dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 167 z 167
  1. #161
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No rzeczywiście, taki gęsty pewnie robi robotę

    Przy okazji, _John, miałeś stycznośc z filtrami NanoWave? Chcę zamówić teraz do siebie F9 nanowave zamiast F8.
    Co ciekawe, do tej pory używałem filtry SFM od thesslagreen, ale przesiadłem się na F8 w zamienniku i sprawnośc filtracji była gorsza niż na tamtych po roku użytkowania... Wysłałem zapytanie do SFM o nanowave.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  2. #162

    Domyślnie

    Filtry NanoWave jak każde inne syntetyczne filtrują bardzo dobrze jak są nowe.
    Niestety ich sprawność filtracji leci na pysk z czasem użytkowania.
    Jak zmieniasz filtry często to można brać, bo filtry te są tanie.

    Ja trzymam się filtrów z włókien szklanych bo to sprawdzona od lat technologia
    W BITEKO kupisz taki filtr w rozsądnej kwocie (filtry szklane są ok 2x droższe od syntetycznych)

  3. #163
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zamówiłem już nanowave więc się przekonam jak długo i jak będą filtrowaly. Marketing twierdzi, że dwukrotnie dłużej niż z włókna szklanego. A jak będzie w praktyce, to się przekonamy. Nie mam jak sprawdzić z czego były oryginalne i zamienne filtry.
    No o ciekawe czy przejście na F9 znacząco obnizy pyły za filtrami.

  4. #164
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Filtry zmienione. Opory nie wzrosły, sprawność filtracji wzrosła w oczach. Pyły za filtrami nie przekraczają 1ug. Zobaczymy jak z trwałością

  5. #165
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Mam reku 2 lata i szczerze nie czuje smrodku od sasiadow - moze mam szczescie. No ale wiadomo, ze nie tylko smrodek szkodzi czy przeszkadza.
    Nie mam zadnych filtrow ponad te w reku. Dotychczas nie widzialem potrzeby, ale ten watek mnie przekonal, ze moze warto.
    Na poczatek pytanie: czym mierzycie jakosc powietrza nawiewanego ? (poprosze o jakies linki lub nazwy sprawdzonego sprzetu - no i zeby mnie to nie zabilo finansowo
    dzieki
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  6. #166
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpo Zobacz post
    Mam reku 2 lata i szczerze nie czuje smrodku od sasiadow - moze mam szczescie. No ale wiadomo, ze nie tylko smrodek szkodzi czy przeszkadza.
    Nie mam zadnych filtrow ponad te w reku. Dotychczas nie widzialem potrzeby, ale ten watek mnie przekonal, ze moze warto.
    Na poczatek pytanie: czym mierzycie jakosc powietrza nawiewanego ? (poprosze o jakies linki lub nazwy sprawdzonego sprzetu - no i zeby mnie to nie zabilo finansowo
    dzieki
    Ja mam inny
    https://sensor.community/pl/
    ale ten wydaje się ok
    http://pokochajczystepowietrze.pl/zb...k-smogu-bbair/
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 08-01-2023 o 20:03
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #167
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    @ CityMatic
    Bardzo dziekuje - super link.
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony