dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jaki grunt pod pierwsze malowanie w nowym domu?

    Polećcie proszę czym dobrze zagruntować ściany przed pierwszym malowaniem. Tynki cementowo wapienne kładzione pół roku temu. Nie zdecydowaliśmy się na gładzie.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whiti1 Zobacz post
    Polećcie proszę czym dobrze zagruntować ściany przed pierwszym malowaniem. Tynki cementowo wapienne kładzione pół roku temu. Nie zdecydowaliśmy się na gładzie.
    Malowałem wszystko na biało, jako gruntu użyłem rozcieńczonej emulsji.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #3
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    W pierwszym kroku polecam dokładne odpylenie podłoża. Do gruntowania może Pan zastosować grunt polimerowy ACRYL-PUTZ® GU 40. Dzięki zastosowaniu gruntu podłoże zostanie wzmocnione, ujednolicone oraz zwiększy się jego przyczepność. Rekomenduję nałożenie cienkiej warstwy gruntu, a następnie, po jego wyschnięciu, aplikację farby podkładowej dedykowanej do wybranej farby nawierzchniowej (do malowania nawierzchniowego może Pan zastosować np. Śnieżkę Barwy Natury).

  4. #4

    Domyślnie

    Ponowię pytanie autora, myslałem o farbie gruntująco-podkładowej śnieżki, ale wątek o kocich zapachach mnie skutecznie zniechęcił.
    Czy ktoś może polecić inna farbę podkładową?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja nie stosowałam. Malowałam od razu jakąs tanią białą farbą i na to deocelową.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja stosuje BECKERS DESIGNER PRIMER, mogę polecić.
    Pozdrawiam
    Katka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony