dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 63
  1. #41

    Domyślnie

    Jest równy, ale w iluś tam miejscach były niedowibrowane dziury że zbrojenie było widać. Musiałem cały strop poprawiać zarówno od dołu jak i od góry ... kilka tys zł jestem w plecy. Za tą kasę ociepliłbym strop.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  2. #42

    Domyślnie

    No i pianowanie zrobione. Producent pianki to UltraPur, ponoć wyższa półka, warstwa nie mniejsza niż 20 cm, pogrubiona na kanałach rekuperacji, współczynnik U dla stropu to 0,19 W/mkwK, do tego ścianki szczytowe warstwa 10 cm w tym górna część, dla ścianki U=0,38. Murłaty opianowane tzn nadlane tak by było minimum 5 cm. Pianka bardzo fajna w dotyku, delikatna, napompowana powietrzem, trochę dziwny zapach ma ale wietrzeje powoli, nie palna, sama gaśnie po zdjęciu płomienia. Wszystko tzn cały strop, skosy, murłaty, szpilki, ściany szczytowe, wyłaz dookoła, komin - zostało pokryte pianką. Łącznie było ok 120 mkw stropu plus 8 mkw ścianek. Gwarancja producenta 20 lat. Czas wykonania ok 5h. Dorzucam fotki.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20180706_172846.jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	415878Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20180706_172900.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	79,3 KB
ID:	415879Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20180706_172909.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	415880Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20180706_172926.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	415881Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20180706_172954.jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	415882
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    współczynnik U dla stropu to 0,19 W/mkwK,
    No to nędza. Nie spełnia WT2017 bo wymóg jest min 0,18W/m2K.
    Ile kosztował taki luksus?

  4. #44

    Domyślnie

    No fajnie 0,18 W/m2K dla jakiej przegrody ? Czym to osiągniesz ? Dając 30 cm styropianu 0,31 osiągniesz U na poziomie 0,10 W/m2K ... ale miejscowo nie na całości. Styropian nie będzie szczelnie dolegał do stropu tak jak pianka, nie będzie też tworzył jednej płyty, nie będzie w stanie uszczelnić murłat, wyłazu. A w ociepleniu właśnie to się liczy najbardziej, nie grubość a jakość. Przecież można położyć paczkę (1m3) styropianu na stropie i powiedzieć, że masz w tym miejscu U= 0,08, ale przy całym stropie ma się to nijak do strat ciepła. Policz strop uwzględniając szczeliny których nie doszczelnisz styropianem a U wyjdzie zupełnie inne. Pianka tania nie jest, ale w moim przypadku była jednym rozwiązaniem.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    No i pianowanie zrobione. Producent pianki to UltraPur, ponoć wyższa półka, warstwa nie mniejsza niż 20 cm, pogrubiona na kanałach rekuperacji, współczynnik U dla stropu to 0,19 W/mkwK, do tego ścianki szczytowe warstwa 10 cm w tym górna część, dla ścianki U=0,38. Murłaty opianowane tzn nadlane tak by było minimum 5 cm. Pianka bardzo fajna w dotyku, delikatna, napompowana powietrzem, trochę dziwny zapach ma ale wietrzeje powoli, nie palna, sama gaśnie po zdjęciu płomienia. Wszystko tzn cały strop, skosy, murłaty, szpilki, ściany szczytowe, wyłaz dookoła, komin - zostało pokryte pianką. Łącznie było ok 120 mkw stropu plus 8 mkw ścianek. Gwarancja producenta 20 lat. Czas wykonania ok 5h. Dorzucam fotki.(...)]
    Super, fajnie że pamiętałeś i wrzuciłeś fotki. Gratuluję ocieplenia - wizualnie wygląda to fajnie - czegoś takiego oczekuję u siebie Rozumiem, że na płaskiej części masz rozłożone kanały WM - sam będę chciał tak zsynchronizować ekipy dekarzy, pianki i od wentylacji, żeby ta od wentylacji położyła kanały na strychu, a resztę prac po tynkach, potem piana i membrana. A właśnie - jak pianowałeś to miałeś już membranę, bo ja chciałbym dawać ją już po natrysku. I ostatnie pytanie - podłoga na strychu. Czy będziesz na tą piankę rozkładał jeszcze np. wełnę czy lepiej żeby między deskami/płytą osb a pianką była przestrzeń powietrza?

  6. #46

    Domyślnie

    Fotki mogę dodać jeszcze jak będą potrzebne. Wg fachowca od ocieplenia warstwa grubsza niż 20 cm jest ekonomicznie nieopłacalna, można było dać warstwę 10 cm grubszą ale niewiele bym przez to osiągnął, a zapłacił dwa razy tyle. Na piankę już nic nie daję, zakrywam to deskami i pod nimi ma być wentylacja, dlatego też nie daję płyt osb, szczeliny między deskami będą idealne wentylować, z resztą powierzchnia pianki jest nierówna i dość delikatna, gdybyś stanął na niej to noga wpadnie. Kanały wentylacji zostały nadlane tak by i na nich była warstwa minimum 20 cm. Bardzo ciężko zgrać ekipy ze sobą, tych od wentylacji, a zwłaszcza dekarzy i tych od pianowania, ciągle przeszkadzała nam pogoda, lało prawie miesiąc i tym samym przekładane było 5 razy. Wymagania co do pianki są duże, nie może być wiatru dużego, strop musi być suchy (mniej niż 15 %), drzewo również suche (mniej niż 12 %), tak więc po tych deszczach strop i drzewo schły kilka dni. Przed pianką pomiar temperatury powierzchni stropu oraz wilgotności. Najpierw zrobiliśmy skosy i równocześnie przykrywaliśmy membraną, najpierw jedna strona później druga, a na koniec ścianki szczytowe i pozioma część stropu w stronę wyłazu.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  7. #47

    Domyślnie

    A i piankę kładzie się dwuwarstwowo, pierwsza warstwa to warstwa szczepna, rośnie do połowy wysokości planowanej, druga warstwa to wyrównanie. Maksymalnie 10 cm w jednej warstwie inaczej zaczyna pęcznieć za bardzo i pęka. Ogólnie przypomina to taką jakby kołdrę, wypełnioną powietrzem, każda komórka zawiera powietrze, a na wierzchniej warstwie tworzy się taka skórka ochronna.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.
    Mnie też wykonawca pianki przekonał do warstwy 20 cm.
    Mam świadomość, że ciężko będzie zgrać postawienie więźby, położenie kanałów WM, pianowanie i montaż membrany, ale nie ukrywam, że o taką kolejność prac będę walczył, mam nadzieję że się uda
    U mnie na strych też pewnie pójdą deski, bo trąc z własnego drewna na szalowanie stropów dorzucę jeszcze ze 2-3 m3 ponad to co jest w projekcie.
    Jak masz jakieś jeszcze zdjęcia to wrzucaj, pokażę wykonawcy czego oczekuję.

  9. #49

    Domyślnie

    Mnie trochę desek zostało, trochę dokupiłem, ważne żeby było po czym chodzić. Belki poprzeczne są ważne, ze względu na rozpiętości, ja chciałem żeby nie było żadnej podpory na środku ale niestety się to nie udało, mimo grubej belki to występowało lekkie ugięcie. Co do zgrania ekip to kontrłaty trzeba przygotować wcześniej przed pianowaniem, u mnie ekipa dekarzy marudziła że nie mają co robić, ale jak pianownicy skończyli połowę jednego skosu to później zrobił się nadmiar prac. No i problem ściany kolankowej i wieńca ... niestety nie umiałem go inaczej rozwiązać jak tylko przykładanie deski okręconej streczem i tak zrobiła ekipa od pianki. Przykładali deskę do czoła wieńca i wypełniali pianką przestrzeń między murłatą a deską, wychodziło to całkiem nieźle. Mam gotowe do ocieplenia elewacji zewnętrznej. Jak przyjedzie ekipa od ociepleń to przytną nierówności pianki PIR nożykiem i przykleją płyty styropianowe na piankę do mocowania. Jeden z problemów to zabezpieczenie wystającej PIR przez słońcem ... bez drabiny ciężko się dostać.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    To jeszcze cię o coś zapytam, a mianowicie o długość skosu i czy dałoby się wykonać natrysk już po montażu membrany, sięgając że strychu do okolic murłaty? Jeden z wykonawców taką kolejność sugeruje, powątpiewają jednocześnie, że uda mi się zgrać ekipy, zapewnić odpowiednią wilgotność drewna, pogodę, itp, żeby natrysk był przed montażem membrany. Co o tym myślisz?

  11. #51

    Domyślnie

    Nie da się wykonać natrysku piany po położeniu membrany, przynajmniej na skosie. U mnie długość skosu to było jakieś 240 cm od początku do wieńca. Fizycznie nie da się tego wykonać bo nie sięgniesz ręką i pistoletem, poza tym natrysk musi się odbywać z określonej odległości. No i jeszcze taka sprawa że, przy pianowaniu unosi się taka mgiełka i może ona źle wpływać na membranę, zatykać pory albo coś. Niby się natryskuje piankę bezpośrednio na membranę i nic się nie dzieje ale ja jakoś tego nie widzę. Płaską część stropu owszem można próbować, ale dla operatora pistoletu to męczarnia, nie dość że ma maskę pełnotwarzową z pochłaniaczem, to jeszcze pełne ubranie, pod membraną jest gorąco i duszno ... będzie się z nich lał pot i konieczne będą przerwy no i robota gorzej szła będzie. Gdybym miał coś robić jeszcze raz to zabezpieczyłbym strop i drzewo przed deszczem czarną folią budowlaną układając jak membranę przybijając łatami. To kupa roboty ale innego wyjścia nie ma.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Jakiś czas temu wysłałem mój projekt do wyceny ocieplenia skosów. Jeden z wykonawców, zajmujący się ociepleniem różnymi metodami, zasugerował, że w przypadku ocieplenia od góry stropu żelbetowego (u mnie będzie po zmianie żelbetowo-ceramiczny) niekoniecznie musi być pianka, że ocieplenie wełną też będzie ok. Wełna podczas ocieplania nie będzie opadać (tak jak to ma miejsce w przypadku ocieplania od dołu), mniej szans więc na błędy wykonawcze. Zasugerował przy tym, żeby zamienić zaprojektowaną warstwę styropianu na wełnę (styropian może krawędziować) - czyli dać pod krokwie 20 cm wełny i 15 pomiędzy. Stryszek ocieplić później, po wykonaniu dachu i rozłożeniu rur do WM. Co Wy na to? Dla którego materiału - wełny czy piany - więźba dachowa i strop musi być suchszy? Czy wełna nie zawilgotnieje od stropu?

  13. #53

    Domyślnie

    Myślę, że z tą wełną w tym przypadku, to nie głupi pomysł. Pierwszą warstwę pod krokwiami będzie łatwo położyć. Jak jeszcze krokwi nie ma zamontowanych, to można nawet rozwijać z wałka na dachu.
    Jak się boisz o zawilgocenie wełny, to można rozciągnąć folię paroizolacyjną na stropie, to żaden wydatek.

    Jeżeli zdecydowałbyś się na wełnę, to ja na Twoim miejscu brałbym skalną bo szklana może pofrunąć na wietrze.
    Ostatnio edytowane przez marcin_5 ; 04-09-2018 o 11:27

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_5 Zobacz post
    Myślę, że z tą wełną w tym przypadku, to nie głupi pomysł.
    (...)
    Jeżeli zdecydowałbyś się na wełnę, to ja na Twoim miejscu brałbym skalną bo szklana może pofrunąć na wietrze.
    No właśnie nie wiem, czy to dobry pomysł. Czy wełna może stykać się z cegłą/betonem? Poczekam, może wypowie się jakiś doradca.
    Pisząc o pofrunięciu masz na myśli podczas rozkładania, czy kiedy?

  15. #55

    Domyślnie

    Tak, chodziło mi o rozkładanie. Docelowo pewnie i tak wełna na krańcach skosu betonowego będzie otoczona styropianem przyklejonym od muru aż do membrany i dodatkowo osłonięty podbitką.

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_5 Zobacz post
    Tak, chodziło mi o rozkładanie. Docelowo pewnie i tak wełna na krańcach skosu betonowego będzie otoczona styropianem przyklejonym od muru aż do membrany i dodatkowo osłonięty podbitką.
    No tak, ocieplenie skosów (cokolwiek nim będzie) powinno być połączone ze styropianem na ścianach zewnętrznych.

  17. #57

    Domyślnie

    Wełna nie nadaje się na układanie inne jak tylko w poziomie. Na skosach będzie zjeżdżać bo grawitacja zrobi swoje, do tego wilgoć i zmiany temperatury, rozszerzalność temperaturowa, drewno kurczyć się będzie i rozszerzać a wełna nie i to powoduje powolne ściąganie jej w dół, milimetr po milimetrze. Nawet jak ją zadrutujesz to szczeliny będą. Nie wiem co wszyscy z tą wełną mają, kogo bym nie zapytał to po 10-12 latach wywala ją z domu a inni się w nią pakują. O co tutaj biega ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ile osób tyle opinii. Już mam niezły mętlik w głowie. Chyba trzeba podjąć jakąś decyzję i się jej trzymać bez względu na głosy z zewnątrz

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ostatecznie na skosy zdecydowałem się na pianę PUR, lambda 0037, klasa palności E, warstwa 25 cm. Cześć płaska będzie ocieplana później i tutaj zastanawiam się nad styropianem, na który dałbym płyty osb.

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    to chyba najszczelniejsza izolacja teraz , dobry wybór moim zdaniem
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony