dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Problem z wentylacja w bloku

    Blok z wielkiej płyty z lat 90, wentylacja grawitacyjna + ostatnie piętro
    Mam problem z mokrymi od wewnątrz szybami i wilgotnością na poziomie 60-75%.

    Od spółdzielni dostałem rekomendację żeby zamontować nawiewiniki. Oczywiście jestem świadomy, że do prawidłowo działającej wentylacji grawitacyjnej potrzebny jest napływ powietrza.

    Dzisiaj rano zrobiłem test i rozszczelniłem okna na cały dzień, co pozwoli mi uzyskać zapewne podobny efekt jak przy nawiewinikach.

    No i wilgotność mam teraz w mieszkaniu 70% (rano 75%), temperatura 22,8. Temp na zewnątrz 6 stopni, duża wilgotność na zewnatrz.

    Czy przy duzej wilgotnosci na zewnatrz to normalne?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    WIlgotność względna na zewnątrz jes wysoka, ale bezwzględna jest niska. To nie jest tak, że wilgotność spadnie od razu.
    Druga sprawa, to czy po rozszczelnieniu okiem masz ciąg przy anemostatach wywiewnych. Jeśli nie masz to musisz zgłosić problem w spółdzielni.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony