dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    Guest

    Domyślnie impregnacja cisnieniowa

    tak wlasnie zastanawiam sie nad impregnacja drewna

    z wyksztalcenia znam sie troche na transporcie masy w cialach porowatych
    i na wspolczynnikach dyfuzji w drewnie
    z moich przemyslen wynika, ze ta cala impregnacja cisnieniowa to tylko bajer
    tak jak oddychanie scian

    z moich rozwazan wynika np, ze aby zaimpregnowac takie drewno trzeba by pozwolic impregnatowi dyfundowac pod roznica cisnien wglab klocka

    a do tego potrzeba baaaardzo dlugiego czasu, ktorego z racji ekonomicznych w impregnowni drewna nie ma

    tak , ze mysle ze zrezygnuje jednak z tego dodatkowego bajeru

    co o tym myslicie forumowicze?

  2. #2

    Domyślnie

    a jaki wpływ ma wilgotnośc drewna na wchłanianie impregnatu?

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    taki ma wplyw , ze im bardziej mokre drewno tym mneij ma powietrza w sobie
    a tylko powietrze daje sie skompresowac

    wiec przykladowo, jesli nie ma w drewwnie ani jednej pory wypolnionej powietrzem ( wszystko jakies soki) to mozna dzialac na to i cisnieniem 1000 bar a i tak nic to nie da

  4. #4

    Domyślnie

    Powiem tyle:
    Widziałem dachy,które mają po 100-120 lat i więźbę "impregnowaną" wapnem.I stoją.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    widze ze male zainteresowanie watkiem
    a odnioslem jakies takie dziwne wrazenie, ze teraz wszyscy impregnuja cisnienowo

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    acha zapytam z innej beczki ile kosztuje impregnat do malowania pedzlem na 1 m3 drewna?

  7. #7

    Domyślnie i

    CZy czasami nie suszy się próżniowo a potem odgazowuje - próżnia i dopiero potem zalewa pod ciśnieniem - nie wiem czy tak riobią ale wtedy to dość szybko i głęboko wnika impregnat
    TM

  8. #8

    Domyślnie

    leon,
    poruszasz temat który masz obcykany i dlatego doświadczenia po równym stropie odbijają sie na frekwencji,
    jeśli chcesz malowac recznie to polecam DULUX zielony - 25l kosztuje ok. 300zł ale zuzycie jest związane z suchością Twego materiału - w każdym bądź razie wchłania dreno to paskudztwo jak gąbka - na dach 400m zużyłem tego 150l

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    czyli 1800 PLN?
    kurcze troche drogo
    to ja na moj dach musialbym dac jakies 1500 ?
    kurcze toz to chyba ta impregnacja cisnieniowa wychodzi taniej?
    okolo 100 PLN za m3
    tak mi wpadlo jakos w oko moge sie mylic
    poprawcie mnie

  10. #10

    Domyślnie

    moja więżba była zaimpregnowana metodą zanurzeniowa - tak sobie to działa więc po założeniu na dachu wiatr ją przesuszył i kolega zabawiliśmy się w małpy i dawaj malować - wchłaniało jak gąbka ale efekt został - na jakies 0,5cm jest zielone więc dalej też się rozszedł kanalikami

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    a co to wlasciwie jest ten impregnat?
    i przed czym to niby chroni i jak chroni?jak to dziala?
    czy to na grzyby?
    albo na korniki albo na jakies inne swinstwa?
    czy to produkuje firma bez nazwy albo np BASF?

  12. #12

    Domyślnie

    ten akurat działa nea to wszystko co wymieniłeś a nie wiem do jakiego koncernu zalicza się marka DULUX - bynajmniej nie jest to substancja robiona w garażu metoda chałupniczą

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    "Prawdziwą" imprgegnację ciśnieniową winno wykonywać się na drewnie wcześniej wysuszonym. Wtedy zapewniona jest głęboka penetracja impregnatu.

    A tak przy okazji -
    - środki solane lepiej zachowują się na drewnie wilgotnym - sól dzięki wilgoci lepiej penetruje wgłąb drewna. Za drewno wligotne (mokre), określane jako "zielone", uważa się drewno powyżej 19% wilgotności.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał leon_z_katowic
    kurcze toz to chyba ta impregnacja cisnieniowa wychodzi taniej?
    okolo 100 PLN za m3
    tak mi wpadlo jakos w oko moge sie mylic
    poprawcie mnie
    Oj, chyba więcej:
    http://www.impregnacja-drewna.pl/cennik_konstr.htm
    Jaka piękna katastrofa ...

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    no dobra wiec 150 PLN za kubik
    wiec wychodzi na to samo co malowanie pedzlem
    a chyba trzeba sie przy tym niezle namachac
    rozumiem malowac samemu impregnatem, jesli bedzie to wyraznie tansze ale w tym wypadku....???

  16. #16

    Domyślnie

    leon,
    rób cićnieniowo mimo, że Twoja wiedza na ten temat przeczy tej technologii

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    zobacze jednak po ile uda mi sie kupic impregnat i po ile impregnowane drewno
    jesli nie edzie na tym gdzie zaoszczedzic to na pewno nie bede sie bawil w malowanie drewienka i kupie pomalowane ( czytaj nasaczane cisnieniowo)

  18. #18

    Domyślnie

    Masz jeszcze jeden problem. Jest w Polsce tylko kilka firm, które mają autoklawy. Zdecydowana większość impregnuje zanurzeniowo. Nie wiem, jaka jest sytuacja koło ciebie.
    Jaka piękna katastrofa ...

  19. #19

    Domyślnie

    My mamy u siebie więźbę i łaty impregnowane ciśnieniowo i muszę przyznać że dekarze byli zaskoczeni , mówili że jeszcze tak dobrze zabezpieczonej więźby to oni nie widzieli . Tylko fakt drewno bylo sezonowane przed impregnacją, impregnacja była na 100% ciśnieniowa i odpowiednio wykonana bo moja mama jest z-cą dyrektora tej firmy . A często słyszałem o przypadkach sprzedaży niby impregnowanego ciśnieniowo, a faktycznie bylo tylko pociągnięte pędzlem .
    Zakład mieści się na ścianie wsochdniej, ale większość więźb ktore robią jedzie do Warszawy i okolic, zresztą w niektore materiały zaopatruje sie tam wszystkim znana firma Dworek Polski, który buduje głównie w okolicy Warszawy.
    Takze Leon ten typ impregnacji polecam, tylko musisz dopilnować by drewno nie było mokre i by faktycznie zostało to zrobione ciśnieniowo.
    pzdr
    Kto pyta nie błądzi, najwyżej trudniej dokonać trafnego wyboru.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie Re: impregnacja cisnieniowa

    Cytat Napisał leon_z_katowic
    tak wlasnie zastanawiam sie nad impregnacja drewna

    z wyksztalcenia znam sie troche na transporcie masy w cialach porowatych
    i na wspolczynnikach dyfuzji w drewnie
    z moich przemyslen wynika, ze ta cala impregnacja cisnieniowa to tylko bajer
    tak jak oddychanie scian

    z moich rozwazan wynika np, ze aby zaimpregnowac takie drewno trzeba by pozwolic impregnatowi dyfundowac pod roznica cisnien wglab klocka

    a do tego potrzeba baaaardzo dlugiego czasu, ktorego z racji ekonomicznych w impregnowni drewna nie ma

    tak , ze mysle ze zrezygnuje jednak z tego dodatkowego bajeru

    co o tym myslicie forumowicze?
    Myślę Leon że to czy zaimpregnujesz jak i czym itp. to zależy od rodzaju konstrukcji drewnianej jaki będziesz miał. Jak będziesz robił poddasze nieużytkowe i drewno będzie miało doskonałe przewiewne warunki to mocno bym się zastanawiał czy wogóle impregnować. Takie konstrukcje stoją bez impregnacji setki lat. Jak będziesz chciał drewno zabudować bez przewiewu szczelnie to żadna impregnacja nie pomoże no może opóźni zagrzybienie. Impregnacje przeprowadza się najcześciej impregnatami solnymi nie bardzo wiem przed czym one chronią i na jaki okres czasu. Z tego co się dowiedziałem w INCO to nawet niektóre rodzaje pleśni i inych tam swiństw wola takie "posolone" drewienko Z kolei przyzwoite impregnaty sa głównie na bazie jakichś rozpuszczalników organicznych benzyn itp. Taki impregnat absolutnie nie wymaga autoklawu aby dobrze wniknać. Wystarczy maznąć kilka razy pędzelkiem i w całym przekroju drewno go wciąga. Tylko cena takiego impregnatu ogromna a i łatwopalne to to straszliwie no ale trujace niemiłośiernie jest. Leon myślę sobie zadzwoń do INCO tam ci powiedzą o co chodzi w tym wszystkim i do czego jaki impregnat jest najlepszy.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony