dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Eralove

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-608
    Posty
    1

    Red face Kosztorys dla banku /ING/Millenium/PKOBP

    Witam
    Potrzebuje pomocy przy napisaniu kosztorysu dla banku
    Czy ktos ma przykladowy?
    Dom 155 mkw plus garaz w bryle budynku 29mkw
    kupujemy dom w stanie surowym zamk , ten koszt to 80 tys dzialka 200 tys stan sur zamk
    na dokonczenie wnosimy o 170 tys
    czy ktos moze pomoc? sa tu kierownicy budowy?
    wstepnie mam napisany ale nie mam pojecia czy jest ok, czy sa jakies procentowe roziwazania co do pozycji?
    czy moge sie posilkowac kalkulatorami budowlanymi ?
    z gory dziekuje
    Ania

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Najlepiej popytać się w bankach oni powinni mieć wzory jak taki kosztorys wygląda, każdy bank ma inny.
    Możesz posiłkować się kalkulatorami budowlanymi.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koszt.jpg
Wyświetleń:	3610
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	410001

  3. #3

    Domyślnie

    Każdy bank ma inne wymagania,dobry doradca w banku pomoże wypełnić w kilka minut i po problemie...

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Druk kosztorysu dostaniesz w banku. Natomiast zachowaj ostrożność przy jego wypełnianiu. Bank rozliczy Cię później z wykonania każdego elementu zapisanego w tym dokumencie. Dlatego jeśli wiesz, że niektóre prace nie będziesz wykonywał lub chcesz je zrobić później (np. ogrodzenie lub schody), to wykasuj je z proponowanego przez bank formularza, tym samym wyłącz z zakresu finansowania.
    Najlepiej jeśli omówisz pozycje kosztorysu (zakres robót) z kierownikiem budowy.

  5. #5

    Domyślnie

    Będę składał do 4 banków, każdy ma inne, ja mam kosztorys taki z podziałem na etapy, niektóre jak np. właśnie ING ma takie dość szczegółowe - ma ktoś przykładowe do zerknięcia?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Pogadaj z przedstawicielem który będzie Ci udzielał kredytu na pewno udostępni Tobie przykładowy kosztorys.
    Wystarczy tylko odpowiedni zagadać. Jeżeli na tym etapie masz problemy to czarno widzę budowę...

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Wypełniałem kosztorys m.in. do ING,w którym mam kredyt. Jest on niezbędną częścią dokumentacji, ale przy jego wypełnianiu musisz wziąć pod uwagę głównie balans % między kolejnymi etapami prac i transze wypłat. To znaczy, że na pewno musi być zrealizowane przed wypłatą kolejnej transzy to, co zostało zapisane w kosztorysie. A za ile to wykonasz i jak nikogo nie interesuje. No chyba, że wypłacasz całość to ten problem odpada.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony