dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 12
Pokaż wyniki od 221 do 238 z 238
  1. #221
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Jaki zalozyles zmiekczacz?

  2. #222
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Głowica Clack CK Pallas i złoże Lewatit, kupilem u jednego z forumowych kolegow.

  3. #223
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Szlifowanie ścian prawie zakończone. Zrobienie wszystkich ścian zajęło mi dwa popołudnia. Przejechałem tylko po razie na biegu 2/5. Sprawdzjaąc po zmroku z halogenem okazało się, że ściany są napradę gładkie, w sumie to lepsze niź gładź o moich rodziców w mieszkaniu . Tak więc tylko dleikatnie przejejchałem zeby usunąć jakies zachlapania z gipsu, zabrudzenia, czy pojedyncze miejsca gdzie się tynkarz użył zbyt dużo siły. Niestety z sufitami okazało się, ze jest już wyższa szkoła jazdy. Zrobiłem w wiatrołapie i nie byłem zadowolony z efektu więc w salonie i w dolnym gabinecie odpuściłem, Reszta sufitów jest podwieszana i wyszlifowana ręcznie przez wykonawców. Sprawdzałem tynkowane sufity halogenem i jest ok, nie są tez zachlapane, więc będzie tylko miejscowy szlif ręcznie.
    Teraz muszę uzupełnić ubytki, gdzie komuś (np. mi ) się czymś uderzyło, potme przejechać miejscowo papierem i malujemy.

    Zaczęliśmy dostawać pierwsze rachunki, woda i kanalizacja za 3 miesiące 123zł (12m3), energia elektryczna za 2 miesiące i kilka dni 533zł. To obejmuje tynkowanie, wygrzewanie wylewek w drogiej taryfie, osuszacz chodzący non stop dwa tygodnie, wentylator chodzący na full ze 4 tygodnie, no i oczywiście bierżące prace. Dużo, mało, nie wiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  4. #224

    Domyślnie

    Witam, jak sprawuje się pompa Apic? Jakieś spostrzeżenia do tej pory, w przyszłym miesiącu również kupuje pompę ciepła Apic ale polecono mi pompę 14 kW, chcę grzać w taniej taryfie, powierzchnia do ogrzania 161m2, sledze Twój dziennik i z tego co pamiętam kupiłeś pompę 10 kW, konsultowałeś to z kimś z firmy, czy po prostu sam podjąłeś taką decyzje?

  5. #225
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cześć,
    Zrobiłem OZC i to była baza do doboru pompy. Generalnie rzecz biorąc ilość m2 czy m3 do ogrzania niewiele mówi. Może Ci wystarczyć pompa 7kw, a może być, że trzeba 12kw, 14 to jednak najprawdopodobniej sporo przewymiarowana. Raz, że jest ryzyko taktowania, a dwa szkoda przepłacać. Zlec OZC, albo przynajmniej napisz coś więcej o domu i jego ociepleniu, to coś może się uda doradzić.
    Co do samego APICa, to działa bez zarzutu, póki co jestem zadowolony, ale coś więcej będę mógł powiedziec po pierwszym sezonie. Grzeje 240m2 i 10 kW wziąłem z przekonaniem, że to lekko przewymiarowana pompa.

    Producenci i sprzedawcy raczej nie są zbyt kompetentni jeżeli chodzi o dobór mocy i jak słyszeli ile mam m2, to również proponowali 10 +, nie pytajac o nic innego..
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 01-10-2019 o 15:52

  6. #226

    Domyślnie

    Dom parterowy, bez poddasza użytkowego, 161 m2 w tym 36 m2 garaz ogrzewany, sciany zewnetrzne styropian grafitowy 031 15 cm, podłoga bialy 16 cm, strop teriva 20 cm styropianu, okna trzyszybowe, wentylacja mechaniczna z gwc rurowym, dom bez kominow, pan z apica powiedzial ze spokojnie wystarczy 11 kW ale nie zaszkodzi wziac 14 kW roznica miedzy nimi to 500 zl, mysle ze nie duzo a z tego co wiem przewymiarowana pompa nie jest problemem, dolne zrodlo to kolektor spiralny 3x200 m, rowy juz wykopane, na glebokosci 1,5 m mokra glina wiec calkiem dobrze dla PC

  7. #227

    Domyślnie

    Się wtrącę. Mam nadzieję, że autor dziennika nie będzie miał nic przeciwko.

    14 kW to 12,3 kW mocy chłodniczej, którą grunt będzie musiał odebrać. W baaardzo krótkim czasie. Temp. DZ spadną, COP zleci na łeb na szyję, a w czym Ty to ciepło zapakowane w chałupę z mocą 14 kW zakumulujesz? Ile masz wylewki? Z czego dom?

    PC zacznie działać na zasadzie: włącz - wyłącz bo nie będziesz miał odbiornika na to ciepło !!!

    Nie tędy droga. Pewne przewymiarowanie przy gruntówce i możliwościach "przechowania" i odbioru ciepła, to nic złego. Pozwala max wykorzystać tanią taryfę.
    Ale myślę, że w Twoim wypadku 14 kW to przesada.
    Owo 11 kW to już więcej niż potrzebujesz, ale przy tym bym pozostał. Jej moc chłodnicza to 9,3 kW co już zdecydowanie lepiej pasuje do 3x200 m kolektora, który ma szansę pracować na dobrym parametrze temperaturowym.

    PS. Ja do domu 217 m2 (w tym 32 m2 garaż tylko trochę grzany) biorę PC gruntową 8,9 kW. Wolę by zadziałały kilka razy w roku grzałki, niż rezygnować z wysokiego COP, stabilniejszej pracy sprężarki i mniejszego obciążenia DZ.

    pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  8. #228

    Domyślnie

    Dzieki za opinie, sciany z betonu komórkowego, wylewka jeszcze nie zrobiona ale okolo 5-6 cm, zadzwonie jeszcze raz do firmy, bylem tam chyba w marcu I moze cos mi sie pomylilo z ta moca pompy, dopytam jeszcze raz zeby nie bylo problemow, tez mi sie wydaje, ze to za bogato, zobaczymy co mi powiedza przez telefon

  9. #229
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Się wtrącę. Mam nadzieję, że autor dziennika nie będzie miał nic przeciwko.

    14 kW to 12,3 kW mocy chłodniczej, którą grunt będzie musiał odebrać. W baaardzo krótkim czasie. Temp. DZ spadną, COP zleci na łeb na szyję, a w czym Ty to ciepło zapakowane w chałupę z mocą 14 kW zakumulujesz? Ile masz wylewki? Z czego dom?

    PC zacznie działać na zasadzie: włącz - wyłącz bo nie będziesz miał odbiornika na to ciepło !!!

    Nie tędy droga. Pewne przewymiarowanie przy gruntówce i możliwościach "przechowania" i odbioru ciepła, to nic złego. Pozwala max wykorzystać tanią taryfę.
    Ale myślę, że w Twoim wypadku 14 kW to przesada.
    Owo 11 kW to już więcej niż potrzebujesz, ale przy tym bym pozostał. Jej moc chłodnicza to 9,3 kW co już zdecydowanie lepiej pasuje do 3x200 m kolektora, który ma szansę pracować na dobrym parametrze temperaturowym.

    PS. Ja do domu 217 m2 (w tym 32 m2 garaż tylko trochę grzany) biorę PC gruntową 8,9 kW. Wolę by zadziałały kilka razy w roku grzałki, niż rezygnować z wysokiego COP, stabilniejszej pracy sprężarki i mniejszego obciążenia DZ.

    pzdr
    Zgadzam się w 100%. Nie sądze, żeby grzałki grzałki okazały się w Twoim przypadku potrzebne, a w ogóle to gruntówki maja grzałki? Moja i PPC nie mają.


    Apropos pompy, to na weekend planuje odpowietrzanie DZ, kupiłem pompę WZ250 i dodatkowe 20l koncentratu glikolu + to co mi zostąło w rezerwie, zrobi się z tego około 80litrów.

    Robi mi się elewacja, Całkiem nienajgorzej policzyłem ilość potrzebnego styropianu - brakło dwóch paczek, więc dokupiłem na szybko zwykły biały. Dzisiaj będzie wtopiona siatka na całości i przerwa, ponieważ przed dalszym etapem musimy zapianować murłatę od zewnątrz - w miejscach gdzie przykryje podbitka i zamontować balustrady. Wybraliśmy antracytowe, tak samo podbitkę. Tynk sylikonowy, trochę drogi, ale niech już będzie.

    Zdjęcia z pierwszego dnia - tempo niezłe, ale przyjechało ich dziewięciu






    PS. Trawnik jak widać rośnie jak chce

    Zrobiłem namiastkę wentylacji na poddaszu - dwa otwory fi160 i przez pierwszy sezon będe obserwował co tam się dzieje, jeśli będzie się robiło wilgotno, to dołożę kolejne. Narazie też postanowiłem nie robić dziury w dachu na wyprowadznie kanalizacji. Plan był taki, ze jedna z rur wyprowadoznych na poddasze pójdzie na dach (kupiłem nawet dachówkę za 350zł w tym celu), a na drugiej damy zawór napowietrzający. Jednak dach jest już gotowy, więc spróbuję z zaworem na obydwu, jeżeli to nie będzie isę sprawdzać, to założę ten 'kominek'.
    Zrezygnowałem też z wentylacji garażu - zrobię ją tylko jeżeli pojawią się problemy z papierami, albo później z eksploatacją, ale nie sądzę, żeby takowe były.
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 02-10-2019 o 10:01
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  10. #230
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Partactwo, partactwo, partactwo, no może źle nie jest, ale dobrze wcale.

    Okazało się, że ekipa przykleiła styropian na placki, a nie obwodowo. Owszem trzyma się jak skurczybyk, mimo, że tak jak chciałem jest bez kołkowania, ale tak jest ponoć zimniej. Fakt, że bardzo ładnie pianowali tam gdzie trzeba, ale jednak niesmak pozostał, cóż zrobić.
    Drugi problem, to ościeże bramy garażowej przykryli styropianem uwaga....1cm!. Bo nie chcieli mi zwężać wjazdu dobrodzieje. To akurat łatwo można poprawić.
    Trzecia sprawa, moim zdaniem najgorsza i cięzka do naprawy to docieplenie ścian szczytowych. Krótka historia...przed ociepleniem poddasza od wewnątrz pianą, zatkałem otwory między dachem a murłatą za pomoca styropianu, a teraz uszczelnię to pianą od zewnątrz. Podobnie ze ścianami szczytowymi, tylko, że tam wstawiłem styropian mniej więcej w 1/4 grubości pustaka i zapianowaliśmy to od wewnątrz, od zewnątrz miało być podobnie jak przy murłacie - czyli po położeniu styropianu, a przed podbitka wstrzyknięta piana, żeby to ładnie połączyć ze styropianem. Niestety ekipa wcisnęła styropian do samej góry między krokwie, a ścianę i nie ma jak docieplić szczytu na odcinku od ścianki kolankowej to wysokości sufitu podwieszanego w pokojach. To co na strychu, to damy radę od wewnątrz.

    tak jest zamocowany styropian


    a tak to wygląda na strychu - tu nie ma problemu, od wewnątrz ocieplimy pianą idealnie, ale to co ponizej to już będzie problem, tylko tyle co od dołu i góry się uda wpsikać.



    Tutaj łaczenie styropianu elewacyjnego z ociepleniem fundamentu, dzisiaj Szwagier wypełnia to miejsce pianą zamkniętokomórkową, poziom terenu będzie ciut powyżej lini styropianu.

    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 04-10-2019 o 14:04
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  11. #231
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wczoraj ociepliliśmy murłatę od zewnątrz, a teraz zbieram się odpowietrzać DZ, niech moc będzie ze mną.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  12. #232
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zakończyłem odpowietrzanie dolnego źródła PC, każda pętla odpowietrząła się przynajmniej 10 godzin. Ze zbiornika ubyło glikolu, co jest dobrą oznaką. Niestety nadal pompa obiegowa DZ trochę się grzeje i zbiera się w niej powietrze. Nie wiem skąd, czy jeszcze jest w pętlach, czy gdzie, ale glikol wypływał już czysty. W dalszym ciągu mam odpowietrznik automatyczny na powrotnej belce, a nie na zaislającej. Zastanawiam się czy przypadkiem w tej konfiguracji nie może zaciągać przez niego powietrza. Wieczorem przełożę go na zasilanie, tj, przed pompką DZ.

    Podłaczyłem do PC moduł Inext, może kogoś zainteresuje jak to wygląda. Inext łaczy się automatycznie z serwerem producenta więc nie trzeba przekierowywać portów ani zestawiać VPN.







    Niestety nie da się - lub nie umiem, zmienić nazw wyświetlanych parametrów, więc niektóre moga być mylące. Na wykresie ze sterownika pompy nie da się też wyświetlić tmeperatury pokojowej, ponieważ ona jest mierzona przez Nano - sterownik pokojowy. Wydaje się też brakować na wykresach ostatnich dwóch godzin, ale możliwe, że poprostu czas jest pokazywany w UTC.

    Podbitka i balustrady się montują.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  13. #233
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podbitka i balustrady są zamontowane. Podobają mi się, ale powiedzmy sobie szczerze - blaszana podbitka i balustrady z profili - to nic szczególnego .
    Wczoraj zaizolowaliśmy taras nad garażem 5-10 cm piany, którą muszę jeszcze pokryć silikonem, pasuje zdążyć z tym w tym tygodniu. Po zasylikonowaniu zostanie tak przynajmniej na przyszły rok, później jakieś deski, jeszcze nie wiem czy kompozyt czy drewno.







    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  14. #234
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Najwyższy czas an krótki update.

    Panele na dole położone - podobają nam się - samodzielne układanie paneli - bułka z masłem. Dla przypomnienia Dąb Livorno z Kronopolu na podkładzie Arbiton Optima Max.

    Drzwi wewnętrzne na dół, czyli trzy sztuki, zamówione. Miała być porta Royal Premium, zależało nam na czymś bez przeszkleń, lakierowane i nie zbyt nowoczesne. Portę z montażem za 3 sztuki wycenili na 3300. Ostatecznie stanęło na DRE Binito za 6500. Wszystko dlatego, że podczas pomiaru miły Pan uświadomił mi, że mamkoło siebie drzwi do WC otwierane na zewnątrz i do pokoju, otwierane do wewnątrz. W związku z tym trzeba zastosować odwrotną przylgę w drzwiach pokojowych . Dzięki temu oboje drzwi będę wyglądały tak samo. Odwrotna przylga potrzebna jest też w drzwiach do wiatrołapu, ponieważ płytki w wiatrołapie są zlicowane ze ścianą od strony korytarza, a otwierać się mają do wnętrza wiatrołapu, czyli przy zamkniętych drzwiach było by w otworze widać fragment płytek - więc byłoby trochę słabo. Czas oczekiwania na drzwi okolo 6-8 tygodniu. Dodam jeszcze, że mam za niskie otwory (205cm) i drzwi będą w normie słowackiej.

    Wczoraj zamontowali mi drzwi między wiatrołapem a garażem. Martom Optimum, z wyglądu takie same jak wejściowe, tylko bez szybki.

    Kuchnia w większości złożona, płyta indukcyjna podpięta, na herbatę mogę zapraszać. Tematowi kuchni poświęcę inny wpis z fotkami.

    Parter z wyjątkiem kotłowni, garażu i wiatrołapu jest już pomalowany. Na górze korytarz i dwa pokoje., Ostatecznie malowałem natryskowo agregatem Graco Ultra Max II 695, bardzo fajny sprzęt. W półtorej dnia pomalowałem nim salon z sufitem, korytarz i dwa pokoje. Efekt dużo leprzy niż wałkiem, zdecydowanie polecam. Zużycie farby większe, ale wałkiem męczyłbym się ze skosami i trudno dostęĻnymi miejscami przez kilka dni...a efekt i tak byłby gorszy (wiem, bo wałkiem pomalowałem kuchnię i jeden pokój). Natrysk się sprawdzi jeśli robicie wszystko na biało tak jak ja, jeśli ttrzeba by odcinać kolory to nie wyobrazam sobie zabawy w zabezpieczanie ścian... Malowałem Beckersem Designer White.

    W gabinecie na dole i w kuchni zamontowałem gniazdka. Ospel z serii Sonata, w kuchni nad blatem w szklanej ramce (koszmarnie drogo wychodzi..). Montaż na wago to czysta przyjemność.

    Wentylacji jeszcze nie uruchomiłem..

    Rachunek za prąd za grudzień i styczeń w sumie wyniósł 500zł. Ogrzewanie cały czas chodziło na 21 stopni. Myślę, że biorąc pod uwagę, że nie było drzwi do garażu, w kotłowni dwie dziury w scianie (na czerpnie i wyrzutnie), w dwóch oknach przedmuchy (czekam na serwis producenta), a śxciany szczytowe są nieocieplone, to całkiem dobry wynik. Zakładam, że ok 400zł to koszt ogrzewania, a ok 100 zużylem w drogiej strefie przez te 2 miesiace na oswietlenie, narzędzia, pracę indukcji, komputer itp (jeszcze nie mieszkamy).
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 05-03-2020 o 14:00
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  15. #235
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wrzucam kilka zdjęć i mam pytanie o Waszą opinię. Czy na moim miejscu montowalibyście szafki wiszące w kuchni?

    pzdr,







    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  16. #236

    Domyślnie

    Osobiście zrobiłabym szafki od górnej krawędzi płytek do samego sufitu

  17. #237
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bcgarage
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Żagań
    Posty
    106

    Domyślnie

    Mi się podoba tak jak jest, choć do samego sufitu być może też ładnie będzie wyglądać

  18. #238
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Skłaniam się do szafek, wyszłyby od krawędzi własnie do sufitu, ale w którymś momencie nie pomyślałem i między oknem, a okapem mam 152 cm (dokłądnie to między oknem a miejscem, gdzie zaczynają się płytki, ponieważ przy oknie chcę 8cm listwę). Nie wiem teraz czy np. dać po jednej szafce 80cm na lewo i prawo przy okapie, czy moze wcale, tylko np jakąś pułeczkę z ładnym zielskiem zaraz nad płytkami, a pod pułeczką oświetlenie..no nie wiem, póki co nie wiem.

    Mam problem z oknami. Z PSK wieje ogromnie, usterka zdiagnozowana, montażysta był i zalecił wizytę serwisu fabrycznego. Mieli przyjechać 30 marca, ale odwołali ze względu na epidemię - może i dobrze. Jeden z większych błędów jakie do tje poro zrobiliśmy to te okna na rogu salonu. Są na pólnocny zachód, a trzeba było zrobić na południowy zachód, tylko, że tak bardziej pasowało do wyjścia na taras. Ogólnie z tym tarasem jest lipa, bo u nas od zachodu jest otwarta przestrzeń i tak pizga, że dramat. Prawdopodobnie z czasem trzeba będzie do zabudować jakimi szybami, a ten od południa będzie otwarty.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

Strona 12 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony