dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie System ALLAWAY-kompatybilność z innymi akcesoriami OC

    Witam,

    Muszę zmierzyć sie z następujacym problemem: firma która zakładała u mnie instalacje CO na systemie ALLAWAY (rurki bez kleju-na uszczelkach) wycofała sie ze współpracy z tym producentem.
    Ze względu na fakt iż system jest podobno niekompatybilny z innymi systemami OC muszę teraz kupić od nich gniazdka i zestaw sprzątający (rura +szczotki) w horrendalnej cenie ok.2000 PLN.
    Do tego jednostka centralna-podobno tutaj każda ma być odpowiednia-wybrałem wiec BEAM-a 385.
    Problem w tym,ze wolałbym cały zestaw BEAM-a.
    Czy ktoś jest zorientowany w tym systemie? Mam już zatynkowane doprowadzenia do gniazd,ale może ktoś zna rozwiazanie kompatybilności (przejściówki,mufy,etc) abym mógł połączyć to sensownie w całość (tzn rurki i gniazda z innym systemem)?
    Będę wdzięczny za pomoc-niestety nie mogę sie jej doczekać od firmy która prawdę mówiąc "wystawiła mnie do wiatru"
    Pozdrawiam,

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, mam ten sam problem. firma bez uzgodnien ze mna zamontowala mi ich instalacje w 2016. bylem swiadom ze instalacja jest uniwersalna a teraz okazuje sie ze nie do konca. Chcialem sie dowiedziec jak rozwiazales problem z montazem uniwersalnych gniazdek na ich plytkach, bo teraz okazuje sie ze na ich plytkach mozna montowac tylko ich gniazda, a do ich gniazd, pasuja tylko i wylacznie ich weze. wiec rozumiem ze nie da sie zamontowac gniazda by mozna bylo korzystac z uniwersalnego wezna ssacego. rowniez nie chce kupowac ich weza ssacego aka zestaw czyszczacy standard za 1 tys.

    bede wdzieczny za wszelkie informacje jak dostosowac ich instalacje do uniwersalnego osprzetu OC. czy jest mozliwosc w ostatecznosci skuc ich plytke i zamienic ja na uniwersalna?
    Pozdrawiam, Jacek

  3. #3

    Domyślnie

    a odnosnie firmy co Ci to instalowala, to nie firma z malopolski z Myslenic?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał zxj24 Zobacz post
    Witam, mam ten sam problem. firma bez uzgodnien ze mna zamontowala mi ich instalacje w 2016. bylem swiadom ze instalacja jest uniwersalna a teraz okazuje sie ze nie do konca. Chcialem sie dowiedziec jak rozwiazales problem z montazem uniwersalnych gniazdek na ich plytkach, bo teraz okazuje sie ze na ich plytkach mozna montowac tylko ich gniazda, a do ich gniazd, pasuja tylko i wylacznie ich weze. wiec rozumiem ze nie da sie zamontowac gniazda by mozna bylo korzystac z uniwersalnego wezna ssacego. rowniez nie chce kupowac ich weza ssacego aka zestaw czyszczacy standard za 1 tys.

    bede wdzieczny za wszelkie informacje jak dostosowac ich instalacje do uniwersalnego osprzetu OC. czy jest mozliwosc w ostatecznosci skuc ich plytke i zamienic ja na uniwersalna?
    Pozdrawiam, Jacek
    Jeżeli temat jest aktualny wyślijcie mi na PW zdjęcia płytki dobiorę wam standardowe gniazda. Nie robiłem tego ale jest bardzo dociekliwy i mam w magazynie pond 2k części także powinno się coś znaleść
    Reklama na FM jest płatna

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Morke

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Winiary
    Kod pocztowy
    32-420
    Posty
    17

    Domyślnie

    Niestety jestem tak samo w ciemnej d..... Udało się Wam jakoś rozwiązać ten problem?

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,

    Przepraszam ale dawno nie logowałem się ma forum murator. U mnie gniazdka Allawaya zostały w ścianach , odkurzacz mam podłączony Beam 385. Niestety waż i akcesoria tez z Allawaya-drogie i nie do końca funkcjonalne. W momencie pisania tematu nie dostałem żadnej podpowiedzi i zostawiłem tak jak było. Na dzień dzisiejszy mysle ze zamontowanie innych (standardowych) gniazd nie byłoby problemem. Odpowiednie średnice można osiągnąć przez mufy,uszczelnienia itp. I pewnie kiedyś to zrobię-jak już akcesoria Allawaya które zakupilem odmówią posłuszeństwa .Tak czy owak-firma która alitowe zakładała nie zachowała się w porządku-nikt nie informował ze system nie jest standardowy.Malo tego-podejrzewam ze już W momencie montażu wiedzieli ze nie będą dalej przedstawicielem Allawaya w Polsce. Właściwie to chyba nie ma żadnego do dzisiaj.Pozdrawiam,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony