dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 113
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    To może inaczej zapytam która z tych pomp będzie bardziej oszczędna? Czy faktycznie Daikin z czynnikiem R32 będzie oszczedniejszy? Czy daikin altherma 3 o mocy 8kw poradzi sobie w domu energooszczędnym gdzie po podłodze wychodzi 180m2 ?
    zrób OZC będziesz wiedział...
    my nie jesteśmy wszystkowiedzący o Twoim domu...
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Witam,
    no i tu mamy pewną „żabę” do przełknięcia :
    -COP dla mocy X
    -COP dla mocy znacznie mniejszej od X (w tej samej temp zewn)
    W tabelkach wygląda ok....
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Witam,
    no i tu mamy pewną „żabę” do przełknięcia :
    -COP dla mocy X
    -COP dla mocy znacznie mniejszej od X (w tej samej temp zewn)
    W tabelkach wygląda ok....
    Pzdr
    Czasem jest tak że mniejszy COP ale moc większa będzie zyskowniejsze dzięki np. grzaniu w 2 taryfie, lub tym że nie wspomaga się grzałką.
    Ale za bardzo ciężko to policzyć.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Czyż to nie słowa CNC ? Mówiłem, że chorągiewka!

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    To może inaczej zapytam która z tych pomp będzie bardziej oszczędna? Czy faktycznie Daikin z czynnikiem R32 będzie oszczedniejszy? Czy daikin altherma 3 o mocy 8kw poradzi sobie w domu energooszczędnym gdzie po podłodze wychodzi 180m2 ?
    Aby stwierdzić, która z tych pomp bedzie bardziej oszczędna musisz zrobić symulację kosztów zuzycia energii i oszacować SCOP.
    Producent Althermy udostępnia do tego celu oprogramowanie.
    Punktem wyjścia dla takiej symulacji jest zapotrzebowanie na moc grzewczą i ciepło. Możesz je obliczyć lub przyjąć szacunkowo.
    Jeśli to dom energooszczędny, aktualnie budowany, to Altherma 3, 8-ka poradzi sobie jego ogrzaniem bez żadnego problemu. Mało prawdopodobne by zapotrzebowanie na moc grzewcza przekroczyło u ciebie 8-9 kW. Raczej na poziomie 6-8 kW
    Szacunkowy koszt eksploatacji możesz też odczytać z etykiety energetycznej Althermy 3. Dla 8-ki będzie on dość zbliżony do Twojego domu.

  6. #26

    Domyślnie

    Pewnie Daikin 8kw by wystarczy ale CNC pisze ze Panasonic ma lepszą sprawność ..sam juz nie wiem na jaki model postawić. Panasonic chyba daje 5lat GW na sprężarke a to duży +

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    Pewnie Daikin 8kw by wystarczy ale CNC pisze ze Panasonic ma lepszą sprawność ..sam juz nie wiem na jaki model postawić. Panasonic chyba daje 5lat GW na sprężarke a to duży +
    Musisz pokazać liczby co do Twojego budynku bo samo 180m2 i energooszczędny dużo nie mówi.
    Byłeś u mnie na stronie:
    http://cncpompyciepla.pl/kalkulator/
    robiłeś kalkulator?
    Jak tak to wstaw link do wyniku i zobaczymy coś więcej.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14
    Ostatnio edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA ; 05-05-2018 o 21:53
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jkmp

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    49

    Domyślnie

    Stoję przed podobnym problemem, OZC przeliczone:
    Zapotrzebowanie na ciepło: 8226 kWh/rok
    ΦHL: 5407W
    Powierzchnia ogrzewana: 212,2m2 (użytkowa około 180m2)
    Wcześniej myślałem o Daikin Altherma 8kW lub Panasonic TCap 9kW, ale teraz po uwzględnieniu docelowych okien zastanawiam się nad Daikim Altherma III 6kW - czy taka pompa wystarczy w "czarnej" godzinie (z grzałkami). I co z CWU?

    Dlatego śledzę z zaciekawieniem, dom podobny. Zastanawiam się też nad dofinansowaniem do PC ale WFOSiGW właśnie teraz zawiesił w moim województwie program dofinansowania, ponoć ma być jakiś program ogólnokrajowy realizowany przez NFOSiGW.

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    6-ka oradzi sobie bez problemu z takim zapotrzebowaniem na moc i ciepło. I nie tylko w „czarnej” godzinie

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jkmp Zobacz post
    Stoję przed podobnym problemem, OZC przeliczone:
    Zapotrzebowanie na ciepło: 8226 kWh/rok
    ΦHL: 5407W
    Powierzchnia ogrzewana: 212,2m2 (użytkowa około 180m2)
    Wcześniej myślałem o Daikin Altherma 8kW lub Panasonic TCap 9kW, ale teraz po uwzględnieniu docelowych okien zastanawiam się nad Daikim Altherma III 6kW - czy taka pompa wystarczy w "czarnej" godzinie (z grzałkami). I co z CWU?

    Dlatego śledzę z zaciekawieniem, dom podobny. Zastanawiam się też nad dofinansowaniem do PC ale WFOSiGW właśnie teraz zawiesił w moim województwie program dofinansowania, ponoć ma być jakiś program ogólnokrajowy realizowany przez NFOSiGW.
    To zapotrzebowanie na ciepło masz na pewno ok?
    Bo jeżeli tak to roczne ogrzewanie będzie kosztować mniej niż 800zł .
    A to był by bardzo dobry wynik.,
    Przy tym zapotrzebowaniu nawet Daikin 4kW lub Pansonic SDC 7kW bo nawet jak sobie przy -15st.C te dołączą grzałki to przecież nic strasznego.
    Model Daikina 6kW praktycznie bez grzałek, nawet przy -20st.C
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał jkmp Zobacz post
    Stoję przed podobnym problemem, OZC przeliczone:
    Zapotrzebowanie na ciepło: 8226 kWh/rok
    ΦHL: 5407W
    Powierzchnia ogrzewana: 212,2m2 (użytkowa około 180m2)
    Wcześniej myślałem o Daikin Altherma 8kW lub Panasonic TCap 9kW, ale teraz po uwzględnieniu docelowych okien zastanawiam się nad Daikim Altherma III 6kW - czy taka pompa wystarczy w "czarnej" godzinie (z grzałkami). I co z CWU?

    Dlatego śledzę z zaciekawieniem, dom podobny. Zastanawiam się też nad dofinansowaniem do PC ale WFOSiGW właśnie teraz zawiesił w moim województwie program dofinansowania, ponoć ma być jakiś program ogólnokrajowy realizowany przez NFOSiGW.
    Z czego ty masz dom?
    Tak małe zapotrzebowanie...
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  13. #33

    Domyślnie

    Ja również rozważam montaż altermy 3 8kW, tylko że drugą opcję stanowi Samsung EHS 12 kW. Cena oczywiście na duży plus dla Samsunga. Moje ozc 8.2 kw przy -20/22. Chciałbym wybrać pompę o której będę pamiętał tylko przy okazji zbliżających się przeglądach serwisowych.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Ja również rozważam montaż altermy 3 8kW, tylko że drugą opcję stanowi Samsung EHS 12 kW. Cena oczywiście na duży plus dla Samsunga. Moje ozc 8.2 kw przy -20/22. Chciałbym wybrać pompę o której będę pamiętał tylko przy okazji zbliżających się przeglądach serwisowych.
    Samsung EHS to przepaść do Althermy.
    Montuję samsungi więc wiem dokładnie, ale Samsung EHS jest mocniejszy przy niskich temperaturach ale cena powinna być podobna tych urządzeń.
    Samsung przynajmniej u mnie wychodzi podobnie.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Samsung EHS to przepaść do Althermy.
    Montuję samsungi więc wiem dokładnie, ale Samsung EHS jest mocniejszy przy niskich temperaturach ale cena powinna być podobna tych urządzeń.
    Samsung przynajmniej u mnie wychodzi podobnie.
    Mówisz o zwykłej jednostce EHS czy TDM? Samsung w porównaniu do Althermy jest podobny tani w serwisowaniu. Zresztą ciężko znaleźć jakieś negatywne opinie na FM w stosunku do Samsunga. Czy ta przepaść (technologiczna jak rozumiem) jest warta każdej wydanej złotówki?
    W niskich temperaturach Altherma 3 traci niedużo, bo jednostka 8 kW przy - 20 daje 6.75 kW, natomiast przy -15 jest 7,36kW (wartości max).

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Mówisz o zwykłej jednostce EHS czy TDM? Samsung w porównaniu do Althermy jest podobny tani w serwisowaniu. Zresztą ciężko znaleźć jakieś negatywne opinie na FM w stosunku do Samsunga. Czy ta przepaść (technologiczna jak rozumiem) jest warta każdej wydanej złotówki?
    W niskich temperaturach Altherma 3 traci niedużo, bo jednostka 8 kW przy - 20 daje 6.75 kW, natomiast przy -15 jest 7,36kW (wartości max).
    W 2 wentylatorowych TDM jest jeszcze dochładzacz a to ogólnie plus, w EHS nie ma.
    Z tymi kosztami serwisu to jest podobnie, nie ma wielkich różnic dlatego tym bym się nie przejmował.
    Altherma 3 8kW przy -20st.C ma 6,14kW(nie wiem skąd masz 6,75kW) czyli traci mniej niż 2kW, Samsung jest już dużą jednostką 2 wentylatorową i przy -20st.C ma 8,19kW czyli w sumie tylko 2 kW więcej. Samsung dysponuję wyraźnie większą mocą przy temperaturach około 0st.C.
    A odnośnie cen to spojrzałem właśnie i Daikin 8kW grzanie bez chłodzenia powinien być kilka tyś TAŃSZY! wersja z grzaniem i chłodzeniem tez będzie sporo tańsza
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Ja tam nie wiem... obie PC za drogie. Moze warto obstawic Meetinga?

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...arametry/page7





    Meeting!!!
    Bo kto bedzie chcial placic rachunki w Won lub Yen
    Super brawo, nie ma to jak argumenty, poszukaj coś jeszcze wcześniej, sprawdź ceny teraz ceny w tedy, sprawdź przepisy i możliwości.

    A nie Ty zatrzymałeś się na tym co masz w kotłowni i dla Ciebie świat mógłby zostać przy piecokuchini jeżeli Ty byś taką miał. No bo przecież wszyscy co mają lepsze coś niż Ty to głupcy i szastają kasą.
    Kończę te zaczepki a Ciebie dorzucam do tej samej listy u mnie co Arturo i już nie będę czytał Twoich wypocin.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Panowie dajcie spokój, nie potrzebujemy tu na forum kolejnej wojenki....
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przy wycenie na przykladzie mojego budynku różnica miedzy Samsungiem 6kW a Daikin Altherma 3 też 6 kW mam jakieś 10 tyś zł na niekorzyść Daikina, wiem że jest lepszy ale też ma droższe czesci.
    I w Samsungu nie muszę dopłacać do jakiś tam wersji z chlodzeniem, a instalator wszystko podlaczy i uruchomi a oferta na Daikina dotyczy tylko montażu bez hydrauliki.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Przy wycenie na przykladzie mojego budynku różnica miedzy Samsungiem 6kW a Daikin Altherma 3 też 6 kW mam jakieś 10 tyś zł na niekorzyść Daikina, wiem że jest lepszy ale też ma droższe czesci.
    I w Samsungu nie muszę dopłacać do jakiś tam wersji z chlodzeniem, a instalator wszystko podlaczy i uruchomi a oferta na Daikina dotyczy tylko montażu bez hydrauliki.
    dostałeś ofertę z kosmosu bo instalator nie ma dobrych warunków na daikina bo ich nie montuje to kupuje drogo.
    u mnie daikin 6kW (z chłodzeniem) od samsunga 6 kW był by droższy o około 3tyś. cała róznica w cenie
    Ostatnio edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA ; 07-05-2018 o 22:00
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony