dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 238
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przesada nie przesada, wychodzi taniej niż styropianem więc nie ma nad czym się zastanawiać..
    Na dzień dzisiejszy pianuje tylko za granicą, Kanada, Szwecja, ale będzie rozkręcał biznes w Polsce i pewnie by się dało dogadać, żeby dojechał ale to raczej temat na drugą połowę roku najwcześniej, musiałbym zapytać, co oczywiście mogę zrobić, jeśli chcesz
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 07-04-2018 o 16:02
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A może by tak zrobić lane skosy - pomyślał inwestor i napisał w tej sprawie do architekta. Przypuszczam, ze w tym momencie już pozamiatane, bo to jednak inna kategoria wagowa niż płyty GK, ale poczekajmy na odpowiedź projektanta.

    Po przeanalizowaniu tematu i rozmowie z kierbudem postanowiłem nie dodawać kolejnej warstwy bloczków fundamentowych.
    Jutro zagęszczanie piasku, a ja muszę iść do pracy, trochę niedobrze. Robaczywa chora to nie przypilnuje. Może teściu da rady. Rano podjadę i zaznaczę, że ma być w trzech warstwach, ze zwróceniem uwagi na narożniki. Mam 65cm ściany - 10cm grubość chudziaka, to niby by mogło być w dwóch, ale będę cisnął na 3 i zapowiem, że geolog jest umówiony na kontrolę

    Myślę, że jednak pójdzie ok, bo Majster sam mówił, że zagęszczanie to co 20 maks 30 cm. Nie wiem tylko jaką mają zagęszczarkę.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Poproszę zapytać. Pianę będę potrzebować pewnie w przyszłym roku.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Kupiłem rury 2xfi110 na przepusty pod pompę ciepła, ale jak je dowiozłem, to fundament w tym miejscu już był wymurowany , to nic, Szef ekipy powiedział, że wywiercą dziury przed zasypaniem.
    Jakie fi rury do PC?
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Poproszę zapytać. Pianę będę potrzebować pewnie w przyszłym roku.
    Oki, daj znać tutaj albo na priv co zamierzasz pianować, bo nie kojarzę z z Twojego dziennika.

    Jakie fi rury do PC?
    Jeszcze nie wiem, zależy jaka będzie potrzebna moc chłodnicza PC, a tego się dowiem jak Asolt skończy OZC. Być może wystarczy 4x150m fi32. Jak nie to będzie 4x200m fi40. Wiem, ze dla fi40 zalecane były przepusty z rur 160, ale sprawdzałem i 4x40 wchodzi do 110
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Wiem, ze dla fi40 zalecane były przepusty z rur 160, ale sprawdzałem i 4x40 wchodzi do 110
    Z otulinami 42x9 nie wchodzi.
    Chyba, że zgnieciesz na siłę otuliny. Też próbowałem i jest to zły pomysł.
    Fi 32 bez problemu.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No niech mnie drzwi ścisna...oczywiście, że zapomniałem uwzględnić otuliny
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ....::::::BREAKING NEWS:::::.....

    U Robaczywego na budowie, podczas zasypywania fundamentu, pękła ściana.





    Przepraszam za słabe fotki, ale robione po ciemku, co o tym myślicie? Jutro kierownik się wypowie co dalej..niedobrze oj niedobrze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  9. #29

    Domyślnie

    Nie turbuj się Waszmość, historia zna takie przypadki.
    Stąd min. apeluje się o zasypywanie Z OBU stron jednocześnie.

    Po mojemu, bo też miałem pęknięcie (nad rurami/przepustami pod PC) na fundamencie, należy:
    1. zdjąć 2 - 3 warstwy bloczków fund.
    2. zrobić w to miejsce wieniec (zbrojenie fi 12 x 4 plus strzęmiączka)
    3. zalanie b25 (można samemu zrobić z odpowiednią ilością kruszywa i cementu).

    A tak BTW - witamy na budowie !!!
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pęknięcie okazało się nie być tak duzym problemm jak się spodziewałem. Kierownik zalecił wstawić pręty w poziomą spoinę w miejscu pęknięcia. Ma to zapobieć postępowaniu szczeliny i ewentualnemu przerwaniu izolacji pionowej. Zrobimy to przy murowaniu ścian nośnych.

    Dzisiaj natomiast zalewaliśmy chudziaka. Beton miał być na 8:30, przyjechał o 7:30, więc chwile poczekali. Tym razem beton zamawiał majster, z innej betoniarni, po 200zł/kubik. Laliśmy B20, ponieważ zalaliśmy odrazu słupy żelbetowe, czy jak to tam się nazywa . Na piasku położona została folia (najzwyklejsz,a najtańsza folia, żadna tam specjalistyczna). Miało to na celu zapobieganie mieszania się betonu z piaskiem.
    Samo pompowanie betonu przegapiłem, bo jak zaczynali to musiałem Robaczywkę zawieźć do przedszkola, a jak wróciłem to już gruszek nie było i pompiarz tylko czekał na $$$. Weszło 15,5 m3.

    O 13stej pojechałem na budowę i zadzwoniłem do Majstra czy już polać, powiedział, że nie, żebym przyjechał koło 18stej. No ok, chyba się zna.
    Chyba jednak się nie zna...



    Przyjeżdzam o 18stej, a tu cały chudział w takich rysach. Wkurzyłem się. Tel do kierownika, kierownik mówi, żeby się nie spinać, bo to tylko chudziak, a pęknięcia są normalne, chociaż można było ich uniknąć. Zaleca zacementować większe niż 3mm, żeby nie było problemów z izolacją. Niby nie problem, ale niesmak jest... Jutro jak pojade podlewać to zasypię cementem i powinno to załatwić sprawę

    Teraz ekipa idzie zrobić fundament na innej budowie i do mnie mają wrócić za ok 2 tygodnie. Do zakończenia stanu zero brakuje termo i hydroizolacji zewnętrznej i zasypania ścian z zewnątrz. Od zachodu będzie duuuużo do nadsypania, bo ściana kończy się ok 70cm nad powiomem gruntu i w tamtą stronę jest spadek terenu.

    Myślę, że to dobry czas na małe podsumowanie kosztów. Stan 0, w sensie bez kosztów pobocznych zwiazanych z pnb, robieniem drogi, kupnem garażu itp, na chwilę obecną wyniósł mnie 29 179 zł. Do tego dojdzie koszt zasypywania od zewnątrz i pianowania. Powinienem się zamknąć w 33 000zł.
    Poniżej wszystkie koszty poniesione od dnia tyczenia budynku włącznie:

    koparka zdjęcie humus i kopanie pod ławy 820 zł
    geodeta tyczenie 700 zł
    papa SBS Icopal izolacja pozioma ław 493zł (10zł m2) 493 zł 1 rolka (7,5m2) została
    wąż ogrodowy 50m 85 zł
    beton lawy 19 kubików / 210zł brutto m3 z pompą 3 990 zł
    stal na ławy 3050zł / tona fi12 +fi6 nie pamiętam po ile 1 862 zł zostało ok 10 prętów fi12 i z 15 fi6
    drut wiazałkowy 10kg 57 zł
    piasek do zaprawy płukany (7m3) 700 zł
    geowłóknina 50m2 + kołki pod kawałek drogi 209 zł
    dodatkowy gruz na fragment zrujnowany przez gruszkę 400 zł
    koparkowy równanie drogi 300 zł
    ubezpieczenie nieruchomości I rata 463 zł
    pustaki fundamentowe betonowe pełne 1080szt / 3.04zł szt 3 283 zł 2 palety (364zł do zwrotu)
    plastyfikatory do cementu (do-8st. 2,70 szt) 216 zł
    cement 1,1 tony (czyli mniej niż paleta, a więcej niż pół palety 364 zł zostało 6 worków
    OZC 400 zł
    projekt podłogówki 500 zł
    peszel fi20 7m 18 zł
    płytki chodnikowe 6szt duże pod garaż 72 zł
    dysperbit 7x20kg 299 zł
    garaż 1 459 zł
    szczotki do dysperbitu ??
    stal fi12 550kg, fi6 30kg 1 779 zł niepotrzebnie zamówiona, będzie na później
    bednarka 150 zł
    materiały na kanalizację parteru + przepusty na wodę i pompę 555 zł
    silikaty N24 3200szt. 11 808 zł
    piasek zasypowy 9 aut 3 600 zł
    koparka zasypywanie fundamentu od wewnątrz: 820 zł
    robocizna fundamenty 8 000 zł
    beton na chudizak i słupy żelbetowe B20 200zł * 15,5m3 3 100 zł
    folia pod chudziak 102 zł

    Kilka fotek:






    Ps. Kanaliza ułożone przez Majstra w cenie SSO
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 11-04-2018 o 20:21
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 15-04-2018 o 15:24
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na budowie narazie przestój, ale zapadła decyzja, że pierwsza warstwa ścian nośnych będzie z Porothermu zasypanego perlitem, żeby zminimalizować mostek termiczny do gruntu. Perlit już kupiłem - narazie 1m3 za 225zł, ale nie wiem jak policzyć ile mi go wejdzie finalnie. Obliczyłem też ile potrzebuję papy na chudziaka i pod ściany - 32 rolki - sporo, no ale cóż trzeba zamówić.

    Sprawę z ceramiką podpatrzyłem u Myjka, tylko dodatkowo jednak ją zasypię. szerokość Porothermu to 25cm, Silki 24cm Wysokość porothermu to 23,8cm. Moje cieplenie podłogi 15cm + wylewka 8cm + 2x papa to też daje 23,8cm, więc przekrój będzie wyglądał mniej więcej tak:



    W związku z tym góra wylewki wyjdzie na równo z wystającym 1cm ceramiki, ale zasłoni ją tynk. Nie ma chyba tutaj sensu tynkować od samego dołu, tym bardziej, że pozwoli to na położenie papy na chudziaku już po tynkach, bo miejsce łączenia z papą pod ścianą nie będzie zasłonięte. Może dzięki temu uniknę zdewastowania izolacji.

    Poza tym zdałem sobie sprawę, że to już powoli czas przyglądnąć się bliżej ofercie na okna. Jako baza posłuży mi wycena z Solo, muszę podjechać do salonu przedyskutować, pomacać, wprowadzić zmiany i ponegocjować. Rozważam też firmę Pagen, ale od nich jeszcze nie mam żadnych ofert. Robaczyw ajeszcze też nie zatwierdziła wszystkich rozmiarów
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 15-04-2018 o 15:25
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nadal czekam aż Majstry wróca z innej budowy, a ma to nastapić po długim weekendzie, czyli jeszcze chwila chwilunia.
    Materiał już zgromadzony, z pilnych rzeczy brakuje tylko nadproży.

    papa:


    Silikat i Porotherm na pierwsza warstwe:




    zaprawa:


    perlit


    Chciałem kupić polski perlit i taki był na aukcji, a dostałem słowacki. Sprzedawca tłumaczy, że taki dostaje od Perlit-Polska. Jak dla mnie to tam wyraźnie jest napisane, że to vyrabi ktoś inny . Ale zadzwonię do producenta i się dowiem, a co

    Na północnej stronie chudziak wychodzi nieco nad sciane fundamentowa, a wynika to z tego, że jest on bardziej poziomo niż ściana... zastanawiam się co z tym zrobić, czy poprostu położyć papę, czy dac trochę zaprawy żeby to wyrównać? Chodzi mi o to żeby na tym uskoku papa się nie zerwała.

    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 24-04-2018 o 18:54
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Super dziennik. Fajnie podpatrywać kogoś kto jest o krok do przodu. Trzymam kciuki.

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej Aaisaa, kurcze nie przysżło mi powiadomienie, że ktoś tu się odezwał, dzięki

    Na budowie cisza, bo majstry jak to majstry...poszli i nie da się ich ściągnąć spowrotem, ale chociaż dziennik trochę odkopmy. Załatwiam, wyceniam, dzwonie mailuje, raczej przede wszystkim mailuje, bo z telefonami to bym siepogubił, a tak wszyskto jest na piśmie.

    Z tego co mi się udało ostatnio załatwić i dograć, to dachówka, rynny i okna. O ironio kupiłem w składzie obok którego codziennie przejeżdzam, bo jest dosłownie 500 metrów od mojego biura, ale nigdy mi się nie chciało tam wstąpić, dopiero jak postawili bilboard przy wjeździe do krakowa to spisałem nume, zadzwoniłem, a tu niespodzianka, bo to zaraz obok pracy. Więc będzie Kapstadt, Nie dlatego, że jest najlepszy lub najładniejszy, tylko dlatego, że z płaskich dachówek dostałem na niego najlepszą cenę. Zapłaciłem 10090zł, z tym, że bez dachówek krańcowych, raz, że krańcówki kosztowałyby +2900zł, a dwa, że bardziej podoba nam się obróbka boczna z blachy - jest bardziej nowocześnie. Akcesoria, tj. kosze, blacha, membrana, wkręty itp ok 3000zł, ale tu jeszcze nie wybrałem konkretnych elementów.
    Okna Roto R79 WD 74*140 drewniane, 3 szybowe, wysokoośiowe 1271zł, wersja PVC 1541zł. Kołnierze po 235zł + do każdego roletka gratis.
    Rynny Galeco PCV 1182zł.
    To są ceny brutto na 23%, ale jest spora szansa, że uda się na 8%.

    Przygotowuję się teraz do pianowania fundamentu. Zaplanowane jest na kolejny poniedziałek, Muszę wynająć duży agregat proądotwórczy jednofazowy i kompresor. Do tego ogarnąć ścianę, bo papa na ławie jest przysypana ziemią, muszę ją oczyścić, a znowu papa na ścianie opada na dół, a tak być nie może podczas natrysku. Mam koncepcję, żeby kupić małe kątowniki stalowe i je przykleić do ściany fundamentowej pod papą klejem np. Ceresit CX10. Powinny trzymać papę na prosto..co o tym myślicie? Ja nie widżę przeciwwsazań, jedyne ich zadanie to utrzymac pape przed nasieniem piany.



    Mam wycenę okien z Vetrexu i wychodzi 28 000 z poszerzeniami na 10cm i ciepłymi parapetami. Nadal czekam na zaktualizawaną wycenę z Solo, bo trochę zmieniliśmy niektóre okna, ale powinno byc ciut taniej i z kontaktronami.

    Zmieniło się okno w jadalni. pierwotnie było jedna tafla szkła 2700x1500, potem tafla 2700*2400, potem 2700*2400 dzielone w połowie, a potem Robaczywa gdzies na instagramie zobaczyła takie podzielone na 3x90 i jej sie spodobało. Więc tak będzie i jedna część rozwierna. Wielu Inwestorów robi fixy, ja też, tylko jakie te fixy robicie? Szklenie w ramie czy w skrzydle? Nie myślałem o tym, dopóki mnie sprzedwca nie zapytał,..jak mamy fix i obok otwierane skrzydło, to niby fix w skrzydle będzie ładniej wygladał, ale jest droższy i ma gorsze UW i mniej świtła wpadnie. Na jakie się decydowaliście?
    Kolor ...chyba weżmiemy antracyt na zewnątrz i białe w środku i tkaiego dotyczy powyższa wycena. W Solo spodziewam, się, że wyjdzie około 26000, ale muszę poczekać do poniedziałku
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 12-05-2018 o 16:33
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cześć. Dopiero doszło do mnie, że rozważaliśmy ten projekt, niestety kalenica nie w tę stronę. Co do okien, to ja już prawie mogę dyskutować na tem temat na forum oknowym. Mam z 10 wycen z czterech firm i robię tak: wszystkich proszę o jednakową wycene- podobny profil okien, wszędzie kryte zawiasy, brak słupka, poszerzenie do 20cm, trójszybowe 82. Zewnątrz antracyt, w srodku białe. Wszystkie Fixy w ramie. I jak tylko dostaję wycenę, dzwonię do innych i mówię ile dostałam i pytam co reszta na to... Już tak prawie miesiąc się ciągam, ale liczę, że parę tysi zyskam. Teraz jestem na etapie nadproży, stropu i dachu. W przyszłym tygodniu zagęszczam ruchy i się tym zajmę. Twój dziennik jest dla mnie niezłym porównaniem- czas zakupu materiałów, podobny metraż. Jak zakończę etap fundamentów wszystko sobie podliczę i najwyżej trochę pochlipię (za robociznę fundamentów wyjdzie nam ponad 30tys, panowie kopali głębiej niż zakładali).
    Napisz proszę jaki strop planujesz i jak rozkładasz poszczególne etapy robót (wiem, wiem plany planami, ale o czymś marzyć trzeba)

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To ja powiem, że aż tak wytrwały z wycenami nie byłem i wyceniłem u trzech producentów. Z tego Pagen odpadł odrazu ze względu na obsługę i ograniczenia, tj...a po co Panu taka duża szyba, będzie drgać i w ogóle, cięzka, trudno zamontować, a w zasadzie to w ogóle się nie da zrobić Jakoś w Solo i w Vetrexie da się i nic nikogo nie dziwi.
    Liczę, że z 1500zł - 2000zł wyceny uda się urwać robiąc tak jak mówisz, czyli konkretnie argumentując co i gdzie jest taniej i nie gorzej ..Tak naprawdę to tylko około 5% rabatu.

    Temat nadrpoży prefabrykowanych mam ogarnięty, tzn. leżą w garażu. Jeszcze nie wiem na co konkretnie zwrócić uwagę przy wylewanych, a tego musze przypilnować bo np. przy oknie naroznym w kuchni architekt tłumaczył, że belka nadprożowa jest tu grubsza, tu cieńsza bo dojdzie styropian i zeby się ładnie to z tym licowało...nic z tego nie pamiętam,. Mam rysunki, wykonawca też ma, ale juz wiem, że jak nie przypilnuję to nie będzie się w nie zagłębiał Wracając do prefabrykatów - nad drzwi wewnętrzne kupiłem nadproża z porothemru 11,5cm, nad ściany nośne L19/9 - lepsze by były L19/12 ale nie udało mi się takich dostać. W sumie za nadproża zapłaciłem 833zł, niezły wynik bo zakładałem 2000zł, a koszt wylewanych mam w budżecie w pozycjach beton i stal .

    Dalsze plany to powitać majstrów chlebem i solą 21 maja. Wymurują ściany parteru, raczej tylko nośne, bo Silka 12cm jest narazie nieosiągalna i zaleją strop. Dodatkowo muszą zrobić murek oporowy tarasu. Mam nadzieję, że pamiętają, że się na to umawialiśmy. Dałem majstrowi listę prac, które zrobi w umówionej cenie i nie miał zastrzerzeń, ale nie podpisaliśmy jej.... brawo ja
    Myślę, że ten etap nie powinien im zająć więcej niż miesiąc. Ja jeszcze w maju zaizoluję fundament i zrobię kolektor do pompy ciepła. Rura już kupiona.

    Ekipa jak zaleje strop to znowu zniknie na inną budowę na blizej nieokreślony czas. Ciągle powatrzam, że jesteśmy umówieni skończyć dach w sierpniu, a majster, ze spoko spoko..no zobaczymy,

    Dalsze plany to okna gdzies na przełomie sierpnia i września. W tym samym czasie elektryk i hydraulik. Elektryka mam kumpla z pracy, który mi rozrysuje instalację i udostępni bruzdownicę, a ja sam rozłożę kable, on tylko potem pospina. Hydraulik jeszcze nie umówiony, ale mam namiar. Tynkarz wstępnie zaklepany, na dniach będę dzwonił potwierdzić konkretnie już termin na 15 września. Po zrobieniu tynków izolacja podłogi pianą - Szwagier, potem sam układam podłogówkę według projektu i w październiku, raczej bliżej końca, wylewki. Wylewki będzie robil polecany na forum Pan Marcin, cena z materiałem 32zł / m2. Tynkarza mam autoryzowanego wykonawcę Knaufa, cena około 30 - 32zł /m2 w zalezności jaki tynk - a będzie raczej gipsowy, nie zależy mi na super hiper mega gładkości, a nie robiąc potem gładzi zaoszczędzę i czas i pieniądze. Razem z izolacją podłogi będzie robiona izolacja dachu. Nie są to wykonawcy najtańsi, ale na wykonawcach nie ma co oszczędzać, a i tak mi sie cena za SSO trafiła jak ślepej kurze ziarno.

    To czego narazie nie mam w ogóle nijak ogarniętego to zabudowa poddasza płytami gk, aranżacja otwartej przestrzeni na dole, tj, salonu, kuchni, korytarzyka, jest tego ok 60m2 i sami na pewno nie wymyslimy jak to urządzić i dobrze oświetlić. Chociaz stół już sobie Żona wypatrzyła i pewnie by nawet kupiła jakby było gdzie go trzymać . Z łazienkami z tego co się zorientowałem to salony robią aranżacje i jak kupujesz u nich płytki to jest ona gratis.

    Największy problem jest taki, że nie wiem czy przed zimną będzie prąd, ciągle czekam aż Tauron wybuduje stację transpormatorową..ma być w tym roku gotowe, ale sąsiad miał w umowie, że będzie w październiku 2017 Może wcześniej dostaniemy jakąś jedną fazę tymczasowo, zobaczymy.
    Z wodą też walczę, bo jeszcze nawet projektu nie ma, narazie ustalamy co jak i którędy.

    W tym tygodniu podpiszemy też wstępną umówę na zakup działki, która będzie naszym nowym dojazdem, bo aktualny zjazd z drodzi wojewódzkiej jest przed samym wzniesieniem i jest ciut niebezpiecznie.
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 13-05-2018 o 09:28
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  18. #38

    Domyślnie

    Tak sobie podczytuję Twój dziennik i mam 2 rady. Albo posłuchasz albo wywal je do śmieci (w tym drugim wypadku wróć kiedyś do tego postu )

    1. płać po robocie, a jak płacisz ratami to tak, byś był "do przodu", czyli ok. 50% wartości wykonanych prac - chęć uzyskania umówionego wynagrodzenia to JEDYNY argument, który trafia w "Majstry" - wtedy zrobi to co było na tej uzgodnionej liście bez mrugnięcia okiem,
    2. wyrzuć ten harmonogram w diabły - buduj dobrze, starannie i zgodnie ze sztuką; nie wolno kierować się dotrzymaniem harmonogramu przy wyborze wykonawcy i brać tego, który "zdąży" - jak tylko "Majster" wyczuje, że to dla Ciebie ważne wrzuci cenę w górę, a jakość w dół.

    pzdr, powodzonka
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Twoje rady jak najbardziej słuszne, ale też wprowadzone w życie. Harmonogram to są moje życzenia, może zbyt pobożne, no ale jakiś trzeba mieć, jakieś założenia trzeba poczynić. Natomiast oczywiście jak się nie będzie dało, albo kosztem jakości to nic na siłę. Wykonawcy płacę po zakończeniu danego etapu, także jakoś sie wszystko wyegzekwuje - mam tyko nadzieję, że bez większych awantur.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czekam na wiadomości z placu boju. Był zwyczajowy buziaczek na przywitanie?

Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony