dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45

Domyślnie

A ja mam taki z filtra Renalt magnum.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191103_121629.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	436733Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191020_114448.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	67,6 KB
ID:	436734
    Filtr pracuje od tygodnia - nie czuję sąsiadów parowozów.
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU przepływowe - wężownica w buforze plus grzałka przepływowa. Całkowite zużycie prądu na dom plus co cwu 8700kw/rok, 3800 zł Zużycie I taryfa 22%, II taryfa 78%. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania. Na dachu PV 9,6 kw. W robocie rekuperacja

DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Stermaj

Kod pocztowy
    38-400

Domyślnie

Ile kilo węgla tam weszło. Ubijałeś jakoś, aby była w miarę równa gęstość warstwy węgla?

Domyślnie

Weszło 10kg. Dałem matę f4 żeby nie pyliło. Obudowa z filtrem do przeróbki za ok 40-80 zł zalezy jak poszukasz. coś takiego - wyjścia 200mm.
    https://allegro.pl/oferta/obudowa-fi...vat-6773984721
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU przepływowe - wężownica w buforze plus grzałka przepływowa. Całkowite zużycie prądu na dom plus co cwu 8700kw/rok, 3800 zł Zużycie I taryfa 22%, II taryfa 78%. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania. Na dachu PV 9,6 kw. W robocie rekuperacja

DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Stermaj

Kod pocztowy
    38-400

Domyślnie

No fajne rozwiązanie. Należy jednak pamiętać, że najpierw "odpylamy" powietrze a potem "odsmradzamy". Filtr węglowy "zabija" się cząstkami stałymi a takim jest dym. Zatykają się pory i zmniejsza się jego powierzchnia czynna.

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robert_Pieczarko

Kod pocztowy
    43-502

Domyślnie

Dzięki @Stermaj za odp i foto filtra, mam identyczny, tylko mniejszy. Zamówiłem w firmie z Tychów. Koło 6,5kg węgla. Nie wiem jak w Twoim zmieściło się 25 kg.
    Niestety dzisiaj mam 300-350 ug PM10 na zewnątrz, wpuszcza koło ~20 i jednak "czuje" taki dziwny zapach mimo węgla. Niestety wyłączyłem instalacje, na zewnątrz nie ma czym oddychać.

Tak jak pisałem, po wielu konsultacjach, zabieram się za ostateczne rozwiązanie które dla przepływu 150 m3/h pozwoli aby powietrze miało kontakt z węglem ~2s.
    Zgodnie z moimi obliczeniami potrzebuje filtra z 50 [sic!] kg węgla. To są i tak "znikome" wartości patrząc jakie filtry ma przemysł, gdzie mówimy o zakładach w których pracuje kilka ton węgla aktywnego.

będę miał 4 filtry takie jak Ty, połączone kolanami w całość, zamknięte w skrzyni OSB. Zastanawiam się tylko z czego zrobić ścianę samego filtra (blacha perforowana z otworami 2mm?) Bo sama podstawa filtra to np. redukcja 315/200 mm + właśnie ta blacha na obudowę. Jakieś pomysły?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia