dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Swoją drogą to jakaś parodia że kupujesz nową maszynkę do cięcia i musisz się bawić w jakieś ustawienia... Norton ma dość dobre narzędzia ale tarcze mają z różnej półki i pewnie tutaj włożyli tą z najniższej.Prawdopodobnie jest tak jak napisał kolega wyżej że tarcza się grzeje i przez to strzępi płytki,dodatkowo nagrzana tarcza robi się miękka i to może być przyczyną problemów...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał zorro128 Zobacz post
    Swoją drogą to jakaś parodia że kupujesz nową maszynkę do cięcia i musisz się bawić w jakieś ustawienia... Norton ma dość dobre narzędzia ale tarcze mają z różnej półki i pewnie tutaj włożyli tą z najniższej.Prawdopodobnie jest tak jak napisał kolega wyżej że tarcza się grzeje i przez to strzępi płytki,dodatkowo nagrzana tarcza robi się miękka i to może być przyczyną problemów...
    to nie jest urządzenie za 2 czy 20 tysięcy zł, ja płaciłem niecałe 800. Te lepsze maszyny nie maja takich problemów ale kosztują dużo więcej. Tarcza na pewno jest z tej najniższej półki, ale jeśli chodzi o grzanie to raczej nie. Nie dość, że leje się na nią hektolitry wody, to na dodatek cięcie idzie dość wolno.


  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    nic sie nie grzeje-tarcza tak strzepi juz od samego poczatku ciecia. maszyny nie popędzam. Nie ma zadnych szczwegolnych wibracji,,,

    Winna jest na 80% tarcza, na 20% ustawienie maszyny.

    Maszyna kosztowala 1tys zl.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Maszyna nie ma bardzo duzych obrotów, a maszyna za 1tys to nie jest masyzna profesjonalna...

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    A wiec tak. Wczoraj otrzymalem nową tarcze żbik Taran. Zamontowalem i ... tarcza ma bicie boczno okolo 1mm.
    Tarcze ktore obecnie posiadam maja bicie okolo 0.5mm. (stary zbik i norton clipper)

    Co do samego ciecia to tarcza tnie prosto w lini nawet kafelke 60cm.
    Udalo mi sie tez przeciac do kąta 45stopni krawedz płytki-wyszlo w miare ładnie-prosto.

    Starego Żbika naostrzymel specjalna ostrzalka ktora kupilem na allegro za 20zl Niestety w dalszym ciagu sciaga i tnie krzywo-bez wzgledu na to czy ja trzymam mocniej czy skrece tymi sciskami-za kjazdym razem tak samo.

    Wklejam pare fotek z ciecia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180425_214016.jpg
Wyświetleń:	508
Rozmiar:	39,9 KB
ID:	411934Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180425_215610.jpg
Wyświetleń:	428
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	411935Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180425_221841.jpg
Wyświetleń:	388
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	411936

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar dzidej
    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Załącznik 411732Załącznik 411733

    Na zdjęciach opisałem.

    najpierw regulujesz wózek, a później ten ogranicznik . Jest jeszcze regulacja prowadnicy wózka(pochył i skrętność) ale ja tego nie ruszałem.

    @Slawko123 --> Te zdjęcia wiele tłumaczą. W mojej TR202 (nowa maszyna) cięcie idzie prostopadle wzdlędem osi stołu, natomiast problem jest taki, że z jednej strony strzępi a z drugiej wychodzi perfect (szczególnie widać to podczas cięcia pod kątem 45 st.). W dodatku super krawędź wychodzi z tej strony, która odpada ;( Czy ktoś wie gdzie znajduje się regulacja kąta tarczy i może wskazać ? Rozebrałem już chyba połowę tej maszyny i nie znalazłem żadnej magicznej śrubki..
    Ostatnio edytowane przez dzidej ; 12-09-2022 o 09:06

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar dzidej
    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    2

    Domyślnie

    Przeszukałem dziś sporą część internetu, instrukcje obsługi itd. i wygląda na to, że maszyna Norton Clipper TR202 nie posiada regulacji kąta cięcia tarczy.. Oznacza to, że jeśli maszyna w trakcie produkcji i montażu została skonfigurowana błędnie lub na graicy parametrów to nie da się nic z tym zrobić (tarcza będzie szarpała krawędź kafelki). Duży minus dla Nortona..
    Będę próbował to jeszcze wyprowadzić na podkładkach na silniku lub z otworów montażowych dla silnika -> będę musiał zrobić z otworów "fasolki" żeby mieć możliwość przesunięcia...

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    A próbowaliście tarczy typu X-Type z firmy Draumet? Według mnie inne się do niej nie umywają pod względem jakości do ceny.
    Tego nie pomalujesz (:

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony