dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48

Temat: Rekuperacja - moje dylematy

  1. #41

    Domyślnie

    możesz zrezygnować ze wszystkich kominów o ile nie będziesz miał kominka albo pieca na paliwo stałe, okap możesz wpiąć w wentylację przy zachowaniu kilku przykazań albo wywalić przez ścianę na zewnątrz przez dwie klapy zwrotne, sprawa załatwiona kasa w kieszeni
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroles Zobacz post
    Rekuperator nie jest niezbędny, to jest bajer do odzysku ciepła z powietrza wyrzucanego do podgrzania powietrza czerpanego (latem do schłodzenia).
    Wentylacja mechaniczna wymaga tylko wentylatorów, rekuperator można pominąć.Nie jestem pewien, czy jest ekonomiczny sens stosowania samych wentylatorów, nie liczyłem.
    Witam,

    System wentylacji mechanicznej z rekuperatorem posiada znacznie więcej zalet niż wad. Jedną z największych jego zalet jest obniżenie strat ciepła, które w zależności od typu budynku mogą wynieść nawet do ok. 30% całkowitego zapotrzebowania na energię budynku. Kolejną ważną zaletą jest znaczna poprawa komfortu cieplnego oraz doprowadzanie czystego powietrza do budynku bez potrzeby otwierania okien. Poprzez zastosowanie filtrów w centrali wentylacyjnej do budynku nie będą dostawały się pyłki oraz owady. Do wad systemu można zaliczyć jedynie potrzebę rozprowadzenia przewodów po całym budynku, co może być kłopotliwe przy remoncie budynku wyposażonego wcześniej w wentylację grawitacyjną. Dlatego przy okazji budowy nowego budynku zastosowanie systemu wentylacji mechanicznej staje się obecnie standardem.
    Przy okazji zachęcam Państwa do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje techniczne dotyczące naszego rekuperatora z rodziny Logavent: http://www.buderus.pl/produkty/kateg...w/rekuperacja/
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Jeśli będą chcieli robić nawiewy lub wywiewy na korytarzu albo przepustnice, to idziesz do następnej.
    Dlaczego np. wywiew w dużym korytarzu to błąd?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Osłabia wywiewy w pomieszczrniach, w których generuje się dużo wilgoci.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Nie wiedziałem, ale jak tak się teraz zastanowiłem to brzmi logicznie.
    U mnie już po ptakach i jeden wyciąg w sporym korytarzu będzie.
    Ale chyba zawsze mogę całkowicie zamknąc na anemostacie.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Nie wiedziałem, ale jak tak się teraz zastanowiłem to brzmi logicznie.
    U mnie już po ptakach i jeden wyciąg w sporym korytarzu będzie.
    Ale chyba zawsze mogę całkowicie zamknąc na anemostacie.
    Błąd i nie błąd. Jak piszesz, zawsze możesz przymknąć albo zamknąć, według potrzeb i życzenia. Jeśli zamkniesz ten wywiew "na zawsze", to "stracisz" tylko parę zł na anemostat i rurę, nie ma nad czym się rozwodzić.

  7. #47

    Domyślnie

    PROJEKT REKUPERACJI

    Zleciłem peflex-owi zrobienie projektu z mat, co sądzicie? Będziemy sami wykonywać.
    W projekcie budowlanym mieliśmy niby projekt reku, po małych zmianach robimy inny.

    Założenia z Pe-flex

    Pomóżcie! DoradzcieKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter (4)-1.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	427147Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter rury.jpg-1.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	427148

    Tutaj z projektu budowlanego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	57,9 KB
ID:	427149
    Etap : Płyta fundamentowa

    Plany: Dom parterowy bez użytkowego poddasza. 136 m2 + garaż jednostanowiskowy 28 m2. Całość podłogówka. Ogrzewanie gazem + rekuperacja mechaniczna + kominek z dystrybucją gorącego powietrza. Okna trzyszybowe w tym jeden HS. Ściany silka24 + 18 na działówki.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Nie wiedziałem, ale jak tak się teraz zastanowiłem to brzmi logicznie.
    U mnie już po ptakach i jeden wyciąg w sporym korytarzu będzie.
    Ale chyba zawsze mogę całkowicie zamknąc na anemostacie.
    Błąd i nie błąd. Jak piszesz, zawsze możesz przymknąć albo zamknąć, według potrzeb i życzenia. Jeśli zamkniesz ten wywiew "na zawsze", to "stracisz" tylko parę zł na anemostat i rurę, nie ma nad czym się rozwodzić.
    Taki wywiew w korytarzu może mieć też inne zalety gdy się zdecyduje go zlikwidować.
    To bardzo fajne, gotowe przejście przez strop do wykorzystania np. do sufitowego AP WiFi
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony