logavent HRV2, którą cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła wynosząca nawet do 90% oraz bardzo cicha praca. Najważniejszy element rekuperatora, czyli wymiennik ciepła, wykonany jest w całości z aluminium. Centrala wentylacyjna dostępna jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h.
    Wyszukiwarkę naszych instalatorów można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) pod numerem telefonu 801 777 801 lub też formularz kontaktowy: http://www.buderus.pl/kontakty/formu...ontaktowy.html
    Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.buderus.pl/produkty/kateg...w/rekuperacja/
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aechmea

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam.
    Co sadzicie dostałam wycenę na rekuperacje Thessla green300h na kwotę 23,500 dodam ze wyrzutnia i czerpnia są wyprowadzone przez dach dom parterowy powierzchnia 130 metrów. czy to dużo czy mało

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony