dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Cool Wentylacja łazienki z sauną

    Witam, mam pytanie dot. wentylacji pomieszczenia (łazienka), w której będzie docelowo znajdować się mała sauna (jakieś 4m3).

    W domu mam przewidzianą wentylację mechaniczną - czy poprawne będzie umieszczenie sauny w pomieszczeniu z wentylacją mechaniczną? W łazience można zrobić np. można zrobić dwa wywiewy - jeden ogólny na łazienkę a drugi w okolicy otworu wywiewnego powietrza z sauny. Czy takie rozwiązanie będzie OK czy muszę przebijać się przez mur i dla sauny zrobić dedykowany wywiew grawitacyjny bezpośrednio na zewnątrz budynku? To drugie rozwiązanie wydaje mi się nieodpowiednie ze względu na problem z ustawieniem wentylacji mechanicznej (skąd miałoby się brać dodatkowe powietrze, które uchodzi przez otwór grawitacyjny itd). Poradzi sobie wentylacja mechaniczna? I czy ewentualna wilgoć na wywiewie - z polania kamieni wodą - nie będzie powodowała problemów w rurach wentylacji?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Nic specjalnego nie trzeba robić z wentylacją. Kabina sauny ma wlot powietrza gdzieś pod piecykiem i wylot pod sufitem. To ciepłe i wilgotne powietrze powinno się wymieszać z chłodniejszym zanim trafi do kanału wywiewnego. Dlatego nie powinno się dawać anemostatu zbyt blisko sauny bo możesz mieć problem z wilgocią w kanałach. To wszystko w temacie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał loot Zobacz post
    W domu mam przewidzianą wentylację mechaniczną - czy poprawne będzie umieszczenie sauny w pomieszczeniu z wentylacją mechaniczną? ?
    Powietrze idące do rekuperatora nie może mieć więcej niż 50°C, a w saunach bywa temperatura 90°.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Domyślnie

    Dzięki! Czyli robię trochę inaczej niż zamierzałem czyli wylot z łazienki dalej od sauny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony