dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Dom na sprzedaż

    Witam, mam możliwość wybudowania domu na sprzedaż, dokładniej szeregówki. Jakie opłaty będą mnie czekać jeśli:

    Zakupię działkę za 100 tys w centrum miasta, wybuduję dom za 250 tys i sprzedam za około 450 tys.

    Czy budować z fakturami czy systemem gospodarczym?

    Sprzedaż nastąpi przed upływem 5 lat.

    Rozumiem, że odliczam 450 tys - 100 tys działka - 250 tys budowa = 100 tys i od tego płacę 19% podatku dochodowego.

    W jaki sposób się rozliczać z ekipami? Ile podatku powinienem płacić przy fakturach, czy faktury na usługi (oni kupują materiały, a ja dostaje f-vat na usługę np. tak płaciłem za tynki itp tylko nie wiem czy ze wszystkim tak można).

    Jaki jest sens budowania bez faktur co się ostatnio przewija? Chyba nie będę miał potem udokumentowanych wydatków i będę musiał więcej podatków od dochodu zapłacić, nie?
    Ostatnio edytowane przez kp43h8 ; 14-04-2018 o 20:23

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    My jako nacja nie dorośliśmy do księgowości i faktur. Mamy jakiś defekt genetyczny. Zbudujesz bez faktur i paragonów, nabywca zarzuci ci odstępstwa od projektu i co zrobisz? Faktury nie kąsają.

  3. #3

    Domyślnie

    od dochodu odliczysz tylko te kwoty na które będziesz miał faktury inaczej nie udokumentujesz kosztów budowy.


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony