dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Ogrodzenie z siatki na pochyłej działce pomocy!!

    Witam mam do ogrodzenia ok 120 m ogrodzenia . Ogrodzenie z siatki +podmorowka . Mam działkę lekko pochyla najdłuższy bok wynosi ok 45 metrów. Czy ktoś w stanie jest pomoc opisać co najpierw wykonać aby wyszło ładnie?pierwsze narożne słupki?czy słupek za slupkiem ?poziomica wodna czy może sznurek ? Dziękuję za odpowiedzi. Ps nie jestem żadnych fachowcem dlatego szukam pomocy tutaj

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Podmurówka pochyła jak spadek terenu, w niej pionowo słupki (narożne z podpórkami, może na połowie boku tez jeden z podpórkami) i naciagasz siatke skosem . Na narożnych słupkach trzeba będzie przepuścić pręt fi 6 - 8 przez siatkę aby naciągnąć, rzymskie śruby to luksus. Najpierw betonujesz narozniki nie naruszając kamieni granicznych i jesli nie masz papieru od sąsiada , to całe ogrodzenie musi stać na twoim gruncie. Optycznie wyznaczasz prostą wzdłuz boku i na połowie na słupku wysokość, potem naciagsz cienki drut lub sznurek budowlany i jedziesz. Jeśli jest wiatr to sznurek będzie łukiem !!

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arturo13

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Podmurówka pochyła jak spadek terenu, w niej pionowo słupki (narożne z podpórkami, może na połowie boku tez jeden z podpórkami) i naciagasz siatke skosem . Na narożnych słupkach trzeba będzie przepuścić pręt fi 6 - 8 przez siatkę aby naciągnąć, rzymskie śruby to luksus. Najpierw betonujesz narozniki nie naruszając kamieni granicznych i jesli nie masz papieru od sąsiada , to całe ogrodzenie musi stać na twoim gruncie. Optycznie wyznaczasz prostą wzdłuz boku i na połowie na słupku wysokość, potem naciagsz cienki drut lub sznurek budowlany i jedziesz. Jeśli jest wiatr to sznurek będzie łukiem !!
    Nic doda, nic ująć. Dodam tylko, nie zależnie czy masz dogadane z sąsiadem czy nie, postaw dla świętego spokoju całość na swoim

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo13 Zobacz post
    Nic doda, nic ująć. Dodam tylko, nie zależnie czy masz dogadane z sąsiadem czy nie, postaw dla świętego spokoju całość na swoim
    Święte słowa!

    Możesz też spróbować gotowych paneli betonowych(zamiast podmurówki), ale będą schodzić schodkowo, więc wylanie podmurówki to lepszy pomysł.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Przy schodkowej podmurówce to się zarypie przy przeplataniu siatki na uskokach, potem po naciągnieciu będą jaja. Żadnych uskoków!

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Przy schodkowej podmurówce to się zarypie przy przeplataniu siatki na uskokach, potem po naciągnieciu będą jaja. Żadnych uskoków!
    O, no i po problemie. Rób zalewkę.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Pamiętaj aby na każdym przęśle (pewnie około 3m między słupkami) zabetonować po dwa oczka do umocowania dolnej linki/drutju do podmurówki. Utrudni to dzikom przełażenie pod siatką . Wyglada to tak że przewodnik stada wbija gwizd pod siatkę, siatka wślizguje mu się na grzbiet i tak samo przełazi reszta watahy. To jest rozpędzona góra mięsa która pod siatką przechodzi prawie bez śladu. Niedawno widziałem taka akcję parę kroków za mną , było ich chyba ze 7 sztuk. Siatka tylko zadzwoniła i było po akcji, nie zdążyłem wyciągnąć aparatu aby zrobić zdjęcia, zobaczyłem potem pędzące daleko za płotem jak wyszły z zarośli.

  8. #8

    Domyślnie

    Jak umiejscowić ogrodzenie na skarpie?
    Skarpa cała jest moja. Na zdjęciu widać drewniane słupy tymczasowego ogrodzenia na mojej działce. Skarpa eroduje i przez to moja działka, która jest na górze zmniejsza się.
    http://alt-wn.com/Dom/Foto/skarpa1.jpg
    http://alt-wn.com/Dom/Foto/skarpa2.jpg
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Najlepiej umocnić skarpę na dole murem, mur w całości na twoim. Koszt okrutny.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Najlepiej umocnić skarpę na dole murem, mur w całości na twoim. Koszt okrutny.
    Ogrodzenie nie wymaga żadnych zgłoszeń i pozwoleń. A taki mur można potraktować jako "ogrodzenie"?
    A ogrodzenie wtedy gdzie?
    Na tym murze na dole, w środku skarpy czy na samej górze?
    Wskutek erozji skarpy ok. 1 m tej drogi przynależy jeszcze do mojej działki wg granicy ewidencyjnej. Dalsza część jest drogą, w której mam udział ułamkowy.


    Rozmawiałem z jednym wykonawcą. Chce on zrobić taką poziomą półkę z ziemi (poprzez wycięcie ze skarpy) na wysokości ok 5 dm, i w tym miejscu postawić słupki i murek pod ogrodzenie. Tzn. ogrodzenie by wtedy dotykało skarpy, a od strony drogi miało by tę poziomą półkę. Mówi, że musi być taka wycięta półka (od strony drogi), bo ogrodzenie się będzie przechylać.
    Minusem tego jest, że obsługa tej części skarpy wewnątrz ogrodzenia będzie bardzo uciążliwa (koszenie, zbieranie skoszonego, ew. jak tam coś wpadnie).
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 20-07-2020 o 07:14
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Robisz coś takiego, na górze w grubości muru stawiasz ogrodzenie i finito. Cały mur musi być na twoim gruncie, pozwolenie niezbędne.


    https://oprawiebudowlanym.pl/2017/04...oporowego.html

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony