dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie Rekuperator FLEXIT -opinie

    Witam
    Udało mi się okazyjnie (chyba ) rekuperator tej firmy model UNIT 4.
    Czy ktoś posiada taką jednostkę, czy są jakieś opinie??
    Zastanawiam się czy nie przesadziłem z wielkością tej maszyny. ZA było to że ma wymiennik obrotowy i wbudowaną grzałkę.
    Planuję go zainstalować do domu o PU ok 128m2 Kubatura wentylowana 300m3

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Nikt nic??
    Reku sprawdziłem, bez obciążenia (nie podłączony rurami) pobór prądu ma od 10W do maksymalnie 320W. Możliwość dopięcia grzałki i wtedy ciągnie około 1300W. Czy jeżeli ustawie na nim małe wartości będzie to miało odbicie w jego trwałości i delcie?

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli prędkości wentylatorów nastawiasz z jakiegoś wbudowanego sterownika, to nie będzie to miało wpływu na trwałość.
    Wymienniki obrotowe na szczęście nie przesuszają tak powietrza jak wymienniki przeponowe, więc jego większa wydajność nie jest problemem.
    Dodatkowo przy niskich nastawach prędkości nie powinno być problemów z zamarzaniem, więc bez tej dodatkowej grzałki powinno się obyć.

    Rekuperator jest pomyślany na rynki skandynawskie, więc przygotowany na znacznie niższe temperatury stąd to dodatkowe wyjście na grzałkę.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Grzałka jest już wbudowana. Prędkości wentylatorów mogę regulować sterownikiem zewnętrznym.
    Zastanawia mnie jeszcze jedno-posiada on na środku króciec do podłączenia okapu. Nie wiem czy dam radę dociągnąć przewód od okapu do rekuperatora. Czy muszę go wtedy zaślepić?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwibel Zobacz post
    Zastanawia mnie jeszcze jedno-posiada on na środku króciec do podłączenia okapu. Nie wiem czy dam radę dociągnąć przewód od okapu do rekuperatora. Czy muszę go wtedy zaślepić?
    Raczej tak.
    To króciec wpięty zaraz przed wentylatorem wyciągowym z pominięciem wymiennika.
    Bez jego zaślepienia wentylator zamiast z domu, będzie wyciągał powietrze z pomieszczenia gdzie zamontowana jest centrala.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    czeno

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    71

    Domyślnie

    I jak wrażenia Po przeszło roku używania Flexita Uni 4? Noszę sie z zamiarem zakupu i zbieram opinie

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Wywołany do tablicy podsumowuje. Rekuperator działa cały czas, bez większych problemów.
    Mam dwa zastrzeżenia. Rotor powoduje sytuację odwrotną do problemów ludzi z wymiennikami krzyżowymi. U mnie raczej walczę ze zbyt dużą wilgotnością w pomieszczeniach. Podejrzewam że jest to związane z suszeniem prania w pralni i gotowaniem. Z jaką mocą bym nie dmuchał i tak nie wypędzę wilgotności. W tamtym roku przy mrozach ratowałem się wietrzeniem pomieszczeń. Na początku w tamtym roku miałem dużo wilgoci w samym reku które stoi na strychu. W tym roku jest trochę obłożony wełną i jest jej mniej (ale nie ma jeszcze mrozów).
    Jednak jednostka powinna stać w ogrzewanym pomieszczeniu.
    Filtrów nie kupuje. Dorobiłem ramki i docinam z metra.
    Myślę że jak docieplę strych sytuacja z wilgotnością też się znacznie poprawi,
    Sterownik standardowy jest trochę za ubogi . można by pomyśleć nad wymianą na ten elektroniczny ale to koszt 1600zł

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    czeno

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    71

    Domyślnie

    Analizował ktoś problem wilgotności czy sam walczysz? Jaki typ instalacji masz? Plastik czy stał? Rury ocieplone?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwibel Zobacz post
    Wywołany do tablicy podsumowuje. Rekuperator działa cały czas, bez większych problemów.
    Mam dwa zastrzeżenia. Rotor powoduje sytuację odwrotną do problemów ludzi z wymiennikami krzyżowymi. U mnie raczej walczę ze zbyt dużą wilgotnością w pomieszczeniach. Podejrzewam że jest to związane z suszeniem prania w pralni i gotowaniem. Z jaką mocą bym nie dmuchał i tak nie wypędzę wilgotności. W tamtym roku przy mrozach ratowałem się wietrzeniem pomieszczeń. Na początku w tamtym roku miałem dużo wilgoci w samym reku które stoi na strychu. W tym roku jest trochę obłożony wełną i jest jej mniej (ale nie ma jeszcze mrozów).
    Jednak jednostka powinna stać w ogrzewanym pomieszczeniu.
    Filtrów nie kupuje. Dorobiłem ramki i docinam z metra.
    Myślę że jak docieplę strych sytuacja z wilgotnością też się znacznie poprawi,
    Sterownik standardowy jest trochę za ubogi . można by pomyśleć nad wymianą na ten elektroniczny ale to koszt 1600zł
    Cześć,
    czy dorobienie ramek i docinanie materiału filtracyjnego jest jakoś skomplikowane? Mógłbyś podesłać.jamoes foto jak to ogarnąłes?

    Pozdrawiam,
    Michal

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Taka proteza to prawie jak brak filtra Ciekaw ile osób, które tak robią, docinają filtry powietrza z metra w swoich autach.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Taka proteza to prawie jak brak filtra Ciekaw ile osób, które tak robią, docinają filtry powietrza z metra w swoich autach.
    W samochodzie masz kilka metrów sześciennych wentylowane dwie godziny na dobę. W domu kilkaset, 24/7.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony