dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie izolacja termiczna garażu

    jak najlepiej zrobić, wysokość podłogi w garażu 30cm, wstępnie miało być 20 cm styropianu i 10 mixokreta. czy można zamiast styropianu zrobic 30 cm wylewki? co wyjdzie taniej?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    ja też zrezygnowałem z izolacji podłogi w garażu dałem warstwę kamieni jako wypełnienie i 8cm posadzki mixokret

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    U mnie podobnie. Brak izolacji od gruntu, za to zaizolowałem sufit garażu, nad nim jest pokój gościnny.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak nie planujesz grzać garażu to nie dawaj styro w podłogę. Jeśli planujesz ogrzewanie to daj tak jak pisałeś.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Kamienie? Serio? Jeśli garaż jest w bryle budynku, to zaizoluj folią + styro koniecznie, inaczej wyjdzie Ci potem wilgoć. Majster opowiadał nam o inwestorach, co koniecznie chcieli zaoszczędzić i lali wylewkę na piach(tylko z folią) i teraz płaczą, bo w trzyletnim domu zielone ściany.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie bredź kolego styro nie jest hydroizolacją. A czy dawać styro czy nie decyduje fakt o grzaniu lub nie garażu .

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    borusek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    WhiteSlope
    Kod pocztowy
    16-454
    Posty
    131

    Domyślnie

    Panowie tak podpytam tu aby nie zakładać nowego tematu.
    Chcę docieplić od wewnątrz garaż, obłożyć styropianem sufit, ściany a szczególnie ścianę działową z częścią mieszkalną.
    Jakiej izolacji użyć, bo garaż malutki w bryle budynku. Moim zdaniem 5 cm -6 cm to max na co mogę sobie pozwolić zmniejszyć garaż.
    jaki styropian kupić. Znajomy który to będzie robił wspomniał o jakiejś piątce twardej co idzie na podłogi, że niby właściwości termiczne ma jak zwykła 10 tka.
    Z góry dziękuje za pomoc.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalck81

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Kod pocztowy
    26-065
    Posty
    359

    Domyślnie

    borusek, na ścianę wspólną z mieszkaniem daj styrodur, bo zdaje się to miał na myśli twój znajomy. Na resztę dałbym zwykły styropian.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Kamienie? Serio? Jeśli garaż jest w bryle budynku, to zaizoluj folią + styro koniecznie, inaczej wyjdzie Ci potem wilgoć. Majster opowiadał nam o inwestorach, co koniecznie chcieli zaoszczędzić i lali wylewkę na piach(tylko z folią) i teraz płaczą, bo w trzyletnim domu zielone ściany.
    Folia zgoda. Styro - nie. W chłodnym nieogrzewanym garażu, poprawnie wentylowanym nie będzie problemu z wilgocią wykraplającą się na ścianach jeśli nie dasz styropianu. Co wiecej, jest szansa, że w nieogrzewanym garażu będzie zimą cieplej bez syropianu niż ze styropainem - grunt pod garażem będzie cieplejszy niż powietrze w garażu.

    Mam tak jak Tomasz131 - garaż ma ocieplone ściany zewnętrzne, sufit od środka a na podłodze chudziak, folia, wylewka. Żadnych problemów z wilgocią nie miałem od 10 lat.
    Rewelacje majstra muszą mieć inną przyczynę.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał borusek Zobacz post
    Znajomy który to będzie robił wspomniał o jakiejś piątce twardej co idzie na podłogi, że niby właściwości termiczne ma jak zwykła 10 tka.
    Z góry dziękuje za pomoc.
    Jakby to było takie piękne, to by wszyscy taki twardy na ściany dawali, prawda? Najlepsze styropianu mają lambde w okolicach 0.03W/mK. Twardy, mientki, różnicę będą aptekarskie. Kolejne następne to są pianki zamkniętokomórkowe, tam lambda będzie się zbliżała do 0,02 w najlepszych produktach. Tak że kolega coś niedoczytał, względnie jako zwykłą 10-tkę ma na myśli jakiś odrzut 3 gatunku z lambdą 0.05.
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 03-01-2019 o 14:12

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Folia zgoda. Styro - nie. W chłodnym nieogrzewanym garażu, poprawnie wentylowanym nie będzie problemu z wilgocią wykraplającą się na ścianach jeśli nie dasz styropianu. Co wiecej, jest szansa, że w nieogrzewanym garażu będzie zimą cieplej bez syropianu niż ze styropainem - grunt pod garażem będzie cieplejszy niż powietrze w garażu.

    Mam tak jak Tomasz131 - garaż ma ocieplone ściany zewnętrzne, sufit od środka a na podłodze chudziak, folia, wylewka. Żadnych problemów z wilgocią nie miałem od 10 lat.
    Rewelacje majstra muszą mieć inną przyczynę.
    Mam pytanie czy te wszystkie zalecenia jakie można poszukać na forum muratora oraz innych by nie robić ocieplenia posadzki w garażu nieogrzewanym dotyczą również, gdy planuje się położyć płytki na posadzkę? Nie będzie problemu z wilgocią? Czy przez te lata odkąd na forum większość tak zaleca ktoś potwierdził, że dzięki izolacji termicznej całego garażu po za posadzką jest w środku cieplej? Fundamenty oczywiście ocieplić styrodurem, tylko ocieplenie posadzki odpuścić? Garaż, który będę budował jest wolnostojący.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Mieszkam trzeci rok i mogę potwierdzić iż izolacja od gruntu jest zbędna. Temperatura w garażu w zimię nie spadła poniżej 8 oC. Budynek mieszkalny oddylatowany jest od garażu. Na wszelki wypadek zamontowałem w nim również kaloryfer ale go nawet wodą nie zalałem. Nie było potrzeby, w garażu mam też zmiękczarkę. Zamiast terakoty na posadzce jest kostka brukowa.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  13. #13

    Domyślnie

    Właśnie stoję przed dylematem - kłaść styropian w garażu czy nie... Grzać go nie chcę ponieważ samochód nigdy mi się nie skarżył, że mu zimno.. Ale gdybym chciał coś zimą pomajsterkować - w tym celu odkręcę zawór na kaloryferze i podciągnę temperaturę. Czy dobrze myślę ? Co prawda zakupiłem już EPS200 jednak jakoś nie przemawia do mnie walenie młotem po wylewce na styropianie ( jak wspomniałem lubię pomajsterkować ...). Czy istnieje zagrożenie że to popęka i tym samym woda z cieknącego auta przedostanie się do styropianu, ten zamoknie i jakby... go nie było. Czy dobrze myślę ?

    Czy robiliście w swoich garażach jakieś kratki odpływowe ? Czy warto to robić w ogóle ?

  14. #14

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie. Jak zrobiliście u Siebie wylewki w garażu - czy posadzka "wyjeżdża" poza bramę czy kończy się równo z bramą ? Chodzi mi o problem mostka termicznego jaki powstanie po wyciągnięciu wylewki na zewnątrz poza bramę segmentową. Czy jakoś to izolowaliście (chodzi o połączenia wylewki garażowej z np. kostką brukową ) ??

  15. #15

    Domyślnie maty butylowe

    Polecam /moderowano reklamę/. Idealnie nadają się do izolacji termicznej w budynkach. Sprawdziłem u siebie i jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo w ofercie są także maty wygłuszające.


    Od moderatora:
    - dziękujemy za odświeżenie tematu, ale by mógł pojawić się link reklamowy to post musi być mocno uzasadnione i pozbawione podejrzeń o marketing szeptany. W przypadku notorycznych spamerów banujemy bez ostrzeżenia.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 22-03-2023 o 12:24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony