dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Kominek a projekt domu Ajr03b

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
    Mam pytanie na temat kominka w projekcie poniżej
    https://www.extradom.pl/projekt-domu-ajr-03-wersja-b-WOJ1015

    Czy tak usytuowany kominek ze zwykłym wkładem ogrzeje caly dom w jesienne i wiosenne zimniejsze dni? Czy tylko w salonie będzie ciepło a w innych pomieszczeniach zimno? Podstawowe źródło ciepła będzie pewnie gaz.

    I pytanie o samą budowę takiego kominka wewnętrzno-zewnetrznego. Jakiego kosztu mogę się spodziewać bez wkładu?
    Dziękuję za pomoc i odpowiedzi
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Kominek w rogu. Tak jakby projektant się go wstydził (łatwo firanką zasłonić! )....Stare domy ogrzewane jednym piecem, miały go na środku. Mam nadzieję, że rozumiesz dlaczego...

  3. #3

    Domyślnie

    Dlatego pytam na przykładzie tego projektu. On ma też kominek zewnętrzny, dlatego tam stoi a nie w innym miejscu.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Są dwa kominy. Nie ma obowiązku stawiać jeden przy drugim. Postaw kominek grzewczy na środku domu, zewnętrzny na zewnątrz - będzie większa szansa ogrzać dom równomierniej.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Kominek w rogu. Tak jakby projektant się go wstydził (łatwo firanką zasłonić! )....Stare domy ogrzewane jednym piecem, miały go na środku. Mam nadzieję, że rozumiesz dlaczego...
    Do tego pozniej żale że to mebel bo przegrzewa/niedogrzewa.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  6. #6

    Domyślnie

    To w jakim miejscu w tym projekcie najlepiej zrobić kominek?

    A tak z ciekawości. Jaki może być koszt komina z tego projektu zewnętrzno-wewnetrznego?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Od 2000 do 8000 zł. Zewnętrzny, moim zdaniem masz źle zaprojektowany. Dałbym większą średnicę....Ale to takie forumowe pogaduszki (trochę o dupie Maryny). Nikt nie wie jakie masz plany, wizje, gdzie budujesz....

  8. #8

    Domyślnie

    Czym jest spowodowane taka różnica ceny? Dość sporo między 2 a 8k.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Za pierwszym razem nie otwierała mi się wizualizacja Twojego domu. teraz widzę, że to fajny projekt...Robiłem piecokominek w podobnym: http://blog.kominki-batura.pl/dom-w-sudetach/ Tyle, że tam komin był tak jak się powinno to budować - w kalenicy.

    Co do cen...Zakładałem, że za 2000 kupisz tani, byle jaki materiał i sam to zbudujesz. 8000 miało być dla firmy legalnie prowadzącej działalność. Z materiałem (dobrym, jakościowym) i robocizną, wykonaną przez ludzi którym płci się godziwie za pracę, opłacono ZUS, a firma rozliczająca się z fiskusem, a nie po cichu na boczku....

    Teraz widzę, że obie kwoty są zaniżone.

  10. #10

    Domyślnie

    W takim razie jako może być koszt? A jakbym do tego kominka zamontowal dgp? Zdało by to egzamin? No i czy to opłacalna inwestycja?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    W takim razie jako może być koszt? A jakbym do tego kominka zamontowal dgp? Zdało by to egzamin? No i czy to opłacalna inwestycja?
    Pytanie podobne do tego: "czy małżeństwo to opłacalna inwestycja?" Mam Ci odpowiedzieć?! Albo: jaki jest koszt zakupu samochodu? Rusz do jakiegoś salonu kominkowego w pobliżu i pytaj. Kupić zaraz nie musisz....

  12. #12

    Domyślnie

    Nie chce zakładać nowego tematy, więc piszę tutaj. Jak powinno się rozkładać rury od dgp jeżeli strop jest lany? Nie ukrywam, że opcja układania rur przy ścianie i przez to zmniejszanie pomieszczeń przez regipsy średnio mi się podoba... Ma ktoś wiedzę na ten temat jak to najlepiej zrobić na przykładzie projektu powyżej?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony