dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 114 z 114
  1. #101
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ciasteczka

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Chciałem prosić o opinie użytkowników, którzy już wybrali i korzystają ze swoich systemów.
    Do mojego domu 210m2 po podłogach, 165m2użytkowej i rodzina narazie 2+1 zaproponowano mi następujące centrale:
    ThesslaGreen AirPack4 500h (Polska) vs Zehnder AERISnext 450 R VV Standard z autom. Bypass (Holandia)
    Moim zdaniem troszeczkę za dużo tych m3 wymienianego powietrza. Co sądzicie?

    Czytając poszczególne tematy, zastanawiam się, skoro macie tyle czasu na przegadywanie się wzajemne, to bądźcie tak łaskawi i udzielcie odpowiedzi, najbardziej fachowych jakie potraficie i pozwólcie innym posiadać swoje zdanie i nie zaśmiecajcie kolejnych wątków. Dziękuję

    Pytanie do znawców, fachowców, teoretyków i praktyków:
    Posiadam GWC Żwirowe 8 x 4,5 x 0,7 m / rury fi200. O ile powinna być większa wydajność centrali lub w jaki inny sposób pokonać zwiększone opory przepływu powietrza przez GWC.

    Z góry dziękuję
    Człowiek na poziomie, musi trzymać się w pionie!

  2. #102

    Domyślnie

    Odświeżę temat.
    Poszukuje rekuperatora do domu ok 220m2 gdzie instalacja jest już wykonana. Centralka będzie stać na ocieplonym strychu. Dom jest zamieszkały. Kiedyś juz miałem zamontować rekuperator ale temat nigdy nie został zrealizowany. Na co zwrócić uwagę? Wiem, ze teoretycznie powinienem mieć reku o wydajności ok 550m3 ale jakoś skłaniam się do mniejszych, ok 300-400m3. Co myślicie o rekuperatorze JanGaz, modelWNWH350EC?

  3. #103
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja bym zwrócił przede wszystkim na odzysk wilgoci.

    Ostatnio sporo było pisane o tym.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  4. #104

    Domyślnie

    Właśnie zauważyłem, ze pojawiła się nowa kwestia w rekuperatorach. Wcześniej, tj ok 2 lata temu o tym w ogóle nie było pisane. A JanGaz tego nie ma?

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marrio Zobacz post
    Właśnie zauważyłem, ze pojawiła się nowa kwestia w rekuperatorach. Wcześniej, tj ok 2 lata temu o tym w ogóle nie było pisane. A JanGaz tego nie ma?
    Zehnder od dawna ma wersje z ERV - ale cena zniechęca..
    Tu masz dosyć stary wątek o reku z odzyskiem wilgoci stosunkowo tanich. Alnor też ma.
    Obrotowe też od dawna przewijają się na FM.
    Od niedawna pe-flex takie robi.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 08-12-2020 o 12:34

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał marrio Zobacz post
    Właśnie zauważyłem, ze pojawiła się nowa kwestia w rekuperatorach. Wcześniej, tj ok 2 lata temu o tym w ogóle nie było pisane. A JanGaz tego nie ma?
    Ma, ale tylko obrotowe

  7. #107
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał marrio Zobacz post
    Właśnie zauważyłem, ze pojawiła się nowa kwestia w rekuperatorach. Wcześniej, tj ok 2 lata temu o tym w ogóle nie było pisane. A JanGaz tego nie ma?
    Swiadomość użytkowników się zwiększa. Coraz więcej ludzi monitoruje wilgotność, pyły, co2. Rosną też wymagania komfortu i rynek to wszystko werfyfikuje.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  8. #108

    Domyślnie

    A co myślicie o modelu Centrala rekuperacyjna Vent-Axia Kinetic Advance S? Chce kupić jeszcze w tym roku i ale obudziłem się z ręka w no.. i wybór mam ograniczony dostępnością.

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał marrio Zobacz post
    A co myślicie o modelu Centrala rekuperacyjna Vent-Axia Kinetic Advance S? Chce kupić jeszcze w tym roku i ale obudziłem się z ręka w no.. i wybór mam ograniczony dostępnością.
    Pospiech nie jest wskazany podczas zakupów.

  10. #110

    Domyślnie

    Taka jest złota zasada. A coś konstruktywnego nt tego rekuperatora?

  11. #111

    Domyślnie

    Witam. Mam wyliczony nawiew na 340. Czy wybor rekuperatora airpack 500v energy plus jest dobrym wyborem czy spogladac na cos innego?

  12. #112

    Domyślnie

    Witam,
    Po przesianiu zostaly dwie oferty rek:
    - Komfovent DOMEKT R400 H – wymiennik obrotowy odzyskujący wilgoć (Cena z montazem (10600zl)
    - Spiroflex VentClear HC4 HR Comfort – odzysk wilgoci z pomieszczeń (Cena z montazem 9600zl)

    Mam 5 dni na decyzje, o Komfovent wiem wszystko, o Spiroflexie NIC. Czy warto za 1000zl pchac sie w nieznane?

  13. #113
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Chyba sam już sobie odpowiedziałeś
    Możesz przesłać źródła z których czerpales info nt. reku Komfovent?

  14. #114

    Domyślnie

    Bezposrednio od znajomych uzytkownikow, a takze od sprzedawcow rek i https://forum.muratordom.pl/showthre...roszę-o-pomoc.

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony