dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 12
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 238
  1. #201

    Domyślnie

    Chrobotek na ścianie zawsze ładnie wygląda, cena niestety nie zachwyca, no ale https://www.google.pl/search?q=chrob...z4jhk2azsou6M:
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  2. #202
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    oo Panie, chyba zbyt odważnie, nie zeby za drogo..
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  3. #203
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wczoraj wyprowadziła się ekipa, która robiła łazienkę, płytki w wiatrołapie i kuchni oraz sufit podwieszany w kuchni. Nadszedł dzień kiedy mogę usiąść na własnym kibelku - na tym jednak koniec bo nie ma jeszcze podłączonej wody do instalacji. Mała łazienka na chwilę obecną prezentuje się tak (miało być inaczej, ale koncepcja się wzięła i zmodyfikowała )





    Brakuje jeszcze drzwi prysznicowych, kontaktów, włączników, lustra i lamp.Do tego stanu materiał i robocizna kosztowały 12tys. To sa 4m2, nie chce mysleć ile wyjdzie za duzą.

    Pojawiły się tez płytki w wiatrołapie, nie mam zdjęcia 'na gotowo', ale jest z making of:



    Nadal nie odpaliłem wentylacji - może uda się w sobotę, ale wątpię, alarm i monitoring też nadal czekają.

    Podjazd się robi, wykorytowane 40cm, na to geowłóknina, żużel 60mm na spód i 30mm na wierzch, póki co tak zostanie, kostka pójdzie w blizej nieokreslonej przyszłości. W ten sposób zrobiliśmy też około 800-900m2 drogi + na części obrzeża rynienki, w sumie ponad 70tys, ale jakże cieszy perspektywa nie gubienia butów w błocie po deszczu.



    Poza tym skończylismy zabudowę poddasza, ale nie wiem jak to się stało, że nie mam zdjęć .

    Powoli zaczynam kompletować papierkologię do odbiorów, tzn umówiłem się z geodeta na inwentaryzację, z hydraulikiem na papierek od CO/CWU.
    Może wiecie jakie uprawnienia musi mieć elektryk aby odebrać instalację wewnętrzną i w ogóle co konkretnie jest potrzebne do elektryki? Mój kierownik budowy nie wie, mój architekt nie jest pewny, Pani od odbiorów w PINB nie wie (??!!). Dzwoniłem do PINBU i Pani mówi, że no "musi mieć uprawnienia do sieci energetycznych, niech Pan złoży, jak będzie źle to najwyżej cofniemy".
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 05-09-2019 o 12:45
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  4. #204
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wczoraj wreszcie rozpakowałem mojego AirPacka i naprawdę robi wrażenie, bardzo solidna konstrukcja. Wpadła mi tez w ręce "instrukcja uruchomienia i serwisu dla instalatorów", ciekawa lekturale zastanawiam się czy nie przekombinowałem z tym samodzielnym montażem. Otóż filozofii w tym nie ma, a już tym bardziej mając moduł CF, ale podstawą gwarancji jest uruchomienie przez "doświadczonego i uprawnionego" instalatora. Musze sie zapytać dystrybutora cóż to oznacza w praktyce, bo planuję sam się tam podpisać i przybić pieczątkę mojej firmy. Na karcie gwarancyjnej nie mam tez wypełnionego pola "Data sprzedazy do klienta", a jedynie data produkcji, bo odebrałem w imieniu dystrybutora. Trzeba to dobrze załatwić, ze względu na czyste powietrze.

    Powoli się przymierzamy do malowania, napaliłem się na farby ceramiczne, ale jednak do nich musi być idealne podłoże, a u mnie pójdzie bezpośrednio na tynk gipsowy, więc raczej pójdziemy w lateksowe, matowe. Magnat wydaje się fajny, ale kosztuje 25zł / l, a dwóch wykończeniowców polecało mi Dekoral, który teraz w promocji można kupić za 6,5 / litr, Macie jakies plany, dowswiadczenia, rady w tej sprawie ?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  5. #205
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Powoli się przymierzamy do malowania, napaliłem się na farby ceramiczne, ale jednak do nich musi być idealne podłoże, a u mnie pójdzie bezpośrednio na tynk gipsowy, więc raczej pójdziemy w lateksowe, matowe. Magnat wydaje się fajny, ale kosztuje 25zł / l, a dwóch wykończeniowców polecało mi Dekoral, który teraz w promocji można kupić za 6,5 / litr, Macie jakies plany, dowswiadczenia, rady w tej sprawie ?
    A skąd takie przeświadczenie, że musi być idealne podłoże do ceramicznych? My mamy je położone na tynk gipsowy trochę szpachlowany (na dole miejscowo, na górze samodzielne gładzie). Najpierw dół (gdzie teoretycznie jest gorzej bo tylko naprawy miejscowe) był pomalowany lateksem Beckersa (podkład + dwie warstwy, bo to miała być powłoka docelowa; ale to koszmarna farba - nie polecam), a potem pomalowaliśmy jeszcze warstwą ceramicznej Magnata (i to jest ekstra farba - zmywa się wszystko bajecznie, nawet tłuszcz po dwóch dniach po smażeniu na kuchence). Górę malowaliśmy podobnie, ale podkład i pierwsza warstwa jest Beckersa (bo nam zostało po malowaniu dołu, no i to jednak tańsza farba niż ceramiczna), a potem druga warstwa ceramiczną. Tylko między malowaniem lateksową i ceramiczną odczekaliśmy minimum tydzień żeby podeschła pierwsza warstwa i się nie odparzyła.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  6. #206
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej Doli,
    Nie mam żadnego doświadczenia z ceramicznymi i w ogóle niewielkie z farbami, ale takie informacje znalazłem w kilku artykułach, że ceramiczne sa połyskujące i na nich dobrze widac niedoskonałości ściany, a matowy lateks to maskuje Brzmi to dla mnie dość sensownie, ale jesli Twoje doświadczenia sa inne, to jest to bardzo dobra informacja. Używaliście "Magnat Ceramic" ? Moze też ten lateks jako podkład zrobił dobrą robotę - w sumie fajny patent, pomalować lateksem i ocenić czy zostaje, czy robimy ceramiczną
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  7. #207
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Hej Doli,
    Nie mam żadnego doświadczenia z ceramicznymi i w ogóle niewielkie z farbami, ale takie informacje znalazłem w kilku artykułach, że ceramiczne sa połyskujące i na nich dobrze widac niedoskonałości ściany, a matowy lateks to maskuje Brzmi to dla mnie dość sensownie, ale jesli Twoje doświadczenia sa inne, to jest to bardzo dobra informacja. Używaliście "Magnat Ceramic" ? Moze też ten lateks jako podkład zrobił dobrą robotę - w sumie fajny patent, pomalować lateksem i ocenić czy zostaje, czy robimy ceramiczną
    Tak, ceramiczna jest troszkę połyskująca, ale na pewno nie nazwałabym jej błyszczącą. Pod światło faktycznie widać ten lekki połysk, ale tak normalnie to nie. Nie mamy idealnych ścian, a ceramiczna wygląda dobrze i jest to kolor biały, więc teoretycznie więcej niedoskonałości na nim powinno być widać. Tak, używaliśmy Magnat ceramic - kupiona w necie na allegro (ze smartem) bo taniej
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  8. #208
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Super, brzmi to fajnie, a czy gruntowlaiście dodatkowo na sam początek, czy odrazu farba podkładowa -> warstwa lateksowej -> warstwa ceramicznej?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  9. #209
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Super, brzmi to fajnie, a czy gruntowlaiście dodatkowo na sam początek, czy odrazu farba podkładowa -> warstwa lateksowej -> warstwa ceramicznej?
    Gruntowaliśmy parter i to był poważny błąd... Bo gruntowaliśmy unigruntem rozcieńczonym z wodą. Ściany się zeszkliły i była masakra. Wystarczy w zupełności pomalować farbą podkładową.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  10. #210

    Domyślnie

    To ja mam nieco inne doświadczenia. Ściany gruntowane były lateksową Greinplast Premium i ta się świeci jak cholera. Jedną ścianę mam pomalowaną już ceramiczną, też Greinplast Premium i nie świeci się w ogóle, a pada na nią światło wpadające przez okno.

  11. #211

    Domyślnie

    Magnat bywa w LM na różnych promocjach, ja do każdego dużego opakowania dostałem 2.5l białej, chwile później promocja była inna. Warto poszukać więc też poza allegro.
    Co do samej farby dołączę się do pozytywnych opinii. Łatwo schodzą z niej plamy (testowane już niestety nie raz) a na tym mi zależało. Malowałem tynk gipsowy, bez gładzi. Błyszczenie może jest punktowe, ale aż do teraz nie zawracałem na to uwagi

    Z dekoralem mam bardzo złe doświadczenie, ale kupowałem tylko ich białą farbę na sufit gdzie gratisowa się skończyła. Po prostu nie krył.

  12. #212
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    Magnat bywa w LM na różnych promocjach, ja do każdego dużego opakowania dostałem 2.5l białej, chwile później promocja była inna. Warto poszukać więc też poza allegro.
    Co do samej farby dołączę się do pozytywnych opinii. Łatwo schodzą z niej plamy (testowane już niestety nie raz) a na tym mi zależało. Malowałem tynk gipsowy, bez gładzi. Błyszczenie może jest punktowe, ale aż do teraz nie zawracałem na to uwagi

    Z dekoralem mam bardzo złe doświadczenie, ale kupowałem tylko ich białą farbę na sufit gdzie gratisowa się skończyła. Po prostu nie krył.
    I do tych farb warto kupić naprawdę dobre wałki. My najpierw kupiliśmy najlepsze jakie maja w casto. Wyszło jakieś 26zł za wałek z rączką. Co za tragedia... Reklamowałam wszystkie za to że ciągle kłaczą (zostawiały farfocle na ścianie mimo umycia ich wcześniej), nie dało się ich założyć na kij też kupiony w casto i zamiast się kręcić to ślizgały się z farbą (beckers i magnat sa gęste). Reklamacja uznana. Wtedy doczytaliśmy, że do farb Beckersa rekomendowane sa wałki marki anza. My kupiliśmy (w internecie bo taniej) z serii antex. Rewelacja! Mały wałek 10cm koszt koło 19zł, duży 25cm to 36zł - to są wałki do farby. Do podkładu zasugerowali nam ANLON 25cm z większym włosiem. Ceny tylko nieznacznie wyższe, a komfort malowania nieporównywalnie wyższy. Kupiliśmy nawet wypasione kije do tych wałków, ale okazało się, że pasują nawet do biedakija z castoramy i te anzy oddaliśmy. Polecam zainwestować w dobre wałki, bo potem malowanie szybciej leci. My straciliśmy dwa dni na czekanie na przesyłkę, bo te wałki były dostępne od ręki tylko w LM, ale dużo droższe, a mam węża w kieszeni

    A co do promocji, to chyba, że ktoś ma Casto czy LM niedaleko od siebie. Ja wolę spędzić 15 minut w necie niż jechać do marketu wypatrywać promocji
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 10-09-2019 o 06:39
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  13. #213

    Domyślnie

    też używaliśmy Anzy i są dobre!

  14. #214
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cieszę się, że mamy ciekawą rozmowę na temat malowania . Czy się bardziej opłaca w necie czy w markecie to sprawa indywidualna. Ja akurat wracając z pracy mijam i OBI i LM, ale mam tez Smarta .
    W każdym razie kupię te wałeczki Anzy, podkłądówke, lateks dekorala i na to magnat ceramic. Jeszcze nie wiem co ze szlifowaniem, czy ograniczę się do szlifowania ręcznego, czy kupię slzifierkę do gipsu (300zł na allegro), ale boję się, ze tą szlifierką zrobię więcej szkody niż pożytku - chociaż tynk jest twardy, to może nie będzie tak źle.
    Tak czy tak malowanie przekadam na później, póki jest pogoda musze podziałać na zewnątrz, czyli zrobić szalunek murku wokół tarasu, zalać betonem i przed zimą zasypać piaskiem i zagęścić, zrobić ogrodzenie z siatki lesnej (lepiej poźno niż wcale) i zasiać trawkę od południowej strony.
    Moja tania ekipa od elewacji oczywiście mnie wystawiła, na szczęście jest alternatywa, już nie taka tania, ale zrobią, a to najważniejsze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  15. #215
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    My szlifowaliśmy wypożyczoną żyrafą. Myślę, że komfort pracy większy niż ręczną. Ale też lepsza ręczna niż gąbka czy tarka
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  16. #216
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie mieliście problemów typu, że ciut za długo przytrzymane i robią się wgłębienia? Idzie to ogarnąć i samemu zrobić tak zeby było lepiej, a nie gorzej ?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  17. #217
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Nie mieliście problemów typu, że ciut za długo przytrzymane i robią się wgłębienia? Idzie to ogarnąć i samemu zrobić tak zeby było lepiej, a nie gorzej ?
    Straszyli nas, że tak własnie będzie, więc na początek papier 220, ale to strasznie długo idzie. Obroty na środek skali (nie za mocne) i da się ogarnąć. Raczej nie pamiętam, żebyśmy przytarli tynk za bardzo. A potem zmieniliśmy krążki na gradację 120 i już było ok Najgorzej idą sufity, bo niewygodna pozycja i ręce szybko bolą, ale jak pomyślę, że mielibyśmy szlifować te kilkaset metrów kwadratowych ręcznie, to już mi słabo

    Aha, no i narożniki oraz wnęki okienne i tak trzeba ręcznie szlifować. U nas poszło kilkadziesiąt gąbek gradacji 180, skośnych.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  18. #218
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Szlifowanie i malowanie nadal czeka na swoją kolej, ale pojawił się nowy pomysł i nie wiem czy nie podejmiemy się malowania natryskowo, bo wpadł mi w ręcę profesjonalny agregat malarski Graco i chyba nie zawacham się go użyć, chociaż mam pewne obawy.

    Póki co robimy drobne postepy. Uruchomiłem monitoring, narazie cztery kamerki, oczywiście chińczyki mają jakąś super hiper ułatwiającą zycie funkcję, która pozwala parować ich apkę na telefonie z rejestratorem poprzez ich chmurę. Owszem działa 'out of the box', ale jakoś nie bardzo podobało mi się, że leci to po ich serwerach, więc zablokowałem rejestrator na firewallu i postaiwłem VPNa, Działa elegancko, tylko muszę dokupić więcej kamer, ale to w dalszej przyszłości.

    Był u mnie hydraulik podłączyć zasobnik CWU, zmiękczacz, reduktor cisnienia i rurkę na ogród pod przyszłą instalację zraszaczy. Niestety rurka jest tylko 20, więc nie uciągnie wszysktich naraz, jako workaroud wrzuciliśmy ją przed reduktorem.
    Można więc już wziąć prysznic. Pompa grzeje wode do maks 45 stopni, co zdecydowanie wystarcza - nie da się pod taką wodą wytrzymac zbyt długo. Niestety przy pierwszym podgrzewaniu zapomniałem dokłądnie zmierzyć ile czasu potrzebowała na nagrzanie 400l, ale byłem zdziwiony, że tak szybko, Zmiękczacz działa super, ma też fajną funkcję mierzenia aktualnego przepływu, więc wiem, że z umywalki na full otwartej leci 7l/min, a z deszczownicy 11l/min. Sprawdzilem też twardość wody i przed zmiękczaniem jest 28-30 w skali niemieckiej, więc masakra.
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 15-09-2019 o 17:23
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  19. #219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Niestety rurka jest tylko 20, więc nie uciągnie wszysktich naraz, jako workaroud wrzuciliśmy ją przed reduktorem.
    IMO zły pomysł. Lepiej mieć stałe ciśnienie, niż różne na zraszaczach. Do tego w sieci legalnie możesz mieć do 6 barów. Nie każdy osprzęt do nawadniania tyle wytrzyma. Moje zraszacze (Toro mini 8 ) dla przykładu mają w danych technicznych:
    Zalecane ciśnienie robocze: 2,4 - 3,5 bara
    Maksymalne ciśnienie: 4,1 bara

    Mam podpięte wszystko przez reduktor i ustawione ciśnienie 3,5 bara.

  20. #220
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To już trudno, decyzja była na szybko, tak doradził hydraulik i jest zrobione. Kiedyś może przerobimy jeśli będą problemy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

Strona 11 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony