dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 113
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie trafiłeś.....po prostu mam tanio Samsunga.....
    A gość zamontował wiecej Daikinów niż Ty widziałeś na ulotkach....bez urazy.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Nie trafiłeś.....po prostu mam tanio Samsunga.....
    A gość zamontował wiecej Daikinów niż Ty widziałeś na ulotkach....bez urazy.
    musiałbyś mieć go za darmo żeby była taka różnica, więc dziwne rzeczy opowiadasz.
    a daikina oglądam codziennie stoi przed moim biurkiem.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jkmp

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    To zapotrzebowanie na ciepło masz na pewno ok?
    asolt liczył, więc chyba ok - dom 180m2 użytkowej (z poddaszem), płyta fund 10cm XPS + 10cm EPS pod wylewką, ściany 25cm 0,32, dach - skosy betonowe, 30cm styropian 0,31. Okna 3 szyby ~0,8, garaż w bryle - nieogrzewany, odylatowany. Pierwsze wyniki OZC były odrobinę gorsze, ale po przeliczeniu docelowych materiałów/okien wyszło jak napisałem.

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Z czego ty masz dom?
    Z betonu, silikatu 18cm i styropianu
    Dom był od początku planowany jako "droższy w budowie, oszczędny w utrzymaniu". Nieśmiało celowałem w okolice 40kWh/m2 udało się lekko zejść poniżej. Rachunki za prąd 800zł były by nagrodą za wysiłek i zamknięciem ust wszystkim niedowiarkom, których z tego miejsca pozdrawiam

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    musiałbyś mieć go za darmo żeby była taka różnica, więc dziwne rzeczy opowiadasz.
    a daikina oglądam codziennie stoi przed moim biurkiem.
    Żebym Samsunga miał za darmo to Daikin musiał by kosztować 10 tyś, a mam wycenę już nie aktualną bo były podwyżki na ponad 28 tyś, zgadza się że widzisz codziennie ale tą samą sztukę
    Od samego patrzenia jeszcze nikt mistrzem się nie stał....

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Tymczasem...

    http://allegro.pl/pompa-ciepla-meeti...317139154.html

    “Przewyższa również inne pompy ciepła typu woda – powietrze, osiągając współczynnik wydajności (COP) na poziomie do 4.2.”

    Dobitnie widzę że masz ogromny uraz do kolegi CNC, ale wyladowywanie flustracji w co drugim poście zaczyna denerwować, odpuść.
    Sam jestem handlowcem i za dodatkowy bonus sprzedaje to co mi się bardziej opłaca więc nie wiem w czym problem?
    Akurat na pompach to złoty interes, a jeszcze jakby się nie psuly na gwarancji to już rewelacja.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 08-05-2018 o 07:19 Powód: Łączenie postów.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    No mówię że masz kosmiczną wycenę. U mnie nawet 8kW z montażem i zbiornikiem CWU i osprzętem jest poniżej 28tyś
    a 6kW z montażem i osprzętem to w tym zbiornik CWU za 25 z kawałkiem brutto.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  6. #46

    Domyślnie

    Ciekawe kiedy Panasonic wypusci pompę na czynniki R32 ?

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    Ciekawe kiedy Panasonic wypusci pompę na czynniki R32 ?
    może pod koniec roku, ale te pompy nie będą jakoś mocno lepsze R32 to nie jest jakaś wielka rewolucja, zmniejszenie GWP to był główny cel na R32 a nie poprawa osiągów.
    Osiągi może poprawić dopiero mocno CO2.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Życie, ja 20 lat temu wciskałem ludziom Cieszynke 10 l za 35 zl i zapewnialem że to najlepsza jaką widzieli, potem sprzedawałem Dekorala 5 l za 60 zl a teraz Caparola za 10l -300 zl.Czasy się zmieniają i instalatorzy się rozwijają, a że 50% marży na Panasie lub Daikinie jest 2x wieksze niż na Meeting ii w dodatku są to sprzęty prawie bezawaryjne to sprzedaje co mu lepiej.
    Jedynie mogę mu zarzucić że kłamał, mataczył i omamiał ludzi udając zainteresowanego forumowicza.
    Każdy ma swój sposób na biznes, ja rok temu też chciałem coś sprzedać na forum, a teraz taki mam ruch u siebie że nie ogarnął bym sprzedaży tutaj zwlaszcza że 90% pytajacych to meczydupy co jakby za darmo dał to i tak za drogo.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    No mówię że masz kosmiczną wycenę. U mnie nawet 8kW z montażem i zbiornikiem CWU i osprzętem jest poniżej 28tyś
    a 6kW z montażem i osprzętem to w tym zbiornik CWU za 25 z kawałkiem brutto.
    Tak zapytam.....wersja najprostrza czyli pompa prosto do rozdzielaczy podlogowki bez sterowania i innych sretów beretów, Daikin Atlherma 3 ze zbiornikiem 260l, co oprócz pompy potrzeba do montażu?
    W środku jest zbiornik cwu, zawór 3 drogowy wszystko spięte i tylko połączyć z rozdzielaczem?
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Takiego typu rozmowy powinniście raczej przenieść na PW.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Osiągi może poprawić dopiero mocno CO2.
    Off top: W czym jest problem, że go jeszcze nie ma? Co2 powinien być tani w pozyskaniu.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    Off top: W czym jest problem, że go jeszcze nie ma? Co2 powinien być tani w pozyskaniu.
    I co z tego że sam gaz co2 jest tani?
    Nic z tego nie wynika. Urządzenia będą dużo droższe niż obecne, specjalne wymienniki ciepła które wytrzymują dużo wyższe ciśnienia. Oprócz tego pompy na co2 wymagają dużej delty i będzie konieczność montażu bufora i dodatkowej armatury, automatyki.
    Czy co2 trafi pod strzechy i kiedy, to jeszcze się okaże. Mam wątpliwości ale może się mylę.
    Prędzej wydaje mi się że "znajdzie się" bardziej przyjazny technicznie czynnik (CIŚNIENIA!!!) który będzie spełniał ostrzejsze normy GWP i jednocześnie nie będzie PALNY jak nowy "cudowny" R32...
    A zanim się znajdzie, koncerny będą sobie zarabiać na tym co obecnie funkcjonuje i podrożało ponad 10-krotnie w ciągu zaledwie 2 lat!!!!!
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Ja osobiście u siebie nie zamontowałbym PC na C02 .Te ciśnienia są trochę przerażające , ciekaw jestem co na takie pc ,,powie" prawo budowlane , czy to nie będzie musiało stać w jakimś dostosowanym do niej pomieszczeniu , bo to że ze względu na te ciśnienia będzie podlegać przeglądom UDT , to raczej pewne , do tego obowiązkowy przegląd gwarancyjny i w skali rok zapewne uzbiera się z 1 K na ,,papiery"

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał jkmp Zobacz post
    asolt liczył, więc chyba ok - dom 180m2 użytkowej (z poddaszem), płyta fund 10cm XPS + 10cm EPS pod wylewką, ściany 25cm 0,32, dach - skosy betonowe, 30cm styropian 0,31. Okna 3 szyby ~0,8, garaż w bryle - nieogrzewany, odylatowany. Pierwsze wyniki OZC były odrobinę gorsze, ale po przeliczeniu docelowych materiałów/okien wyszło jak napisałem.
    Z betonu, silikatu 18cm i styropianu
    Dom był od początku planowany jako "droższy w budowie, oszczędny w utrzymaniu". Nieśmiało celowałem w okolice 40kWh/m2 udało się lekko zejść poniżej. Rachunki za prąd 800zł były by nagrodą za wysiłek i zamknięciem ust wszystkim niedowiarkom, których z tego miejsca pozdrawiam
    Gratuluje wskaźników. Mam mniejszy i chyba bardziej zwarty dom. Silikat 18, 22cm 0.031, podłoga pod i na płycie z 28cm (chodzi o uzyskanie odpowiedniej wys pom. na pełnym bloczku), pełne pietro docieplone 40cm wełny na suficie GK, okna 0.6-0.8. Nie mam jeszcze policzonego OZC ale gdyby udało się zejśc do podobnego poziomu zapotrzebowania to byłoby super.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał jkmp Zobacz post
    asolt liczył, więc chyba ok - dom 180m2 użytkowej (z poddaszem), płyta fund 10cm XPS + 10cm EPS pod wylewką, ściany 25cm 0,32, dach - skosy betonowe, 30cm styropian 0,31. Okna 3 szyby ~0,8, garaż w bryle - nieogrzewany, odylatowany. Pierwsze wyniki OZC były odrobinę gorsze, ale po przeliczeniu docelowych materiałów/okien wyszło jak napisałem.
    Z betonu, silikatu 18cm i styropianu
    Dom był od początku planowany jako "droższy w budowie, oszczędny w utrzymaniu". Nieśmiało celowałem w okolice 40kWh/m2 udało się lekko zejść poniżej. Rachunki za prąd 800zł były by nagrodą za wysiłek i zamknięciem ust wszystkim niedowiarkom, których z tego miejsca pozdrawiam
    Gratuluje wskaźników. Mam mniejszy i chyba bardziej zwarty dom. Silikat 18, 22cm 0.031, podłoga pod i na płycie z 28cm (chodzi o uzyskanie odpowiedniej wys pom. na pełnym bloczku), pełne pietro docieplone 40cm wełny na suficie GK, okna 0.6-0.8. Nie mam jeszcze policzonego OZC ale gdyby udało się zejśc do podobnego poziomu zapotrzebowania to byłoby super.
    Byłem nastawiony na bufor z grzałką ale widzę, że w cenie dobrego buforu z grzałką miałbymniewielka pompę, choćby i z grzałką, ale sumarycznie przy pełnej podłogówce, powinno wyjśc i tak taniej.

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    To zapotrzebowanie na ciepło masz na pewno ok?
    Bo jeżeli tak to roczne ogrzewanie będzie kosztować mniej niż 800zł .
    A to był by bardzo dobry wynik.,
    Przy tym zapotrzebowaniu nawet Daikin 4kW lub Pansonic SDC 7kW bo nawet jak sobie przy -15st.C te dołączą grzałki to przecież nic strasznego.
    Model Daikina 6kW praktycznie bez grzałek, nawet przy -20st.C
    O właśnie.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 12-05-2018 o 12:43

  17. #57
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dardana

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    PL Południowa
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam forumowiczów, temat o pompach Daikin i Panasonic, ja chciałabym zapytać użytkowników PPC:
    - Daikin Altherma 3
    - Mitsubishi Zubadan
    Jakie wrażenia z użytkowania, którą bardziej by polecaliście? Wstępnie zdecydowałam się na Daikina Althermę 3 8KW ale co myślicie o Mitsubishi? Jak różnią się cenowo?
    Rozmawiając z instalatorami i znając zapotrzebowanie energetyczne budynku tj. około 7400W/33W/m2 przy powierzchni około 150m2 użytkowej/240m2 całkowitej dowiedziałam się, że Altherma 8KW spokojnie wystarczy.
    Zastanawia mnie też czy decydować się na wersję wbudowanym zbiornikiem CWU czy też osobną? Ma to jakąś większą różnicę? Co lepsze?

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mirmil99
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    91
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    mam Daikina 8kW i podobne zapotrzebowanie, moge potwierdzic ze do -10 na zewnatrz spokojnie 22 stopnie mam w domu, w sumie zimniej to jeszcze nie bylo, ale jak bedzie to pozenilem ja z kominkiem z plaszczem wodnym... imho Daikin i Misiubuczy to podobne jakosciowo urzadzenia, kupowalbym tansza... co do zbiornika, jezeli decydujesz sie na nowy zbiornik to zdecydowanie wbudowany w urzadzenie (jedna "lodowka" i wszystko w srodku), jezeli juz masz zbiornik na CWU i spory w nim wymiennik, to mozna sie zastanowic, bo pewnie warto zostawic istniejacy
    8kW Altherma 3 (wewnetrzny zbiornik CWU 230L) jest bezglosna po 10m...

  19. #59

    Domyślnie PC Panasonic Aquarea T-CAP – 9 kW 1 faz moc silnika

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    Witam
    Zastanawiam sie nad wyborem pompy ciepła do domu energooszczednego 180m2 uzytkowej po podłodze , ktora z tych pomp bedzie lepiej sie nadawała ?
    Panasonic TCAP 9kW Seria H sprawnosc do -28 COP 4,84 czy nowy model Daikia Altherma III 8kW seria Bluevolution na czynnik R-32 sprawnosc do -25 COP 5,2 ??? Dom Dobrze ocieplony .. Zastanawiam sie nad Daikinem Altherma III 8kW tylko czy te 8kw wystarczy na moje 180m2 po podłodze?
    Witam. Mam podobne problem jak kolega.
    Zastanawiam się nad Pompa Ciepła Panasonic Aquarea T-CAP – 9 kW 1 faz. dla domu ogrzewanego gazem propan pow.145m2. Dom energooszczędny. Całość na miedzi i grzejnikach BUDERUS. Roczne zużycie z ostatnich 10 lat to 1700-2100 litrów propanu zbiornikowego. Kocioł gazowy pracuje na parametrach 40-50 stopni, w domu 22-23 stopnie.
    Kocioł mam do wymiany. Posiadam instalację PV o mocy 6.67KWp. Interesuje mnie jaka jest moc silnika PC 9KW (nigdzie nie mogę tego znaleźć) i roczne zapotrzebowanie energii elektrycznej.
    Ps. Może ktoś użytkuje podobną pompę powietrzną Panasonica?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarnep Zobacz post
    Witam. Mam podobne problem jak kolega.
    Zastanawiam się nad Pompa Ciepła Panasonic Aquarea T-CAP – 9 kW 1 faz. dla domu ogrzewanego gazem propan pow.145m2. Dom energooszczędny. Całość na miedzi i grzejnikach BUDERUS. Roczne zużycie z ostatnich 10 lat to 1700-2100 litrów propanu zbiornikowego. Kocioł gazowy pracuje na parametrach 40-50 stopni, w domu 22-23 stopnie.
    Kocioł mam do wymiany. Posiadam instalację PV o mocy 6.67KWp. Interesuje mnie jaka jest moc silnika PC 9KW (nigdzie nie mogę tego znaleźć) i roczne zapotrzebowanie energii elektrycznej.
    Ps. Może ktoś użytkuje podobną pompę powietrzną Panasonica?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    40-50st to duzo bedzie slabiutki cop.
    Ustaw na 35 i przetestuj tej zimy czy da radę jak nie to grzejniki do wymiany

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony