dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 113
  1. #1

    Domyślnie Panasonic TCAP 9kW Seria H czy Daikin Altherma III 8kW

    Witam
    Zastanawiam sie nad wyborem pompy ciepła do domu energooszczednego 180m2 uzytkowej po podłodze , ktora z tych pomp bedzie lepiej sie nadawała ?
    Panasonic TCAP 9kW Seria H sprawnosc do -28 COP 4,84 czy nowy model Daikia Altherma III 8kW seria Bluevolution na czynnik R-32 sprawnosc do -25 COP 5,2 ??? Dom Dobrze ocieplony .. Zastanawiam sie nad Daikinem Altherma III 8kW tylko czy te 8kw wystarczy na moje 180m2 po podłodze?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    Witam ...
    Dom Dobrze ocieplony .. Zastanawiam sie nad Daikinem Altherma III 8kW tylko czy te 8kw wystarczy na moje 180m2 po podłodze?
    Tu nie trzeba zastanawiania sie i bo i tak nic nie wymyslisz, tu potrzeba wykonania dokladnych i rzetelnych obliczen OZC.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziekuje za odp .. a ktora z tych pomp bedzie lepsza?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    Dziekuje za odp .. a ktora z tych pomp bedzie lepsza?
    Zapraszam do obejrzenia u mnie w biurze obok siebie stoi Panasonic seria H oraz Daikin Altherma III 8kW
    obie podłączone
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	D402098E-52A7-4C4C-8E09-2FDED2F0B61D.jpg
Wyświetleń:	2540
Rozmiar:	70,5 KB
ID:	412059
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  5. #5

    Domyślnie

    Ktora z tych pomp bedzie lepsza? i ile by kosztował z podłaczeniem Daikin Altherma 3?

  6. #6
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    Ktora z tych pomp bedzie lepsza? i ile by kosztował z podłaczeniem Daikin Altherma 3?
    Od razu zaznaczaj,że bez bufora

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    Ktora z tych pomp bedzie lepsza? i ile by kosztował z podłaczeniem Daikin Altherma 3?
    A tak gwoli orientacji w cenach:
    -T-CAP 9kW ok.20tys.zl(1F)
    -zasobnik cwu ok.2tys zł
    -montaż ok.3tys zł
    Łącznie ok.25-26tys.zl.
    Będzie mniej to pozytywnie się zaskoczysz,będzie więcej,zmień instalatora bo ten chce Cię ostrzyc
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 28-04-2018 o 20:18 Powód: Łączenie postów.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Trochę nie doszacowałeś koszt montażu, za montaż teraz chcą ok 2,5 tyś, zbiornik do pompy za 2-tyś to taki najtańszy, taki wlasciwy to 3-4 tyś, a gdzie zawór trojdrożny z słownikiem, rurki, otuliny, zbiornik wyrównawczy i inne elementy....
    Do pompy aby pracowała trzeba doliczyć min 7 tyś, choć mam ofertę na T Cap z montazem za 26 tyś ze zbiornikiem z nierdzewki ale sama pompa kosztuje kolo 18 tyś.
    Ostatnio edytowane przez maciuspala ; 28-04-2018 o 20:53
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  8. #8
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Trochę nie doszacowałeś koszt montażu, za montaż teraz chcą ok 2,5 tyś, zbiornik do pompy za 2-tyś to taki najtańszy, taki wlasciwy to 3-4 tyś, a gdzie zawór trojdrowowy z słownikiem, rurki, otuliny, zbiornik wyrównawczy i inne elementy....
    Do pompy aby pracowała trzeba doliczyć min 7 tyś.
    W cenie montażu za 3 klocki powinno wchodzić wszystko czyli i zawór i otuliny bo przecież nie sama robocizna 400zl/h.
    Nie mam żadnego siłownika.
    Zasobnik cwu ? Od 5 lat śmiga mi Galmet 300l za ok.1700zl zatem po ch...droższy ? Nie jest właściwy bo za tani ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 28-04-2018 o 20:58

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja kupię pompę, zbiornik, i znajdź mi gościa co zamontuje z.materialami kotlownie za 3 tyś?
    Standardowa cena to 2,5 tyś montaż a na pompie ma 5-klocków marży więc dniówka 7,5 tyś ale narzekają że bida na chleb nie ma.
    Mam kilka wycen i każdy liczy ok 4 tyś za montaż z materiałami podlaczeniowymi.
    Galmet taki do węgla z małą 1-wężownicą?
    Każdy tu twierdzi że powinien być z pojemną dużą wężownicą, a Galmet maxi czy Termet to.3,5 tyś.
    Ostatnio edytowane przez maciuspala ; 28-04-2018 o 21:03
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Taka uwaga dla czytających, ja kompletnie ignoruję wpisy użytkownika Arturo72, ciężko wymienić listę powodów dlaczego w jednym wątku.
    Na wszystkie inne bardzo chętnie odpowiem.
    odpowiadając na pytanie areczekk83
    Ciężko ocenić która lepsza, trzeba spojrzeć w projekt i wtedy można coś więcej powiedzieć.
    Panasonic T-CAP 9kW to bardzo mocna pompa dysponująca bardzo dużą mocą nawet przy -20st.C, do tego jest w stanie wytworzyć wodę 55st.C nawet przy -23st.C Daikin tego nie potrafi.
    Za to daikin jest fizycznie mniejszy łatwiej schować, cichy i do tego ma dobre parametry przy temperaturach bliskich 0st.C

    Cenowo wychodzą podobnie.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  11. #11
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Ja kupię pompę, zbiornik, i znajdź mi gościa co zamontuje z.materialami kotlownie za 3 tyś?
    Standardowa cena to 2,5 tyś montaż a na pompie ma 5-klocków marży więc dniówka 7,5 tyś ale narzekają że bida na chleb nie ma.
    Mam kilka wycen i każdy liczy ok 4 tyś za montaż z materiałami podlaczeniowymi.
    Galmet taki do węgla z małą 1-wężownicą?
    Każdy tu twierdzi że powinien być z pojemną dużą wężownicą, a Galmet maxi czy Termet to.3,5 tyś.
    Galmet taki jaki powinien być czyli sgws:
    http://allegro.pl/wymiennik-zasobnik...186655338.html
    Od 5 lat sprawdza się bez zarzutu ale dla Ciebie może być za tani bo lubisz drogo
    Nie wiem kto to jest każdy
    A że sami nakrecacie się i podkladacie się jako owieczki do strzyżenia zamiast punktowac w trakcie negocjacji merytorycznie znając ceny to tak macie.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Akurat wersję 200-l mogę mieć za 1100 zl ale niektórzy twierdzą że to pod węgiel a pod pompę ma za małą wężownice 1,4 m2, wolę wydać 1,1 niż 4 ma Termeta
    Uwierz mi nie dam się ostrzyc....z tego powodu mało osób chce u mnie robić....bo wiedzą że u mnie tylko robocizna bo materiały sam załatwiam a na materiałach wyciągają więcej niż na robociznie.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  13. #13
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Akurat wersję 200-l mogę mieć za 1100 zl ale niektórzy twierdzą że to pod węgiel a pod pompę ma za małą wężownice 1,4 m2, wolę wydać 1,1 niż 4 ma Termeta
    Uwierz mi nie dam się ostrzyc....z tego powodu mało osób chce u mnie robić....bo wiedzą że u mnie tylko robocizna bo materiały sam załatwiam a na materiałach wyciągają więcej niż na robociznie.
    Niektórzy twierdzą,że bufor jest niezbędny do pompy ciepła
    Ja mam bezpośrednio wpieta pod rozdzielacz i tak od 5 lat.
    Zatem warto wierzyć "niektórym" ?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    U mnie jest podobnie, trzy piętra ogrzewania podłogowego bez bufora i siłowników na pomieszczenia.
    Wszystko działa jak powinno, czyli b.dobrze.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  15. #15

    Domyślnie

    To może inaczej zapytam która z tych pomp będzie bardziej oszczędna? Czy faktycznie Daikin z czynnikiem R32 będzie oszczedniejszy? Czy daikin altherma 3 o mocy 8kw poradzi sobie w domu energooszczędnym gdzie po podłodze wychodzi 180m2 ?

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Jak chcesz to porównać to możesz wziąć sobie testy np. BAFA
    i tam jest jasne:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pnaa.jpg
Wyświetleń:	1342
Rozmiar:	76,9 KB
ID:	412130
    Panasonic ma lepsze parametry niż Daikin,

    Altherma ma trochę innych zalet ale w porównaniu z Panasonic T-CAP na pewno nie będzie to COP czy moc.

    Jednostka zewnętrzna jest mniejsza, cichsza, ma większe grzałki a to czasem się przydaje. Miałem np. klienta który budował dom z możliwością adaptacji poddasza ale nie wiedział czy będzie to robił. Dlatego pompa z dużymi grzałkami była dla niego dobrym rozwiązaniem. Bojak sie zdecyduje to te grzałki 6kW mu spokojnie pociągną poddasza tanim kosztem.

    Serię Altherma 3 można bardziej porównywać z Panasonic SDC, tam COP wygląda lepiej, tylko cena będzie wyższa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sdc.jpg
Wyświetleń:	661
Rozmiar:	70,4 KB
ID:	412131
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    raz Daikin ma cop 4,9 inny Daikin ma COP 5,15.
    Tak można wszystko udowodnić

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    raz Daikin ma cop 4,9 inny Daikin ma COP 5,15.
    Tak można wszystko udowodnić
    No bo raz jest 8kW a raz 6kW wystarczy czytać a nie od razu szukać spisku, i zaczepki.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    No bo raz jest 8kW a raz 6kW wystarczy czytać a nie od razu szukać spisku, i zaczepki.
    Napisałem że jeden ma taki , a drugi ( w domyśle inny ) ma inny cop. Trzeba czytać , a nie szukać spisku i zaczepki

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Napisałem że jeden ma taki , a drugi ( w domyśle inny ) ma inny cop. Trzeba czytać , a nie szukać spisku i zaczepki
    no i co miał wnieść do tematu ten komentarz? poza zaczepką ?
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony