dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Załamania na szybie

  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie Załamania na szybie

    Witam, wczoraj zamontowano mi okna, ku mojemu zdziwieniu dwa okna (szyby) okazały się "pofalowane", po zgłoszeniu tego do sprzedawcy otrzymałem informację że owe szyby z racji rozmiarów musiały być hartowane i efekt który u mnie występuje jest normalny i nie podlega reklamacji. Szczerze powiem to co jest teraz jest nieakceptowalne, nawet okna skrzynkowe z lat 80 mają znacznie gładszą powierzchnię. Najgorsze jest to że nikt nie poinformował mnie o konieczności hartowania szyb oraz o ewentualnych wadach które mogą się z tym wiązać.

    Okna winergetic premium, wymiar 1500x1425 oszklenie: 4tf/18/h3/16/h3tf 4xglass u=0,5 okno 1 kwaterowe

    Pozostałe okna są idealnie gładkie (w tym fix 2000x1900).

    Proszę o informacje czy da się coś z tym fantem zrobić.

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Bujda na resorach.
    Obejrzyj szklane elewacje na biurowcach i porównaj.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    Okna winergetic premium, wymiar 1500x1425 oszklenie: 4tf/18/h3/16/h3tf 4xglass u=0,5 okno 1 kwaterowe
    Okno w tym rozmiarze musi mieć hartowaną szybę? To opcja na zamówienie, bo normalnie nie ma takiej konieczności..
    w ogóle - to jakiś dziwny temat. Koszt wymiany takiej szyby jest niewielki..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Okno w tym rozmiarze musi mieć hartowaną szybę? To opcja na zamówienie, bo normalnie nie ma takiej konieczności..
    w ogóle - to jakiś dziwny temat. Koszt wymiany takiej szyby jest niewielki..
    Nikt mnie o hartowanie nie pytał, o fakcie dowiedziałem się po wstawieniu szyb. Z drugiej strony koszt wielki czy nie, to nie po to kupowałem nowe okna żeby sobie później na swój koszt szyby wymieniać.

  5. #5

    Domyślnie

    Reklamacja z tytułu rękojmi - towar niezgodny z umową (musiałbyś sprawdzić). Żądasz wymiany, sprzedawca ma 14 dni (kalendarzowych) na odpowiedź.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    Nikt mnie o hartowanie nie pytał, o fakcie dowiedziałem się po wstawieniu szyb. Z drugiej strony koszt wielki czy nie, to nie po to kupowałem nowe okna żeby sobie później na swój koszt szyby wymieniać.
    Mój post sugeruje jedynie, że coś jest nie tak w tych tłumaczeniach. A koszt niewielki - dla fabryki (funduje szybę) i sprzedawcyy (wymienia).
    W ogóle - to wrzuć jakąś fotkę bo ciężko uwierzyć.. .
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180419_192626.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	411575



    Ciężko to uchwycić na zdjęciu, mam nadzieje ze gif z filmiku coś wyjaśni (prawy dolny róg).

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Na szybie zespolonej taki numer to duuuuża rzadkość. Powinni wymienic biegusiem, przeprosić i pochwalic ciebie za wyłapanie takiej ciekawostki.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mikka1

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    50-040
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    Witam, wczoraj zamontowano mi okna, ku mojemu zdziwieniu dwa okna (szyby) okazały się "pofalowane", po zgłoszeniu tego do sprzedawcy otrzymałem informację że owe szyby z racji rozmiarów musiały być hartowane i efekt który u mnie występuje jest normalny i nie podlega reklamacji. Szczerze powiem to co jest teraz jest nieakceptowalne, nawet okna skrzynkowe z lat 80 mają znacznie gładszą powierzchnię. Najgorsze jest to że nikt nie poinformował mnie o konieczności hartowania szyb oraz o ewentualnych wadach które mogą się z tym wiązać.

    Okna winergetic premium, wymiar 1500x1425 oszklenie: 4tf/18/h3/16/h3tf 4xglass u=0,5 okno 1 kwaterowe

    Pozostałe okna są idealnie gładkie (w tym fix 2000x1900).

    Proszę o informacje czy da się coś z tym fantem zrobić.

    Pozdrawiam
    Odświeżam temat, bo mam ten sam problem z nowo zamontowanymi oknami. Pakiet 4T /18/ 4 /18/ 4T, Ug=0,5. Szyby niehartowane. Patrząc od zewnątrz, widać załamania odbitego obrazu. Dotyczy kwater małych (1x1,4m) i dużych (1,2x2,2m).
    Czy w Pańskim przypadku firma od stolarki uznała to za wadę i czy wymieniono szyby?
    Ostatnio edytowane przez Mikka1 ; 09-11-2020 o 14:26

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Musiałem postraszyć sądem, ale ostatecznie udało się wymienić wadliwe szklenie na normalne nie hartowane szyby.

    Niemniej oknoplast się wypiął i moje roszczenia odrzucił, jedynie sprzedawca stanął na wysokości zadania (nie do końca z własnej woli, ale najważniejsze że się udało).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony