dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ajr_apis

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2

    Domyślnie OGRODZENIE - czyj obowiązek

    Witam,
    Miałem dużą działkę (ogrodzoną), podzieliłem ją na dwie mniejsze i jedną z nich sprzedałem.
    Moje pytanie dotyczy tego, kto (ja czy kupujący) ma teraz obowiązek postawić brakującą część ogrodzenia między działkami?

    art

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Zacznijmy od tego i jednocześnie zakończmy na tym, że nie ma obowiązku grodzenia działek.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ajr_apis

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Zacznijmy od tego i jednocześnie zakończmy na tym, że nie ma obowiązku grodzenia działek.
    OK. Ale nie mam zamiaru z sąsiadem tworzyć komuny, więc płot musi stanąć.

    art

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Jeśli masz życzenie się odgrodzić od sąsiada to stawiaj płot na swój koszt. Sąsiad może mieć w tej sprawie całkiem odmienne stanowisko od Twojego i nic na to nie poradzisz.
    Jeśli zaś Wasze stanowiska byłyby zbieżne to kwestia kosztów jest do ustalenia między Wami i tylko między Wami.

    P.s W swojej odpowiedzi ustosunkowałem sie do użytego przez Ciebie słowa OBOWIĄZEK. Jesli obowiązek nie istnieje to pozostaje kwestia "dogadania się" - wydawało mi się, że to jest całkowicie zrozmiałe.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ez

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    zwyczajem jest, że po prawej patrząc od drogi na działkę płot stawiasz ty. Ale to tylko zwyczaj choć powszechnie stosowany

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ez
    zwyczajem jest, że po prawej patrząc od drogi na działkę płot stawiasz ty. Ale to tylko zwyczaj choć powszechnie stosowany
    pierwsze słyszę o takim zwyczaju

    My z obu stron dogadaliśmy się z sąsiadami i podzieliliśmy koszty na pół.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie słyszałem o takim zwyczaju. To tylko w ruchu drogowym obowiązuje taka zasada. Jest to wyłącznie kwestia dogadania się z sąsiadem

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ez

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    hm jest to zwyczaj stary jak świat wywodzi się ze wsi ale tu pewnie sami miastowi

  9. #9

    Domyślnie

    To zwyczaj regionalny - znany tylko w niektórych częściach Polski.
    Slaw

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ez

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    A w których nie używa się bo ja pochodzę z Centrali i tam się stosuje teraz jestem na Śląsku i też możliwe że na Wschodzie lub Pólnocy go nie ma. Ja uważam takie postawienie sprawy za uczciwe, a jak sąsiad chciał lepszy płot z części naszej do postawienia to dogadaliśmy się z nim bo teoretycznie to nasza część płotu

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał ez
    A w których nie używa się bo ja pochodzę z Centrali i tam się stosuje teraz jestem na Śląsku i też możliwe że na Wschodzie lub Pólnocy go nie ma. Ja uważam takie postawienie sprawy za uczciwe, a jak sąsiad chciał lepszy płot z części naszej do postawienia to dogadaliśmy się z nim bo teoretycznie to nasza część płotu
    Ta, pewnie, a jakbyś miał dział działkę narożną?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony