dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Impregnacja bez rozcieńczania impregnatu

    Cześć. Idzie wiosna, budowy można zacząć wierzyć. Chciałbym wykorzystać ten moment i zaimpregnować ponownie więźbę oraz deskowanie przed tym jak na jesień ocieplę poddasze. Impregnaty są zazwyczaj rozcieńczalne w wodzie np 1:9 czy nie lepszym wyjściem było by użycie impregnatu bez rozcieńczania lub w dużo mniejszej proporcji? Czy efekt impregnacji, zabezpieczenie więźby nie byłby skuteczniejszy? Co o tym myślicie?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    U mnie więźba stoi ponad 20 lat i bez żadnej impregnacji. Podstawą jest to żeby nigdzie nie było kory, wtedy masz pewność że nie ma robaka .

  3. #3

    Domyślnie

    Rozumiem Twój tok myślenia. Ja używałem Vidaronu do drewna konstrukcyjnego i korzystałem w pełni w zgodzie z tym co było napisane w części sposób użycia na karcie produktu. Jeśli już liczysz się z większymi wydatkami niż planowałeś to lepiej już wybrać natryskową metodę impregnacji, skuteczniejszą niż malowanie.

  4. #4

    Domyślnie

    Zdałem ostatnio podobne pytanie firmie Vidaron dotyczącego ich koncentratu (1:9), ich odpowiedź:

    "Impregnat Konstrukcyjny Vidaron można stosować w mniejszym rozcieńczeniu. Stosunek 1:1 również jest dopuszczalny."

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Można stosować również sam koncentrat tylko po co? Ważne aby nie przekraczać zalecanych proporcji czyli nie dolewać więcej wody! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Można stosować również sam koncentrat tylko po co? Ważne aby nie przekraczać zalecanych proporcji czyli nie dolewać więcej wody! Pozdrawiam.
    W moim przypadku, dlatego że zostanie mi sporo tego koncentratu (nie mam jak tego dobrze zutylizować) więc wolę zastosować mniejsze rozcieńczenie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony