dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 89 z 89
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic

Domyślnie

Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    .. Ale tu zapaliła mi się lampka, że filtr węglowy mógł stracić swoje właściwości bo się zapchał pyłem a nie "zapachami" i stąd postanowiłem zrobić duży filtr, który opisałem w tym wątku.
    Teraz jestem zadowolony filtry pracują bez wymiany już pół roku a czujnik PM za filtrem węglowym na nawiewie pokazuje przeważnie 0% PM 2,5. Sprawdzałem też przy nawiewach innym miernikiem i też mierzy 0 - 4%. Żadnych zapachów nie wyczuwam nawet, gdy na zewnątrz jest prawie 1000% normy PM 2,5. Przy zapyleniu ponad 800% wyłączam automatycznie rekuperator.
    Nie ukrywam , że czytając wiele wątków na temat wentylacji i filtrów w nich zastosowanych spotkałem się właśnie z możliwością zabezpieczania tańszym materiałem elementów filtracyjnych droższych. Dlatego najważniejsze jest zastosowanie filtra przed - można go nazwać wstępnego - to on zabezpiecza węgiel przed "zapchaniem".
    Szkoda, że nie monitorujesz zapylenia przed filtrami , nie wiem ale ja może zastosuje jakiś przełącznik? automatyczny przed i za? może to też dałoby mi informację o jakości filtra i o jego stanie?
    Wiem, że mój czujnik jest w sieci europejskich czujników więc mógłbym trochę fałszować wyniki. ale może nie byłoby to tak kłopotliwe do analiz?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

JEŚLI POMOGŁEM KLIKNIJ PODZIĘKUJ

Domyślnie

@Stermaj: ale po co dałeś filtr F7 przed G4? Powinno być na odwrót żeby G4 filtrował wstępnie.
    Ostatnio edytowane przez agb ; 24-03-2020 o 19:34

ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

Kod pocztowy
    38-400

Domyślnie

Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Szkoda, że nie monitorujesz zapylenia przed filtrami , nie wiem ale ja może zastosuje jakiś przełącznik? automatyczny przed i za? może to też dałoby mi informację o jakości filtra i o jego stanie?
    Właśnie monitoruję przy czerpni i na nawiewie już na filtrem węglowym i tak jak pisałem, za jest zwykle 0% nawet przy około 800% przy czerpni.
    Kiedyś przy wcześniejszych rozwiązaniach ustawiłem sobie że jak filtracja pogorszy się poniżej 5 razy to wyświetlał mi się komunikat "sprawdź filtry" a teraz jest to zbędne. Zauważyłem, że im większe są filtry tym skuteczniej filtrują. Czujniki podpięte są do "arduino" a pomiary wyświetlane na wyświetlaczu.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic

Domyślnie

Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Właśnie monitoruję
    a to super - ja właśnie się zastanawiam czy nie założyć jakiegoś elektronicznego zaworu przerzucającego zasysanie raz na odczyt sprzed i z za filtra.
    Ja mam tylko porównanie zapylenia stacji meteo/eco w okolicy to ok 4km.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

JEŚLI POMOGŁEM KLIKNIJ PODZIĘKUJ

ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

Kod pocztowy
    38-400

Domyślnie

Cytat Napisał agb Zobacz post
    @Stermaj: ale po co dałeś filtr F7 przed G4? Powinno być na odwrót żeby G4 filtrował wstępnie.
    Pewnie myślisz, że w rekuperatorze pozostawiłem filtr G4, W rekuperatorze nie ma filtra są tylko w skrzyni patrz #20, #21 #53 tego wątku.

Domyślnie

Po F7 obecność G4 jest bez znaczenia. Chodzi mi o to, że F7 by się tak szybko nie zapychał gdyby był za G4.

ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

Kod pocztowy
    38-400

Domyślnie

Cytat Napisał agb Zobacz post
    Po F7 obecność G4 jest bez znaczenia. Chodzi mi o to, że F7 by się tak szybko nie zapychał gdyby był za G4.
    Widzę, że nie czytałeś postów, które wskazałem. Czy trzeba za każdym razem powtarzać jak i co. W skrzyni, którą zbudowałem, po 2 letnich doświadczeniach walki ze smogiem, jest na wstępie filtr G4, który łapie muchy komary i inne większe gadostwo. po nim są szeregowo dwa F9 i to jest właśnie główna zapora przeciwsmogowa. Filtr węglowy za rekuperatorem ma wyłapywać tylko gazy nie pyły, pyły go zapychają i traci właściwości pochłaniania gazów.
    Jeszcze dodam, że zaraz przy czerpni zawsze miałem kasetę z filtrem G4, aby nie zasyfiać mocno kanału i była możliwość wyczyszczenia kratki czerpni od wewnątrz, gdyż jest ona na wysokości 7m nad poziomem gruntu, więc ciężko by mi było ją czyścić od zewnątrz.Teraz też mam do niej dostęp przez skrzynię.
    Ostatnio edytowane przez Stermaj ; 25-03-2020 o 06:41

Domyślnie

Cześć witam mógłbyś podzielić się projektem tej skrzynki antysmogowej do rekuperacji. Dziękuję z góry i pozdrawiam

ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

Kod pocztowy
    38-400

Domyślnie

Cytat Napisał Elmirka30 Zobacz post
    Cześć witam mógłbyś podzielić się projektem tej skrzynki antysmogowej do rekuperacji. Dziękuję z góry i pozdrawiam

Widzę, że ciężko jest cofnąć się dwie strony wstecz. W tym wątku ją opisałem poczytaj.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia