dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 114
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    A ja po lekturze skłaniam się ku rekuperator tywent z odzyskiem wilgoci. Polski producent i cena jedna z niższych. Bardzo pozytywne opinie. Czego chcieć więcej.
    Nie zapomnij o nagrzewnicy wstępnejinaczej w minusowych temp zamarznie.

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Nie zapomnij o nagrzewnicy wstępnejinaczej w minusowych temp zamarznie.
    A widziałeś ten zamarznięty wymiennik w takiej centrali że tak przypominasz...???
    Jeszcze niedawno były kolonie grzybów w kanałach wentylacyjnych i konieczność ich czyszczenia pomimo że nikt z użytkowników WM ich na oczy nie widział...
    Teraz strach przed zamarzaniem którego nikt nie widział...
    Co będzie następne...??
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #83
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Te z wymiennikiem obrotowym podobno nie zamarzają
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Nie zapomnij o nagrzewnicy wstępnejinaczej w minusowych temp zamarznie.
    Tylko kiedy go używać, jak w naszym klimacie wilgotność przekracza co chwila parametry jego pracy? wg karty:








    A skąd takie ograniczenia? Ot tak sobie producent straszy klientów? Nie wierzę. Pewnie poniósł trochę strat przez naprawę usterek z takich przyczyn, żeby się tak zabezpieczyć.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TywentOgranicz.jpg
Wyświetleń:	4224
Rozmiar:	37,2 KB
ID:	428984   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wilg201807.jpg
Wyświetleń:	4613
Rozmiar:	24,8 KB
ID:	428985   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wilg201901.jpg
Wyświetleń:	4602
Rozmiar:	23,8 KB
ID:	428986  

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Kaizen ja naprawdę podziwiam twój upór w zniechęcaniu do tej centrali...
    Szkoda tylko że nigdy jej nawet na oczy nie widziałeś ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Kaizen ja naprawdę podziwiam twój upór w zniechęcaniu do tej centrali...
    To są stwierdzenia producenta, które mnie zniechęcają. Nie przypisuj mi zasług techników Tywenta.

    Odniesiesz się merytorycznie, czy dalej tylko ad personam?

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To są stwierdzenia producenta, które mnie zniechęcają. Nie przypisuj mi zasług techników Tywenta.

    Odniesiesz się merytorycznie, czy dalej tylko ad personam?
    To są tylko jakieś pierdoły napisane na papierze ...
    A jakiej ty chcesz merytoryki tej papierowej czy takiej z placu boju...

    Jak ciebie jakiś tekst zniechęca to przecież nikt nie każe ci kupować ale to nie znaczy że możesz a nawet nachalnie zniechęcasz innych pomimo kompletnego braku wiedzy praktycznej związanej z konstrukcją i awaryjnością tej konstrukcji...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    To są tylko jakieś pierdoły napisane na papierze ...
    A jakiej ty chcesz merytoryki tej papierowej czy takiej z placu boju...

    Jak ciebie jakiś tekst zniechęca to przecież nikt nie każe ci kupować ale to nie znaczy że możesz a nawet nachalnie zniechęcasz innych pomimo kompletnego braku wiedzy praktycznej związanej z konstrukcją i awaryjnością tej konstrukcji...
    To są tylko jakieś pierdoły napisane na klawiaturze. Nikt nie każe Ci tego czytać. Ale to nie znaczy, że możesz nachalnie zachęcać innych pomimo kompletnego braku argumentów merytorycznych. Jakim prawem podważasz zalecenia i warunki używania napisane przez konstruktorów i producenta tego rekuperatora i nazywasz je pierdołami? Masz większą wiedzę i doświadczenie od nich?

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To są tylko jakieś pierdoły napisane na klawiaturze. Nikt nie każe Ci tego czytać. Ale to nie znaczy, że możesz nachalnie zachęcać innych pomimo kompletnego braku argumentów merytorycznych. Jakim prawem podważasz zalecenia i warunki używania napisane przez konstruktorów i producenta tego rekuperatora i nazywasz je pierdołami? Masz większą wiedzę i doświadczenie od nich?
    Wiesz co ...
    Ja chętnie wstąpię do Tywent-a przy najbliższej okazji jak będę w okolicy Tyczyna bo mam dość blisko i niech się do tego odniosą bo sam jestem ciekawy dlaczego sami sobie strzelają w stopę takimi opisami ...

    Kaizen ja nie muszę zniechęcić nikogo do tej centrali tylko dlatego że tobie opis się nie podoba...
    Nie mam też żadnego interesu tak naprawdę do zachęcania bo montuję je tylko dlatego że nie mam z nimi żadnych kłopotów....
    Uważasz że jakby się sypały i ludzie mi marudzili to dalej by się w to pchał...?
    Po co...??????

    Tak samo jak z pompami ciepła...
    Będę pakował na siłę komuś urządzenie tylko po to aby mi dupę obsmarował...????
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Tak samo jak z pompami ciepła...
    Będę pakował na siłę komuś urządzenie tylko po to aby mi dupę obsmarował...????
    Że nie działa czy, że za drogie?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Że nie działa czy, że za drogie?
    W złym kontekście napisałem...
    Chodziło mi o zachwalanie komuś urządzenia które jakoś wygląda na papierze a nic kompletnie o nim nie wiem...
    Ja mam przekonanie do pomp ciepła i polecam...
    Oczywiście bez głupawki z bajerami i całym tym marketingiem wykresikowym...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Ja mam przekonanie do pomp ciepła i polecam...
    Oczywiście bez głupawki z bajerami i całym tym marketingiem wykresikowym...
    Ty masz przekonanie, a ja mam wyliczenia i wykresiki. I dlatego nie polecam do współczesnych małych domów.

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ty masz przekonanie, a ja mam wyliczenia i wykresiki. I dlatego nie polecam do współczesnych małych domów.
    Kaizen ja widzę te "współczesne i małe domy" i nie polecam a nawet wybijam z głowy głupie pomysły z ogrzewaniem elektrycznym...
    Aby się pakować w prąd to trzeba mieć trochę pojęcia do czego się dąży a nie tylko kilka wykresików ...
    Ja znam te domy "celujące w pasywność" a potem zdziwienie że idzie 5MW na ogrzewanie pomimo że jednak udało się przekonać na PC....
    Ostatnio edytowane przez jasiek71 ; 08-04-2019 o 22:34
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Ja znam te domy "celujące w pasywność" a potem zdziwienie że idzie 5MW na ogrzewanie pomimo że jednak udało się przekonać na PC....
    Chyba 5 MWh?
    I co w tym takiego strasznego? 5000 *0,35=1750zł rocznie za ogrzewanie.
    Przy PC 3x mniej czyli 583zł. Oszczędzasz rocznie 1166zł. Z czego 300-400zł zabierze serwisant co roku (chyba, że zrezygnujesz z gwarancji sprzętu, który sam kosztuje dobre kilkanaście tysięcy) i zostaje 800zł rocznie oszczędności.

    I to ma niby uzasadniać wydanie z 20K zł więcej na instalację grzewczą do tego o mniejsze trwałości i większej awaryjności?

    Przekonania i wiara są dobre w kościele. Przy budowie lepsze szkiełko, oko, wyliczenia, wykresy...

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Chyba 5 MWh?
    I co w tym takiego strasznego? 5000 *0,35=1750zł rocznie za ogrzewanie.
    Przy PC 3x mniej czyli 583zł. Oszczędzasz rocznie 1166zł. Z czego 300-400zł zabierze serwisant co roku (chyba, że zrezygnujesz z gwarancji sprzętu, który sam kosztuje dobre kilkanaście tysięcy) i zostaje 800zł rocznie oszczędności.

    I to ma niby uzasadniać wydanie z 20K zł więcej na instalację grzewczą do tego o mniejsze trwałości i większej awaryjności?

    Przekonania i wiara są dobre w kościele. Przy budowie lepsze szkiełko, oko, wyliczenia, wykresy...
    Oczywiście celowe manipulacje...
    5MWh w chałupie z gruntową pompą ciepła czyli jak by tak normalnie po Twojemu prądem to blisko 20MWh by się nakręciło...
    A miał być "pasywny" bo inwestor myślał że wystarczy tylko styropianem grubiej okleić ...
    Ludzie pakują się nieświadomie w kłopoty dzięki takiemu pisaniu jak twoje bo nie potrafią sami tego ogarnąć i tylko się naczytali...
    Ja się z tego już dawno wyleczyłem ...

    Pompy które montuję nie mają żadnych przeglądów gwarancyjnych...
    Ostatnio edytowane przez jasiek71 ; 08-04-2019 o 23:04
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Oczywiście celowe manipulacje...
    5MWh w chałupie z gruntową pompą ciepła czyli jak by tak normalnie po Twojemu prądem to blisko 20MWh by się nakręciło...
    To pokaż no ten dom. Nie przyszło ki do głowy, że nowy, mały dom może mieć EU nie 5, a 20MWh/rok. Tyle to wystarczy dla socjalistycznej kostki 200m2. Bo w nowym to kilkakrotnie przekracza wymagania prawne.

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  18. #98

    Domyślnie

    No to co tu wybrać, cichego, energooszczednego itp. Filtrami sie nie przejmuje bo będę robił skrzynkę na kieszeniowe. Na razie obstawiam Thessle 300 home i Wanasa 350. Ktoś coś może jeszcze dorzucić w ich kwestii, lub zaproponować coś innego...

  19. #99
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bt9

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    264
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Jasiek polecasz ten rekuperator?
    Muszę coś wybrać, ale coś taniego, myślałem o Lunie.

  20. #100
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    heya,
    parametry calkiem calkiem, wentylatory EBM-Papst, tylko wymiennik to jakis oxberg a nie recair jak widac na zdjeciach
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony