dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 20
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 388
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wymiary podobnie jak u mnie. Z tego samego powodu będzie klocek, a nie parterowy.

    Nasz dom ma mieć 152m użytkowej plus garaż 41m i kotłownia. Szacujemy wstępnie koszt na jakieś 700 tys bez ogrodu, ogrodzenia itd... Ale jak czytam o tych wszystkich kosztach to zaczynam sie zastanawiac czy wystarczy.
    Ostatnio edytowane przez Owczar ; 29-03-2018 o 14:36

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    Działka ma tylko 23 szerokości frontu na 31 długości, więc parterówka zajełaby sporą cześć działki. Z tego względu nawet nie przeglądaliśmy projektów parterówek.
    Plan nie definiuje kąta nachylenia dachu ale już w opracowaniu jest nowy plan który zakłada kąt 20-40 stopni. Nowy plan jest dopiero wyłożony do konsultacji więc nie wiem kiedy wejdzie.
    Jeśli masz możliwość płaskiego dachu to architekt mógłby Ci coś fajnego zaprojektować z pełnym piętrem. Szkoda, że poza miastem większość MPZP zabrania płaskich dachów.

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Zaktualizowałem link do kosztorysu. Poprzedniego nie można było edytować.
    Kosztorys

  4. #44

    Domyślnie

    Ale dlaczego pytasz o to w cudzym dzienniku?

    Wiele osób miało, tylko trzeba poszukać...

  5. #45
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Slasjxxl

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Bieruń
    Kod pocztowy
    43-150
    Posty
    4

    Domyślnie

    Sorry jakoś mało czytelne to forum - juz kasuję

  6. #46

    Domyślnie

    Paweł - jak macie jakieś wizje projektu, to możesz tu wrzucać na bieżąco - wszelkie wady odkryjemy zanim wybudujesz i zamieszkasz

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    1. Jak myślicie czy warto dostować układ pomieszczeń aby wybudować jeden komin dla pieca gazowego oraz kominka ?
    Wiem że i tak muszą być dwa kanały. Zaoszczędziłbym na obróbce blaszanej i wykończeniu ponad dachem. Jakiego rzędu to mogą być oszczędności ?
    Ile kosztuje średnio wybudowanie komina i wykończenie ? 3-5 tysięcy ?

    2. Planuję wentylację mechaniczną. Architekt proponuje mi dwa wyjścia, do uzyskania pozwolenia na budowę muszę kupić projekt wentylacji mechanicznej albo możemy zaprojektować went grawitacyjną a potem na etapie budowy zrobic went mechaniczną.
    Bardziej pasowałoby mi drugie rozwiązanie ponieważ niemusiałbym na tym etapie szukać wykonawcy projektu went mech i płacić za niego. Ten wybór wolałbym przesunąć*na czas wykończeniówki zgodnie z zasadą podejmuj decyzje tak późno jak to tylko możliwe.
    Dzwoniłem do firmy ma-box i powiedzieli mi że jeśli w projekcie będę miał went mech to przy odbiorach muszę*zrobić jakieś pomiary które mogą kosztować nawet 5000 zł. Czy ktoś może to potwierdzić ?
    Którą opcje bardziej polecacie ?

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Ad. 2. Chyba druga opcja lepsza, zwłaszcza, że niekoniecznie będziesz potrzebować projekt WM. Nasza ekipa sama sobie projekt "narysowała" i zrobiła. A czemu architekt nie chce zaprojektowac WM? U nas w projekcie jest wyrysowana WM, tyle że dość kiepsko i z tego projektu nie skorzystaliśmy.

    Ad.1. Sam komin kosztował nas 3,8tys zł. Do tego robocizna. Potem jeszcze obróbka komina ponad dachem!
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Wracamy do projektowania. Po urlopie oraz przeprowadzce z Wawra na Białołękę aby być bliżej działki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180513_172813.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	412933

    Przepraszam za marną jakość odręcznego rysunku ale brakuje mi czasu aby usiąść do programu CAD. Jutro mam spotkanie z architektem więc niebawem powinienem mieć przerysowane rzuty oraz wizualizacje.

    Skala jest 1:100 czyli jeden centymetr/kratka odpowiada jednemu metrowi w rzeczywistości.
    Udało mi się wszystko co potrzebuję zmieścić na powierzchni mniejszej niż początkowo zaproponował architekt więc obawiam się że w pewnych miejscach może być ciasno.
    1. Na parterze kominek zaplanowałem pod schodami a kotłownie na piętrze obok łazienki. Dzięki temu będę miał tylko jeden komin zamiast dwóch. Dodatkowa oszczędność to krótszy komin z kwasówki do gazu bo piec będzie na piętrze a nie na parterze. Tutaj tylko obawiam się wydajności ciągu bo siła ciągu jest wprost proporcjonalna od różnicy wysokości wlotu i wylotu więc pytanie czy nie będzie za mało.

    2. Długo zastanawiałem się gdzie umieścić rekuperator. Bardzo dużo osób montuje na strychu ale:
    - należy wtedy ocieplić rekuperator i pomyśleć nad układem utrzymywania dodatniej temperatury
    - utrudniona wymiana filtrów, kolega mówi że teraz to nie jest dużym problemem ale na starość to będzie duży kłopot.
    - konieczność wniesienia dosyć ciężkiego urządzenia na strych
    - montaż przed zabudowaniem podłogi strychu bo może się nie zmieścić w wyłazie strychowym.

    Pomyślałem że może jednak poświęcić trochę tej powierzchni i zainstalować rekuperator w kotłowni. Mam nadzieje że się zmieści bo zbyt dużej kotłowni nie zaplanowałem. Oprócz pieca i zbiornika na cwu na ścianie musi chyba się zmieścić trochę rurek i osprzętu. Ile miejsca muszę na to zarezerwować dodatkowo ?

    3. Jaką długość u was mają schody ? Planuje schody z spocznikiem.

    4. Założeniem parteru była maksymalna otwartość przestrzeni i maksymalne wykorzystanie przestrzeni wspólnych pomiędzy kuchnią/jadalnią i salonem. Przy małej powierzchni parteru jest dla nas ważne żeby w każdym momencie była możliwość przestawienia stołu i sofy pod ściany aby uzyskać więcej przestrzeni na środku. Gabinet na rysunku jest oddzielony ścianą ale myślałem aby nie budować ściany oddzielającej go od salonu i otworzyć go na salon, ewentualnie zamontować tam drzwi rozsuwane/harmonijkowe, kwestia otwarta.

    5. Garaż będzie po prawej stronie od głównej części mieszkalnej. Garażu nie rysowałem bo jego wymiary będą uzależnione od tego na jaką długość zdecydujemy się w części mieszkalnej. W tej koncepcji wychodzi 8 metrów długości oraz 7,5m szerokości. Przy tych wymiarach myślę że będzie miał 4,5 - 5 metrów. Jeśli okaże się*że długość w części mieszkalnej będę musiał powiększyć to pomyślę o zmniejszeniu szerokości garażu. Nie chcę robić uskoków ściany bo wtedy komplikuje się dach. Planuje ograniczyć powierzchnię ponieważ nad garażem ma powstać drugie mieszkanie ktróre nie musi być aż takie duże więc nie chcę budować zbyt dużo nie wykorzystanej przestrzeni. Oczywiście mógłbym pewną część dołączyć do mojej części mieszkalnej ale nie bardzo mam pomysł jak to zrobić.Jedyny pomysł jaki przychodzi mi do głowy aby pozbyć się nadmiarowej przestrzeni na piętrze to zbudować schody wewnętrzne prowadzące do drugiego mieszkania. Początkowo w planach były schody zewnętrzne w całości umieszczone na ścianie po prawej stronie budynku. Teraz myślę nad schodami wewnętrznymi na ścianie od strony ogrodu. Wejście byłoby na ścianie po prawej stronie budynku.
    Wydaje mi się że schody wewnętrzne będą tańsze bo nie trzeba będzie wylewać dodatkowego fundamentu lub budować podpór pod schody zewnętrzne. Dodatkowo nie byłoby problemu z zadaszeniem i poręczami.

    6. Kuchnię i jadalnie chciałem od strony tarasu aby można było łatwiej wynosić potrawy na taras lub zimne napoje z lodówki. Wiem że to tylko parę metrów róźnicy ale już teraz mieszkając w mieszkaniu widzę jak bardzo denerwuje każdy dodatkowy metr gdy trzeba zrobić kilka kursów salon/kuchnia aby przenieść obiad do salonu. Kuchnia i salon znajdują*się*w dwóch przeciwległych końcach mieszkania.

    7. Taras wypadnie od strony zachodniej. Obawiam się czy damy radę wytrzymać latem. Będzie trzeba pomyśleć o jakimś mądrym zadaszeniu, najlepiej zwijanym na zimę aby nie ograniczać światła zimą. Od południa będzie 4-5 metrów do granicy działki więc tam ciężko byłoby zmieścić taras.

  10. #50

    Domyślnie

    Pierwsze co się rzuca w oczy:
    * nie zaznaczone okna i strony świata
    * otwory drzwiowe poprzesuwać żeby były tak ze 40cm od ściany. Regał niech się zmieści.
    * ciekawe czy korytarz na górze dałoby się zmniejszyć robiąc go w romb. Byłem w takim domu, wygląda to OK.
    * co to za "Lka" z drzwiami do garażu? Miejsce na kurtki i buty?
    * strefa pod schodami będzie dostępna z garażu? To teoretycznie możnaby tam kocioł na pellet zainstalować, gdyby Putin gaz zakręcił
    * Kotłownia z reku na piętrze. Hmmm a gdyby tam nie robić stropu tylko antresolę?
    * fajna zwarta bryła
    Ostatnio edytowane przez bajcik ; 13-05-2018 o 20:54

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Gdzie są te kominy?
    Gdzie będzie czerpnia rekuperacji?
    Gdzie będzie wyrzutnia rekuperacji?

    Gdzie będą okna i strony świata?

    Licząc wg § 68. z rozporządzenia (80cm spocznik i 19cm wysokość schodka, 22cm szerokość) wychodzi 2,5m. Więc teoretycznie się zmieścisz jak na rysunku. Deweloper by się wybronił tak robiąc.

    Ale wygodne schody to 15cm wysokości na schodek, 32cm szerokości. Przy wysokości pomieszczenia 2,7m + 15cm stropu monolitycznego (przy innych więcej) wychodzi 19 schodków x 32cm=608cm długości schodów. do tego z metr spocznika i masz 4m potrzebne na schody.

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    bajcik,
    strony swiata: wejście od wschodu więc ogród/taras od zachodu. Rozmieszczenie okien pozostawiłem jako zadanie dla architekta. Rzuty mają być niebawem
    Ta elka tak po prostu wyszła, *łazienka będzie inaczej wygladać więc elka pewnie zniknie.
    Miejsce na kocioł pod schodami w razie braku gazu to bardzo dobry pomysł. Nie sądziłem że może się tam zmieścić razem z podajnikiem. Tamta wnęka wyjdzie 1,5m wysokości, 2m szerokości i 1m metr głębokości.

    kaizen,
    komin będzie przy schodach od strony kuchnii.
    Nie planowałem jeszcze gdzie umieszczę czerpnię i wyrzutnie. Dom będzie miał pełne piętro i prawdopodobnie dach czterospadowy. Przy dwuspadowym było łatwiej bo wtedy w ścianach kolankowych zrobiłbym otwory. W tym przypadku będę musiał przejść przez strych do któregoś z pomieszczeń i dopiero na zewnątrz. Czy może przez dach będzie prościej i taniej ?
    Odnośnie schodów to architekt zaproponował 3 metry łącznie ze spocznikiem aby się zmieścić. Chyba wychodzi 19wys x 26cm szer. Musze poszukać schodów w rzeczywistości i sprawdzić czy będą ok dla nas.

    Dzięki za pozostałe wskazówki,

    P.S.
    Dzisiaj byłem u architekta. Muszę podjąć decyzję czy wyjście na taras będzie poprzez drzwi otwierane czy przesuwne. Architekt zaproponował 3 skrzydła po 120 cm szerokości. Dwa stałe a środkowe otwierane. Ktos wie jaka będzie różnica w cenie PCV otwierane vs przesuwne przy takich rozmiarach ? Muszę się mocno trzymać budżetu i dlatego optuje przy otwieranych ale one otwierałyby się*na stół w jadalni blokując do niego dostęp. Przy małych dzieciach jest ryzyko przytrzaśnięcia palców, no i problem zamykania pod wpływem przeciągu. Przesuwne nie mają tych wad tylko pytanie jest ile za ten komfort muszę zapłacić.

    W tym tygodniu architekt ma rozrysować rzuty i plan zagospodarowania działki.
    Plan działki jest mi potrzebny aby złożyć wniosek o warunki do wodociągów.
    Dwa tygodnie wcześniej podpisałem wraz z sąsiadami umowę na projekt rozbudowy sieci wodociągowej wraz z przyłączami wod-kan i muszę tylko donieść warunki.
    Do końca tego roku mają wybudować wodę i kanalizację w głównej drodze więc chcemy od razu podpiąć się na etapie budowy. W naszej drodze wew 3 domy już stoją a jeden jest w trakcie wykańczania.
    Nasza droga wewnętrzna ma 50 metrów. MPWIK zaprojektowało tylko kanalizacje w naszej drodze a wodociągu już nie. Więc we własnym zakresie rozbudowujemy wodociąg.
    Ostatnio edytowane przez pawel250 ; 14-05-2018 o 15:21

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    P.S.
    Dzisiaj byłem u architekta. Muszę podjąć decyzję czy wyjście na taras będzie poprzez drzwi otwierane czy przesuwne. Architekt zaproponował 3 skrzydła po 120 cm szerokości. Dwa stałe a środkowe otwierane. Ktos wie jaka będzie różnica w cenie PCV otwierane vs przesuwne przy takich rozmiarach ? Muszę się mocno trzymać budżetu i dlatego optuje przy otwieranych ale one otwierałyby się*na stół w jadalni blokując do niego dostęp. Przy małych dzieciach jest ryzyko przytrzaśnięcia palców, no i problem zamykania pod wpływem przeciągu. Przesuwne nie mają tych wad tylko pytanie jest ile za ten komfort muszę zapłacić
    U mnie suwanka wychodzi ok. 3 x drożej od otwieranego. Suwanka ponad 9tys zł kontra otwierane ponad 3tys zł.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  14. #54

    Domyślnie

    Jesteś pewien, że ktoś Ci zrobi otwierane skrzydło z PCV o szerokości 120cm? Albo, że powinien Ci takie zrobić?

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    o oknach jeszcze nic nie wiem, mam nadzieje że na forum istnieje stosowny wątek/kompendium wiedzy na temat największych/optymalnych/bezpiecznych wymiarów w konkretnych materiałach. Będe musiał poszukać i poczytać. Jeśli masz link pod ręką to chętnie go przeczytam. Najbardziej mam wątpliwości na jakie wymiary powinienem się zdecydować. Na forum pisali że trzeba trzymać się*standardowych wymiarów aby było tanio. Natomiast na targach rozmawiałem z kilkoma przedstawicielami i powiedzieli że nie ma czegoś takiego jak standardowy wymiar bo teraz robi się*wszystko na indywidualne zamówienie co do centymetra według projektu. Więc jak to jest z tymi standardowymi wymiarami ? Miejska legenda ? W przeliczeniu na m2 przy konkretnych wymiarach wychodzi faktycznie taniej ?

  16. #56

    Domyślnie

    Byłem u kilku przedstawicieli i nic nie słyszałem o standardowych oknach. Ale to może dlatego, że takich nie szukałem. Zamawiasz wszystko na wymiar. Nie podam Ci dokładnie maksymalnej szerokości otwieranego balkonu, ale jest to do ok 100cm. 120cm to już za dużo i architekt powinien o tym wiedzieć.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Np. OKNOTEST zrobił ciekawy artykuł. Co prawda wynika z niego, że nasze drzwi tarasowe o skrzydłach 97cm x 235cm "nie łapią się tabelkach", ale KNS wyprodukował i dał gwarancję, więc
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    komin będzie przy schodach od strony kuchnii.
    To ciasno robi się w pomieszczeniu technicznym.
    Rozrysuj sobie z kominem, bo trzymanie go "w pamięci" zaburza ogląd sytuacji. I nie zapomnij na etapie budowy doprowadzić powietrza pod chudziakiem z zewnątrz.
    Jeszcze co do pomieszczenia technicznego - trochę klamotów trzeba tam wnieść. Przemyśl, czy da się wtargać tam zasobnik, jak za X lat stary przerdzewieje. Jak to tylko zasobnik do CWU, to pół biedy. Ale jak dasz się namówić na bufor z 1m3, to może to być problem. Podobnie jak nośność stropu - ale to wiedząc na etapie projektowania konstruktor policzy..

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    Czy może przez dach będzie prościej i taniej ?
    Przez dach będzie trudniej i drożej (kominki dachowe o większych średnicach są dosyć drogie - zależy jeszcze od krycia). Ale dla wyrzutni to najlepsze wyjście. Tu następuje kondensacja i skraplanie. Na ścianie pojawią się zacieki. Nawet jak "chmurka" pary wodnej wyleci, to się często skrapla na wychłodzonej ścianie a wilgoć i względne ciepło (powietrze z wyrzutni jest znacząco cieplejsze od zewnętrznego) to dogodne warunki dla żyjątek.
    Pozostaje kwestia rozplanowania kanałów - co przy domu piętrowym wymaga trochę uwagi i przemyśleń. Te do wyrzutni i czerpni muszą być dobrze izolowane, wiec grube.

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    Muszę podjąć decyzję czy wyjście na taras będzie poprzez drzwi otwierane czy przesuwne. Architekt zaproponował 3 skrzydła po 120 cm szerokości.
    Wyceń sobie konkretnie u dwóch-trzech sprzedawców. Przesuwne duże przeszklenia wyglądają super (IMO tak od minimum 3m - gdzie 1,5 stałe, 1,5 przesuwasz - mniejsze praktyczniejsze normalnie otwierane). I architekci lubią takie chwytające za oko rozwiązania. Podobnie jak z dużymi przeszkleniami od podłogi do sufitu. Ale cena może zaskoczyć, więc podejmij świadomie decyzję i wyceń najpierw różne opcje. Albo chociaż orientacyjnie w kalkulatorku MS.

    [/QUOTE]otwierałyby się*na stół w jadalni blokując do niego dostęp. Przy małych dzieciach jest ryzyko przytrzaśnięcia palców, no i problem zamykania pod wpływem przeciągu. Przesuwne nie mają tych wad tylko pytanie jest ile za ten komfort muszę zapłacić.[/QUOTE]

    Przed drzwiami czy to otwieranymi, czy przesuwnymi i tak bez sensu zasłaniać ich światło. Więc przemyśl umieszczenie drzwi lub stołu. Co z tego, że drzwi otwarte, jak zastawione stołem?

    Co do przeciągu - można zamontować hamulec w klamce. Miałem to zrobić, ale ostatecznie zrezygnowałem. I cieszę się, bo moje okucia chodzą na tyle ciężko, że wiatr nie bardzo ma szansę nimi trzasnąć nawet, jak zrobi się przeciąg.


    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    Nasza droga wewnętrzna ma 50 metrów. MPWIK zaprojektowało tylko kanalizacje w naszej drodze a wodociągu już nie. Więc we własnym zakresie rozbudowujemy wodociąg.
    Wodociąg to zadanie własne gminy i budowanie go na własny koszt i dawanie w darowiźnie gminie jest trochę obchodzeniem prawa. Pogadaj z prawnikiem, czy Ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę nie zmusza gminy do zrobienia tego - możecie sporo zaoszczędzić. Ty MPWiK się IMO "podkłada" i samo obala swoją linię obrony którą byłoby że to przyłącze - skoro w tym samym miejscu budują kanalizację, to wodociąg powinni na tej samej zasadzie.

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    o oknach jeszcze nic nie wiem,
    Na stronie MS masz kalkulatorki, którymi możesz wycenić okna i sprawdzić ich U. Fajne narzędzie do wyrobienia sobie pewnego oglądu. Ale nie do końca wiarygodne, bo producenci co nieco ściemniają a i wyceny dają dziwne. klik

    Jeszcze drobna uwaga - drzwi do łazienek wg WT muszą otwierać się na zewnątrz.

  19. #59
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Doli,
    Nie wiem jak bardzo kalkulator firmy ms jest zgodny z rzeczywistością ale wyszła mi cena 3200 netto za okno o szerkości 3000mm I wysokości 2000m suwane, dzielone na 3, środek ruchomy.

    Agb,
    też jestem tego zdania że architekt takie rzeczy powinien wiedzieć, niestety mój architekt nie jest zbyt techniczny. Odnośnie aktualnych cen poszczególnych rozwiązań również nie potrafił udzielić mi odpowiedzi.

    Kaizen,
    dobre spostrzeżenie, dlaczego kanalizację wybudują na własny koszt a wodociąg już nie. Może miasto narzuca ma wytyczne żeby pozbywać się szamb. Muszę wybadać temat. Generalnie zależy nam na szybkim podłączeniu a w przypadku liczenia na mpwika moglibyśmy czekać I czekać. Poza tym nie przekreśla to możliwości sprzedaży wodociągu do mpwika w przyszłości (mam nadzieje).

    Wrzucam rzuty z pierwszą koncepcją:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PZT koncepcja5.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	78,4 KB
ID:	413127
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PD parter koncepcja 5.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	12,0 KB
ID:	413130

    Czy ktoś wie dlaczego wrzucone obrazy zostają*drastycznie pomniejszone ? Algorytmy forum chcą być mądrzejsze i zaoszczędzić miejsce na serwerze ? Musze chyba zlinkować z google drive bo nie wiem jak to obejść.

    https://drive.google.com/open?id=1yn...HOUmL4sRDl02Zh
    https://drive.google.com/open?id=14G...bSQbbpQD5VeHJc
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	20,6 KB
ID:	413128   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	413129  
    Ostatnio edytowane przez pawel250 ; 16-05-2018 o 17:52 Powód: Zmiana rozdzielczości załączników

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    Doli,
    Nie wiem jak bardzo kalkulator firmy ms jest zgodny z rzeczywistością ale wyszła mi cena 3200 netto za okno o szerkości 3000mm I wysokości 2000m suwane, dzielone na 3, środek ruchomy.
    A liczysz PSK (uchylno-przesuwne) czy HST (przesuwne)? Ja podawałam ceny suwanek. Dla nas PSK wychodził trochę więcej jak rozwierne (jakie 4,5tys kontra 3tys), ale suwanka to inna bajka cenowa. PSK szybciej się psuje i jest mniej wygodne IMHO.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

Strona 3 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony