dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie elewacja betonowa -prosba o wykonawcow i dosw

    dajcie znac jak macie jakiekolwiek doswiadczenia albo praktyke z elewacja betonowa laną lub inną, szukamy również ekipy, kt umiała by to zrobić , wawa

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    z tzw, betonem architektonicznym jest duzy problem. nie ma w Polsce firmy, która potrafiłaby to zrobic na najwyzszyjm poziomie. najlepsi architekci maja nawet z tym problem. O wykonczeniach powierzchni betonowej jak w realizacjach Calatravy czy Tadao Ando niestety mozemy zapomniec. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest wykorzystanie elementow prafabrykowanych albo zdecydowanie sie na dość brutalistyczny wygląd powierzchni
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  3. #3

    Domyślnie

    szkoda...
    w AUstrii ostatnio piekna elewacje z betonu w sercu Alp widzielismy , wsrod klasycznych gorskich chatek, pieknie to wygladalo, mamy zdjecia
    A te prefabrykaty , o kt piszesz to gdzie mozna dostac?zobaczyc?jak sie to montuje?

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Magda
    zajrzyj pod nasz wątek "nowoczesne domy - inspiracje" w dziale "projekty".
    tylko nie zwracaj uwagi na house'a
    Tu stronka z realizacjami Tadao Ando i jego "jedwabny" beton:


    http://ronet.pl/ando/


    Przy ogromnych współczesnych realizacjach,także w Polsce,uzyskuje się gładki beton architektoniczny,np. z wykorzystaniem technologii Hunnebeck,ale w domach mieszkalnych - nie mam pojęcia,trzeba by sprawdzić u żródeł,bo na pewno mają technologię do gładkiego betonu na ściany i stropy.
    A może beton architektoniczny strukturalny:







    Można sprawdzić u producentów matryc (Reckli Polska oraz Noe-PL )które zakłady betonowe wykonują prefabrykaty betonowych płyt elewacyjnych z wykorzystaniem matryc wielowymiarowych..Wzory są różne,wkleiłam powyżej kilka z nich.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    promocją i informacją w zakresie architektury betonowej zajmuje się Polski Cement - tam się dowiesz najwięcej


    powodzenia - mimi

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    jak to wygląda u naszych sąsiadów z południa:

    http://reality.idnes.cz/rodinne_domy...dinne_domy_pet


  7. #7

    Domyślnie

    Mamy inne gusty. Ale o to chyba chodzi.
    Jakoś tak cięzko wyglada ta elewacja.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Hmmm- toż to wilczy szaniec jest ja w takim czymś nie chciałbym mieszkać

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Wiecie co - ja też nie przepadam za betonem na elewacji,ale jeśli mam takie informacje i komuś się to podoba,to dlaczego by nie odpisać?

    A Magda nie pytała nas o opinie tylko praktyczne podpowiedzi.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Magda

    taka ciekawostka

    ...absolutnej nowości - przezroczystym betonie. Materiał powstaje na Węgrzech i jest jeszcze w fazie produkcji w warunkach warsztatowych. Pomysł polega na połączeniu betonu ze światłowodami i włóknami, dzięki czemu tworzy się przepuszczająca światło półprzezroczysta ściana grubości około 25 cm, przez którą bez problemu można obserwować kontury postaci. Jak zwykle wszystko rozbija się o szczegóły - odpowiednie proporcje składników i ich równomierne rozłożenie w masie. Ale zapowiada się ciekawie, jeżeli nie rewolucyjnie. Największe biura projektowe już stoją w kolejce, aby być pierwszymi, które zastosują nowy materiał w swoich realizacjach. Cena jest na razie zaporowa - kilkaset euro za metr kwadratowy...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony