dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 238
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Budowa według projektu INES

    Witajcie,

    Trochę pisałem już w Bociankowych tematach, ale nadszedł dzień, że wreszcie zaczynamy - jutro ściagamy humus. Dziennik więc czas zaczać

    Śmiało komentujcie bepzosednio tutaj

    W skrócie co i jak:

    Buduje Robaczywy, Robaczywa i Robaczywka. My koło 30stki..no minimalnie po, Robaczywka koło szóstki i dopytuje o własny pokój. Działka ma powierzchnię 30ar, wkoło pola i pagórki. Kombinowania i rozkmin z projektem było sporo, bo działka jest rolna i mpzp ogranicza wysokość budynku do 7,7m. Robaczywa zawsze chciała dom z poddaszem użytkowym, więc był problem, ale w końcu znaleźliśmy projekt INES z pracowni Dobre Dobry i stwierdziliśmy.."TAK!..ujdzie, może być" . Chyba jedyny jako tako łaczacy wymagania mpzp, orientacje działki względem stron świata i nasze oczekiwania.

    Oczywiście jest sporo zmian. Projekt kupiliśmy w kwietniu 2017 - jeżeli mnie pamięć nie myli. Sami nie wiedzieliśmy do końca czego chcemy i co będzie dobrym pomysłem, a co nie, jakie zmiany wygeneruja jakie dodatkowe koszty, albo oszczędności. Pewnie jak większość inwestorów na swojej pierwszej budowie.
    Przez ostatnie półtora roku sporo czytałem muratora, przede wszystkim forum, i już nawet wiem co to chudziak i wieniec , bo wczesniej to ni huhu .

    Tak wygladaja rzuty parteru i poddasza:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter snip.jpg
Wyświetleń:	546
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	409820


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze - korekta jpg.jpg
Wyświetleń:	305
Rozmiar:	59,1 KB
ID:	409821



    Chcemy, żeby dom był w miarę nowoczesny i energooszczędny, ale bez liczenia każdej złotówki wydanej na ogrzewanie i analizowania czy bardziej się opłaca 18, 20, czy 22 cm styropianu..daję 20, bo tak.

    - ściana fundamntowa murowana z bloczków betonowych. Izolacja pozioma ław i ścian papa. Pionowa ścian od wewnatrz papa, od zewnatrz piana ZK jako hydro i termo izolacja w jednym. Może posmaruje dysperbitem pod pianę, ale nie wiem czy jest sens.
    - ściany zewnętrzne z silki 24cm ocieplenie 20cm styropianu
    - ściany wewnętrzne z silki 12cm
    - na dachu blacha płaska Blachotrapez Tysenia (wczesniej pisałem o dachówce, ale plan się zmienił - kto wiec może jeszcz się zmieni ze dwa razy ), pod blacha membrana, deskowanie, piana ZK
    - okna jakieś 3 szybowe z w miarę dobrym U, ale bez przesady - jaki montaż jeszcze nie wiem
    - ogrzewanie podłogówka 100%, 15 cm piany ZK jako ocieplenie, 8cm wylewki.
    - grzanie CO i CWU gruntowa pompa ciepła, dolne źródło robię we własnym zakresie.

    Jeszcze nie wiem czy robić pianę ZK jak ocieplenie podłogi na gruncie jest sens papować chudziaka, bo piana jest nienasiakliwa i jak wspomniałem będzie pełniła rolę hydroizolacji fundamentu, więc w sumie czemu nie połaczyć tych funkcji na podłodze.
    Waham się też trochę czy i jak ogrzewać garaż. Póki co planuję podłogówka, jakaś mała pętle i utrzymywać tam z 15stopni w zimie.

    Podaję poniesione do tej pory koszty, to zawsze wszystkich interesuje

    badania geologiczne 700 zł
    zakup projektu 2711 zł
    adaptacja projektu i papierkologia, załatwianie pozwolenia na budowę 3900 zł - byłoby taniej jakbyśmy nie zmieniali zdania parę razy
    mapa do celów projektowych 700 zł
    wydzielenie księgi wieczystej 100 zł
    wypis i wyrys z mapy ewidencyjnej / ewidencji gruntów 450 zł
    wpis hipoteki 200 zł
    kierownik budowy - pierwsza rata 1 000 zł
    operat szacunkowy 1500 zł
    zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami z US 21 zł
    zaświadczenie o wielkości gospodarstwa 17 zł
    zaświadczenie z gminy o niezaleganiu z podatkiem rolnym 21 zł
    kibelek drewaniny wersja lux z deska 370 zł
    wstępne utwardzenie drogi 5 375 zł (w sumie to dwa razy tyle, ale ze Szwagrem na pół)
    bednarka 30x4 25m 150zł
    siatka leśna 260zł
    stal na zbrojenie ław 1330zł
    bloczki na fundament 2669zł + kaucja za palety 219zł
    drut wiazałkowy 5kg 27zł

    W najbliższych dniach jeszcze dojdzie:
    geodeta tyczenie - 600 - 700zł
    koparka duża 100zł / godzina (humus i niwelacja) ok 500-600zł
    koparka mała 60zł / godzina (kopanie ław) ok 500zł
    beton na ławy ok 3500 tys

    Za całość SSO, tj z dachem, orynnowaniem itp wykonawca bierze 45tys.

    Narazie nie dodaję fotek, bo działka to zwykle pole uprawne. Popołudniu przyjedzie stal, a jutro rano spotykam się na działce z wykonawca, geodeta i koparkowym. Majstry będa kręcić zbrojenie, geodeta wytyczy dom i pójdzie do domu, może wróci po zdjęciu humusu, jeśli będzie taka potrzeba, a ja kupię sobie dzisiaj wracajac z pracy świderek w 'Liroyu' i będę stawiał tymczasowe ogrodzenie.

    Żeby tylko nie padało to w poniedziałek może zalejemy ławy.

    Do SSO mamy jedna ekpię, tynkarz wstępnie zaklepany. ocieplenie ze szwagrem, podłogówkę i WM planuję kłaść sam. Nie mam szczególnego talentu do majsterkowania, ale myślę, że w miarę wolnego czasu będę się starał zrobić jak najwięcej sam na dalszych etapach.
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 23-03-2018 o 15:45

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Jaka czesc Krakowa?
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar janosik86
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    146

    Domyślnie

    Będę śledził dziennik, świetnie że startujesz, powodzenia w budowie.
    Ja buduję na południu Krakowa.
    Mój dziennik

    Dom 140m2, projekt Prosty 2 Domy z Wizją. Fundamenty pustaki zalewane + dysperbit + XPS 10cm+ folia bąbelkowa, podłogastyropian 10cm , ściany beton komórkowy 24cm + 15 styropian grafitowy. Całość domu w podłogówce + 2 drabinki i 1 kaloryfer w garażu. Piec kondensacyjny. Wentylacja grawitacyjna wspomagana mechanicznie (nawiew mechaniczny + wentylatory wywiewne w kanałach). POŚ zbs-6c Wobet- Hydret. Bez kominka!


  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Buduję w gminie Koniusza - to jakieś 10-15 km na północny wschód od Krakowa.
    Stal dojechała i już wiem, że muszę jutro lekko poszerzyć wjazd na jednym zakręcie, bo się nie mógł wyrobić. więc jutro dodatkowo przeciaganie prętów traktorkiem 100 metrów dalej i wybranie trochę ziemi

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pierwszy dzień budowania za nami
    Ekipa przyjechała o 7:30, geodeta o 8:00, a koparkowy o 10:00. Budynek wytyczony, teren zniwelowany, zbrojenie częściowo poskręcane, 8 słupków ogrodzeniowych postawione .

    Najpierw do akcji wkroczyli Panowie Majstrowie, zbili podstawki na zbrojenie i zabrali się za robienie zbrojenia. Potem przyjechał geodeta, wstępnie wytyczył budynek i pojechał. Następnie pojawił się koparkowy. Niwelowanie, ściaganie humusu pod budynek i trochę pod drogę i blaszak trwało w sumie 5 godzin. Nad ilościa zdjętej ziemi czuwał szef ekipy z niwelatorem. Widać było, że z koparkowym już pracował i dobrze się rozumieja. Jak koparka skończyła, to wrócił geoda i wyznaczyli poziomy.

    Na poniedziałek na 8 umówiona jest minikoparka, a na 15sta wstępnie zamówiliśmy beton - według moich obliczeń wejdzie 13 kubików betonu + 1 na wszelki wypadek. Majster ma przeliczyć i dać znać rano czy się zgadza. Majster twierdzi, że na drugi dzień po wylaniu ław można murować ściany fundamentowe. Mi się wydaję, że to chyba jednak ciut za szybko. Co o tym myślicie?

    Dzisiaj zapłaciłem 700zł geodecie i 500zł koparkowemu. Wczoraj kupiłem świder za 59zł i miarę 30m za 39zł. Do tego 2 tarcze do BOSHA i złaczki do węża na wodę 30zł.
    PS. Ta wczoraj kupiona miara dzisiaj się zepsuła .

    I foto co by nudno nie było:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WhatsApp Image 2018-03-24 at 10.32.38.jpg
Wyświetleń:	306
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	409904
    Na zdjęciu Robaczywka z ukrycia nadzowujaca prace, sciaganie humusu i szef ekipy czuwajacy z niwelatorem.
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 24-03-2018 o 19:04

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Gratulacje! Nie jest u Was jeszcze ciut zimno? Do wykopów pogoda super, ale z laniem betonu poczekałabym, aż zima sobie definitywnie pójdzie. Trzymam kciuki!

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzisiaj było całkiem przyjemnie i prawie wiosennie. Według prognoz mrozu nie będzie, ale nawet jakby, to dodatki do betonu kosztuja chyba 7zł za kubik, także tym się nie martwię. W sumie wolałbym tak -2, bo by się błoto nie robiło. Na pewno chcę zalać w dniu wykopania, bo w razie jakiegoś deszczu woda będzie stała w wykopach - uroki gliny - i to byłby większy problem

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzisiaj niedziela w pracy, mam więc czas policzyć ile konkretnie tego betonu potrzebuję na jutro i...konstruktora, czy tam projektanta, chyba trochę poniosła fantazja, bo mam 5 różnych szerokości ław, w zalezności od miejsca występuja 60cm, 55cm, 50cm, 45cm i 40cm Szalunków nie robię, więc nie wiem jak to koparkowy ogarnie, poszerzyć chyba można bez problemu, tylko, że wejdzie więcej betonu..

    Narazie nie liczac stóp i zachowujac oryginalne szerokości wychodzi mi 11,25 kubika + 1 na zapas = 12,25 + stopy...do jednej gruchy, jak mi powiedziano, wchodzi 7m3, więc chyba będa dwie pełne..no pasuje się w 14 wyrobić.
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 25-03-2018 o 11:55

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No tom policzył, że hej. Przeliczył majster i bierzemy 19 kubików. Ławy o 10cm wyższe niż liczyłem i zapomniałem doliczyć beton na stopy . Ojtam ojtam.

    przewidywany koszt 210zł brutto / kubik, pompa wliczona.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar janosik86
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    146

    Domyślnie

    Z betonem na fundamenty to zależy jak koparkowy się postara z ławami, raczej nie ma się co łudzić że wejdzie tyle co w projekcie, prawie napewno będzie więcej.
    Mój dziennik

    Dom 140m2, projekt Prosty 2 Domy z Wizją. Fundamenty pustaki zalewane + dysperbit + XPS 10cm+ folia bąbelkowa, podłogastyropian 10cm , ściany beton komórkowy 24cm + 15 styropian grafitowy. Całość domu w podłogówce + 2 drabinki i 1 kaloryfer w garażu. Piec kondensacyjny. Wentylacja grawitacyjna wspomagana mechanicznie (nawiew mechaniczny + wentylatory wywiewne w kanałach). POŚ zbs-6c Wobet- Hydret. Bez kominka!


  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W poniedziałek, czyli drugiego dnia prac, zgodnie z planem udało się wykopać, zazbroić i zalać ławy, ale emocji i dramatycznych chwil nie brakowało .

    Przyjechałem na budowę koło 8:30. Majstry, koparkowy i jego minikopareczka (do której ledwie się mieścił) byli już na miejscu. Ekipa Majstrów tym razem liczyła cztery osoby. Adam (szef) nadzorował koparkowego co by nie wykopał za głębko lub za płytko, reszta kręciła zbrojenie. Szło im to tak dobrze, że koło 10tej brakło im mojego wyliczonego z lekkim zapasem drutu na strzemiona . Albo źle policzyłem, albo dawali gęściej niż w projekcie, chyba ta druga opcja, ale w sumie nie zaszkodzi. Jeden telefon i drut zamówiony na 'za trzy godziny'. Swoją droga znalazłem fajny skład, gdzie ceny są niezłe i bez problemu przywożą na telefon, na fakturę przelewową. Drut dojechał, w międzyczasie Teść też znalazł koło domu też ze 20 prętów fi6, to teraz mam zapas.

    Nie laliśmy chudego betonu, ławy zostały wykopane zamiast na 30cm + 10 chudy, odrazu na 40cm. Folii na dnie nie było.
    Beton zamówiłem na 15:00. O 13 dzwonili z betoniarni, że nie będzie u nich prądu i czy mogą być piętnaście - dwadzieścia minut wcześniej. Majster mówi, że ok, to ok. Oczywiście pierwsza gruszka była już o 14:20, a ekipa jeszcze szlifowała wykopy pod stopy. Przyspieszyli tempo, zamontowali zbrojenie w wykopach, docieli gdzie trzeba, ulożyli podpórki - tu oczywiście musiałem sam poprawiać i dokładać gdzieniegdzie po cegiełce, co by na ziemi nie leżało . Koniec końców około 15:15 machamy na kierowcę, zeby podjeżdzał i...zonk. Zakopuje się na ostatnim odcinku drogi, na zakręcie. Sytuacja nieciekawa - pompogruszka nie może wjechać, a jeszce dwie gruchy czekaja za nią...trochę powalczył, pok**wował i...nie dojechał tam gdzie miał dojechać. Skończyło się tak, że lejąc beton do najdalszego narożnika musieliśmy ciągnąć węża na pasach, a do jeszcze dalszego osobnego filarka wozić na taczkach. Zamówione 19 kubików było akurat. Pompogruszka zabrała się za wyjeżdzanie i wyjechała, ale..kapeć! Oł noł no cóż..kierowca czekał jeszcze 2 godziny aż koło przywiozą. Z tej betoniarni chyba więcej do nas nie przyjadą.

    Podczas zalewania przypomniałem sobie, że dobrze by było fundament pokropić wodą święconą, albo jakiś obrazek i parę groszy wrzucić. Robaczywa dostarczyła szybko, oczywiście w adidasach, a nie gumiakach, a jakże
    Również podczas zalewania przypomniałem sobie, że bednarka leży w garażu...Myjk jeśli to czytasz, to pozdrawiam

    We wtorek i środę ekipy nie było, ja z Teściem zaciągnąłem na działkę pojemnik na wodę - Mausera 1000 litrów. Zawieźliśmy też kibelek. Rano przyjechała wywrotka piasku na zaprawę, pustaki betonowe na ściany fundamentowe, plastifikatory i cement.

    Wczoraj (czwartek) zaczęli murowanie ścian fundamentowych i położyli papę. Tutaj musiałem się prosić o zgrzewanie, a i tak nie zgrzali. No trudno, powiedzmy, że na łąwie to nie jest kluczowe. Jedynie tam gdzie wystaje zbrojenie na słupy, uparłem się, że ma być bezwzględnie nałożony kwadracik z drugiej warstwy i przygrzany do pierwszej. Dzisiaj jak ustalałem z Majstrem plan na przyszły tydzień to powiedział, że weźmie palnik.

    Okazało się również, że poziom 0 jest stosunkowo wysoko, ławy wkopaliśmy więc ciut głębiej. Jutro ocenię, czy poziom 0 zostaje jak był, czyli dodamy jedną warstwę pustaków, czy pustaków zostanie tyle co w projekcie, a podłoga wypadnie niżej.

    Podsumujmy koszty:

    beton 19 kubików i pompogruszka - 3990zł
    pustaki 1080szt. - 3283zł
    piasek płukany wywrotka - 700zł
    dodatkowy drut fi6 - ok 200zł
    cement 1,1 tony - 364zł
    plastyfikatory do cementu 216zł (do -8 stopni po 2,70zł . Są też po 1zł na dodatnie temperatury) 80szt.
    papa Icopal SBS PYE 250 4,0mm 6 rolek po 7,5 m2 - 493zł
    geowłóknia na fragment drogi, który nie wytrzymał gruszki - 209zł
    dodatkowy gruz na tęże drogę - 400zł
    przenoszenie koparką palet z pustakami i rozgarnięcie powyższego gruzu: 300zł

    PS. Z ogrodzeniem są postęy, wbiłem dodatkowe 4 słupki
    PS 2. Nadal nie ma tablicy informacyjnej

    zbrojenie w wykopie:


    zakopana gruszka:
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 30-03-2018 o 22:57

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Siedziałem i myślałem o pionowej hydroizolacji fundamentów i doszedłem do wniosku, że dysperbit wystarczy. Papa na ławach leży, zamaluje się dysperbitem, potem najważniejsze na chudziaku i ścianach zrobić porządną poziomą.
    Dwie strony murów to około 120m2 ścian do zaizolowania x 2,5 warstwy (2 warstwy + gruntowanie 1:1 z wodą). Przyjmując 1kg na 1m2, daje nam to koszt około 600zł. dla porównania papa wyszłaby 1320zł.
    Jeszcze zastanawiam się czy papę na chudziaku i ścianach zgrzewać na całości, czy tylko na zakładach i czy jedna warstwa 4,0mm wystarczy.

    Rozmyślam też nad przepustami. Wychodzi na to, że muszę wstawić w ścianę fundamentową:

    - do kolektora pompy ciepła dwie rury fi160 w odległości ok, 15-20cm od siebie.
    - do uziomu peszel fi60 i drugi taki sam do elektryki
    - do wody chyba fi80 - tylko nie wiem czy to nie musi isc pod ławą
    - do kanalizy - jeszcze nie wiem jaka średnica, muszę sprawdzić w projekcie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Piąty dzień prac za nami. Ściany fundamentowe są prawie gotowe. Zdjęcie z wczoraj:



    Oczywiście piwko na murku być musi, ale dopóki robota idzie do przodu i murek jest równy, to nie widzę w tym problemu.

    Dzisiaj w planie dokończenie murowania, malowanie dysperbitem ścian wewnętrznych i przygotowywanie zbrojenia na wieniec - spodziewany drugi transport stali Plany się zmieniły i nie maluję ścian fundamentowych od zewnątrz, ponieważ hydro i termoizolacją będzie, dzięki uprzejmości Szwagra, piana zamknięto- komórkowa 8cm.

    Kupiłem rury 2xfi110 na przepusty pod pompę ciepła, ale jak je dowiozłem, to fundament w tym miejscu już był wymurowany , to nic, Szef ekipy powiedział, że wywiercą dziury przed zasypaniem. Przepust na kanalizację jest zrobiony.

    Jestem na etapie zamawiania silikatów, piasku zasypowego, elementów do kanalizacji (Szef ekipy mi przeliczy i da znać co zamówić).

    Gruz na zajechany odcinek drogi okazał się nie być gruzem tylko resztkami z betoniarni, powoli to to zasycha i zobaczymy czy będzie coś warte. Jak chodzi o gruz to jeszcze nigdy nie przyjechało dokładnie to co miało przyjechać...od teraz zamawiam tylko kamień.

    koszty:
    7x20kg dysperbitu: 299zł
    6 x płytka betonowa pod garaż: 71zł
    peszel fi20 7m - 18zł
    rura kan fi110 2 x 0,5m - 15zł
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 05-04-2018 o 10:19
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Prace idą do przodu. Murowanie fundamentów uznaję za bardziej niż zakończone...Majster wymurował sobie w garażu o jeden rząd pustaków za wysoko Cóż zdarza się, dzisiaj rozmontowują i kończą smarowanie dysperbitem. Na działkę wczoraj przyjechał blaszak, Rozładowanie i poskładanie go zajęło firmie 10, może 15 minut. Mała rzecz a cieszy . Na budowie zaczyna się robić przytulnie Jeszcze tylko muszę uruchomić kibelek.

    Zamówiłem dzisiaj silkę na ściany nośne - 3200sztuk N24, potrzebuję około 3900, ale tyle nie było. Czekam też na ofertę z N12. Do tej pory najtaniej wychodził Budomek, ale podnieśli cenę na 3,37 brutto, doliczając około 2500tys za transport, taniej mi wyszło kupić w pobliskim składzie za 3,69 brutto z transportem gratis. Cegła ta sama - z Kluczy.

    Dzisiaj też zaczęło się zwożenie piasku zasypowego, którego na poniedziałek potrzebuję około 9-10 samochodów, koparka już zamówiona . Będziemy zasypywać fundament od wewnątrz. Na zewnątrz narazie zostaje rozkopane, ponieważ pianowanie jest zaplanowane dopiero na drugą połowę maja.

    Dostałem też rozpiskę elementów do kanalizacji, które idą pod / na chudziaka. Kupuję w składzie w Jerzmanowicach, wychodzi około 200zł taniej niż w Castoramie, czyli 530zł, uwzględniając rury osłonowe do kolektora PC


    koszty:
    silikaty N24 3200sztuk - 11808zł
    pędzle do dysperbitu - muszę zapytać Robaczywą
    piasek zasypowy 400zł / auto (ok 11 kubików) - zobaczymy ile dokładnie wejdzie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Godzina 9:30 w sobotę, a ja już zdążyłem zrobić inspekcję budowy, kupić rury i wszystkie elementy do kanalizacji w składzie w Jerzmanowicach i być od 1,5 godziny w Krakowie w pracy . Rury weszły do kombi jak na wymiar Koszt 530zł na cały dół.

    Majstry dzisiaj mają wolne, na poniedziałek umówiłem koparkowego, 4 auta piasku już przyjechały i czekają, ale...nie wiem czy zasypywania nie odwołam. Mówiłem, że majster wymórował za wysoko ścianę fundamentową w garażu i wczoraj kuł jeden rząd bloczków? No..to nie wiem czy nie będzie murował spowrotem ,,już mówię co, jak dlaczego..
    Cały czas majster mówił, że na ściany idzie wieniec i będzie 20cm wyżej poziom chudziaka niż góra ściany fundamentowej. Okazało się, ze wieńca nie ma, więc nie będzie ściana + wieniec i chudziak + ocieplenie + wylewka, tylko będzie ściana + ocieplenie + wylewka. Więc po mojemu zamiast kuć w garażu, trzeba było dołożyć na reszcie....zaraz będę do Majstra Naczelnego dzwonił.

    Zobaczcie jak to wygląda, od powiedzmy zachodu (salon, gabinet, kotłownia) wysokość jest w sam raz:



    Natomiast od wschodu - wejście, kuchnia, jest mniej więcej na poziomie terenu, a jeszcze powinine być spadek OD domu:



    Zaraz dzwonię się zapytać jak to się ma do zaprojektowanego poziomu 0.


    chcę tez dopytać co z tym:



    Ogólnie moja ekipa działa sprawnie i ściany są naprawdę równiutko wymurowane - jestem zadowolony z ich pracy, ale oczywiście izolacja jest, jako tako, - nie najgorzej, bo zwracałem na to uwagę. Izolację poziomą na ścianie fundamentowej chcę zrobić wzorowo i się zastanawiam jak ma wygladać zalewanie tych słupów. Czy się odrazu szaluje i wylewa ponad chudziaka...jak dla mnie to nie bardzo do zaakceptowania się wydaję, bo słupem podciągałąby wilgoć.
    Może się to zalewa razem z chudziakiem do jego poziomu? ale wtedy musiałbym na chudziaka zamówić B20, co w sumie nie jest problemem, bo różnice w cenie są nieznaczne.
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 07-04-2018 o 09:54
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    chcę tez dopytać co z tym:
    Ogólnie moja ekipa działa sprawnie i ściany są naprawdę równiutko wymurowane - jestem zadowolony z ich pracy, ale oczywiście izolacja jest, jako tako, - nie najgorzej, bo zwracałem na to uwagę. Izolację poziomą na ścianie fundamentowej chcę zrobić wzorowo i się zastanawiam jak ma wygladać zalewanie tych słupów. Czy się odrazu szaluje i wylewa ponad chudziaka...jak dla mnie to nie bardzo do zaakceptowania się wydaję, bo słupem podciągałąby wilgoć.
    Może się to zalewa razem z chudziakiem do jego poziomu? ale wtedy musiałbym na chudziaka zamówić B20, co w sumie nie jest problemem, bo różnice w cenie są nieznaczne.
    U mnie bloczki traktowali dysperbitem, potem okładali styropianem i folią kubełkową, potem zasypali żeby nie wysadziło styro przy słupach, a następnie słupy zalewali do poziomu z chudziakiem. Ja bym tylko radził odkuć/odciąć trochę ściany żeby zbrojenie miało ze 2cm luzu do muru -- na fotce stal praktycznie styka się z bloczkami. Chociaż nie wiem czy to jest aż tak istotne w zbrojeniu fundamentu.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za uwagę, może jakby nałożyć odpowiednie strzemiono to sciagnie do srodka te druty i sie odsuną od muru, zobaczymy. Rozmawiałem z wykonawcą i zaproponował, żeby zrobić te słupy w pustakach szalunkowych i wymurować je na równo z chudziakiem, ale chyba tak się nie uda wymierzyć, opcja zaszalowania i zalania na równo z chudziakiem wydaje mi się lepsza.

    Nie mogę najpierw zasypać, tak jak Ty zrobiłeś, ponieważ ocieplenie fundamentu będzie robione dopiero pod koniec maja i do tego czasu nie zasypuję z zewnątrz
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Nie mogę najpierw zasypać, tak jak Ty zrobiłeś, ponieważ ocieplenie fundamentu będzie robione dopiero pod koniec maja i do tego czasu nie zasypuję z zewnątrz
    Czemu tak?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pianę będzie natryskiwał Szwagier - cześć mu i chwała za to - który do tego czasu jest za granicą. Wzięcie jakieś firmy wyszłoby znacznie drożej i raczej na pewno gorzej, bo on na Pianie zęby zjadł jak mało kto.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Nie wygląda aby fundamenty stały w wodzie, więc piana tam to trochę przesada. Chyba że taniej będzie niż styropianem. BTW, brat do Wawy dojeżdża czasem z tą pianą?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

Strona 1 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony