dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Miśkowa budowa

    Witajcie,

    Chyba nadszedł czas na założenie mojego dziennika budowy. Planowana budowa domku jednorodzinnego i osobnego garażu. Lokalizacja: warszawski Wawer.
    Działka już jest od jakiegoś czasu. W styczniu zeszłego roku korzystając z Lex Szyszko trochę na niej posprzątałem.


    Posiadam już warunki zabudowy z nadaną klauzulą ostateczności, warunki przyłączenia do sieci gazowej i wodociągów, a warunki z innogy podróżują do mnie pocztą. Geodeta zrobił pomiary i jest w trakcie przygotowywania mapy do celów projektowych.
    Będę wybierał gotowca i adaptował go do działki. Lokalny architekt już znaleziony. Wydaje się normalny, więc chyba się dogadamy.

    Na działce ma to wyglądać mniej więcej tak:


    Aktualnie na działce jest jeszcze jedno drzewo (dąb), jakieś 7 metrów od ogrodzenia, kolidujące z planowanym miejscem posadowienia garażu. Nie miałem sumienia go ściąć w zeszłym roku więc zostawiłem. Teraz na wszelki wypadek wysłałem do Urzędu zgłoszenie zamiaru usunięcia i czekam na ich reakcję. Zobaczymy jak ostatecznie wyjdzie z posadowieniem budynków na działce. Może uda się je zostawić, może nie.

    Chata dla rodzinki 2+2. Jeśli chodzi o wybór projektu to kluczowe są 4 sypialnie (dla nas, dla dzieciaków po jednej i jeden, chociaż niewielki pokój dla gości). Ważne jest też, aby sypialnie dzieciaków były z tyłu domu (zachód – światło po południu). Do tego cała wystawa salonu powinna być na tył domu (ogród). Pokoje dla dzieciaków minimum po 15 metrów. W mieszkaniu mamy 12 i to jednak dość mało na łóżko, biurko i jakąś szafę. Niech mają trochę komfortu

  2. #2

    Domyślnie

    Warunki z energetyki przyszły a urzędnik idzie dziś na działkę oglądać drzewo do wycięcia. A ja nadal nie mogę się zdecydować między trzema projektami. Każdy z nich spełnia wymagania, ale jedne są mniej inne bardziej banalne. No i oczywiście różnią się kosztami realizacji.

    Rozważam dwa klocki:

    Nr 1 jest najbardziej nijaki, ale ma wzorowe wykorzystanie przestrzeni:



    https://www.domdlaciebie.com.pl/proj...amara,574.html

    Nr 2 będzie pewnie najdroższy w realizacji, ale ma czadowe okno z tyłu, które robi robotę. Trochę taki ogród zimowy. Tyle, że samo to okno to minimum 30k... (jakieś profile aluminiowe i inne cuda są potrzebne). Zaletą jest też strop monolityczny więc pokoje na pietrze będę mógł poustawiac sobie dowolnie.



    https://www.mgprojekt.com.pl/szafir

    I jeden z poddaszem użytkowym, ale dużym skosem dachu (45 stopni), tak że pokoje powinny być dość funkcjonalne. Wizualnie dość oryginalny i prawdopodobnie najtanszy w realizacji. Efekt wizualny robią dwa okna na poddaszu, tyle że funkcjonalnie są zbędne bo poddasze jest nieuzytkowe



    https://www.mgprojekt.com.pl/miejski
    Ostatnio edytowane przez Misiek Fisiek ; 23-04-2018 o 05:25

  3. #3

    Domyślnie

    Dorzuciłem do poprzedniego posta linki do projektów.

    Optymalnym wyborem wydaje się jedynka, która ma we wnętrzu wszystko poukładane tak jakbym sam zamawiał, ale słabo wygląda od strony elewacji. Zastanawiam się czy może zlecić komuś zrobienie projektu samej elewacji?

  4. #4

    Domyślnie

    Pora na aktualizację. Ostatatecznie stanęło na:

    1) dom Tamara
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...garazu-WRF1539
    2) garaż G307
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...razowy-PRA1337

    PZT wygląda tak:



    W tym tygodniu powinienem mieć już pozwolenie na budowę.

    Chyba niestety pokpiłem sprawę z przyłączami: elektrycznym i wodociągowym. Mam wprawdzie warunki, ale nie zawarłem umów. Nie orientuję się za bardzo jak wygląda cały proces. Czy ja organizuję kogoś kto projektuje instalacje elektryczną i wodociągową przed realizacją przyłączenia?

    W warunkach wodociągowych mam napisane, że należy opracować dokumentację techniczną i uzgodnić ją z MPWiK.

    W umowie o przyłączenie do sieci elektroenergetycznej też jest mowa o zleceniu prac projektowych i wykonaniu dokumentacji projektowej - to robię ja czy zakład energetyczny?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bardzo daleko masz dom od ulicy. Kostka będzie sporo kosztować. pomysl też o odśnieżaniu.

  6. #6

    Domyślnie

    Temat posadowienia domu i garażu na działce już jest zamknięty - tak jak pisałem lada dzień dostanę decyzję o pozwoleniu na budowę. Za to co wydałbym na nowy projekt, wszystkie badania gruntu i adaptacje mógłbym kupić mnóstwo kostki, porządną odśnieżarkę i jeszcze by zostało Zresztą układ na działce mi się podoba.


    Jeśli chodzi o przyłącza to dzwoniłem do Innogy i muszę zrobić tymczasowe przyłącze budowlane, a wodę ogarnie mi jedna firma kompleksowo, od projektu po realizację. Szczęśliwie woda jest "w ulicy" jakieś 5 metrów od granicy działki.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Złóż wniosek o przyłącze donprzyczepy kempingowej (docelowe). ZE na gębę mówią, że się nie da, ale na pisemny wniosek nie słyszałem, żeby odmówili (ciekawe, jaką podaliby podstawę prawną).

    Garaż dałbym bliżej północnej granicy, żeby nie zacieniał domu gdy słońce nisko.

    Co do projektu - żałuję przy podobnych założeniach, że nie było jeszcze Arosa II jak wybierałem swój.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ta-z-krainy-OZ
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-299
    Dzielnica
    Osowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    Zrób z prądem jak pisze Kaizen - u nas przeszło bez problemu. A prąd tymczasowy budowlany jest absurdalnie drogi, więc opłaca się zdecydowanie iść w przyczepę kempingową
    Dorota
    Indywidualny, 2 lokalowy z podpiwniczonym garażem w osobnej bryle, mam nadzieję energooszczędny , Gdańsk Osowa
    Dziennik budowy Stodoły 2 w Osowej
    Galeria

  9. #9

    Domyślnie

    Na docelowe to ja już mam projekt umowy i warunki, ale realizacja 18 miesięcy od dnia podpisania umowy. Czyli budować bym sobie mógł w 2020.


    Nie jestem jakoś szczególnie prawilny, ale z tego co wiem korzystanie z normalnej taryfy dla gospodarstwa domowego, w celu realizacji budowy jest zabronione i zagrożone karą. Mogą mi się nie opłacić takie kombinacje.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misiek Fisiek Zobacz post
    korzystanie z normalnej taryfy dla gospodarstwa domowego, w celu realizacji budowy jest zabronione i zagrożone karą.
    Podasz źródło, że budowanie sobie domu nie jest zużyciem prądu na potrzeby gospodarstwa domowego?
    IMO zbudowanie sobie domu podpada pod § 6. 1. 5) Rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Rownież zasilanie przyczepy kempingowej czy innego zaplecza, jakie postawisz na działce.
    I nie słyszałem, żeby pisemnie ZE komukolwiek odmówił. Pewnie sami nie znają podstawy prawnej.

    Co innego deweloper - który produkuje tam produkt na sprzedaż.

    Ale ZE zazwyczaj na gębę twierdzą co innego i pobierają comiesięczną opłatę za moc umowną (całkiem sporą - w czasie budowy zazwyczaj kilkakrotnie większą, niż koszt samego prądu razem z dystrybucją).

  11. #11

    Domyślnie

    Na działce jest już woda, elektryka ma być pod koniec marca.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190321_132042_resized_20190323_073207849.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	428378

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190321_132100_resized_20190323_073207338.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	428379

    Aktualnie poszukuję ogarniętego kierownika budowy, który posiedzi trochę na budowie bo sam mam mocne ograniczenia czasowe. Do ogarnięcia jeszcze koparka, kibelek i geodeta, który wyznaczy budynek na działce

    Ekipa ma wejść w maju.

  12. #12

    Domyślnie

    Tak więc ekipa weszła nie w maju a w październiku. Ta co miała wejść w maju przestała odbierać telefon...

    Ale udało się zrobić fundamenty przed zimą. Do wiosny muszę wprowadzić do domu wodę i kanalizację. Za kanalizację dostałem ofertę 5800 za samo rozprowadzenie w piachu pod posadzką i na zewnątrz. Chyba w pytę drogo, ale nie mam porównania.

    No i rozkminiam jak zrobić z rekuperacją. Chyba przeprowadzę cieńsze przewody (75 fi) pod sufitem podwieszanym na parterze a na piętro dam grubsze rozprowadzane po podłodze poddasza.

    Fundamenty ociepliłem styropianem 15.

    Drzewo widoczne na zdjęciu chyba niestety do ścięcia bo strasznie blisko ściany wyszło.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200409_093448.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	448005
    Ostatnio edytowane przez Misiek Fisiek ; 11-09-2020 o 05:05 Powód: zdjęcie się nie wyświetało

  13. #13

    Domyślnie

    Najwyższa pora na aktualizację.

    Z początkiem kwietnia został wylany chudziak. Jako, że była epidemia (w sumie to dalej jest ) i nie można było się szczególnie przemieszczać to przykryłem całość folią żeby nie podlewać.






    Pierwsze wrażenie klasyczne - wybrałem za mały projekt
    Ostatnio edytowane przez Misiek Fisiek ; 11-09-2020 o 05:33

  14. #14

    Domyślnie

    Dalej prace ruszyły już z kopyta.









    Dodatkowe okno od południa.



  15. #15

  16. #16

    Domyślnie

    Prace nad piętrem





    Zbrojenia dzielnie kręcił dziadek w wieku niemal 80 lat



    Garaż czeka na swoją kolej








  17. #17

    Domyślnie

    W międzyczasie pojawił się gazik.


  18. #18

  19. #19

    Domyślnie

    Jako, że były wściekłe upały to do podlewania wykorzystałem zraszacz i programator czasowy, który sam włączał się co 2h i podlewał


  20. #20

    Domyślnie

    Swoich pięciu minut doczekał się garaż








Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony