dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Pokój dziecka - jak zaaranżować?

    Planuję zabrać się za urządzenie pokoju syna. Chłopak ma 10 lat,a pokój 480x380 cm. Mam problem z podziałem pokoju na strefy i ustawieniem w nim głównych mebli. Chciałabym podzielić pokój na strefy. Największy kłopot sprawia mi ściana z szafą. Pierwotnie szafa miała być na całej długości ściany (380 cm), ale stwierdziłam że nie ma takiej potrzeby, a syn zażyczył sobie kącik z fotelem i półeczkami. Zaplanowałam więc szafę do sufitu szeroką na 210 cm (te 10 cm to blendy po 5 cm po obu stronach szafy). Przestrzeń która została (180 cm) zamierzam przeznaczyć raczej na kąt wypoczynkowo-czytelniczy (ewentualnie zamienić miejscami z kątem do nauki). Na ścianie za szafą umieściłam regał do sufitu (może być na książki i inne drobiazgi), podobnie jak i z boku szafy Oba regały tworzą literę L). Myślałam nad wysunięciem w pokój tego regału z boku szafy i tę wysuniętą część zrobić ażurową (wystawałaby na ok. 60 cm poza lico szafy - wtedy równa byłaby ze ścianą za drzwiami) albo w ogóle z tedo regału z boku szafy zrezygnować.
    A może jeszcze jakies inne proporcje? Może trochę powiększyć szafę, np. szafa na 240 cm, a reszta 140 (wystarczy?). Wtedy trzeba by zrezygnować z regału z boku szafy.
    Nie jestem też przekonana do ustawienia biurka, ale nie mam innej koncepcji (skrzydło okna przy którym stoi biurko otwiera się jako drugie)



    A może jestem w błędzie i lepiej zrobić szafę na całą ścianę, ale gdzie wtedy umieścić kąt wypoczynowo-czytelniczy? Proszę o pomoc i wszelkie uwagi
    Ostatnio edytowane przez maksimini ; 04-05-2018 o 01:21

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  3. #3

    Domyślnie

    Elfir dzięki za pomysł. Tylko szafa się zmniejszyła, a ja planowałam minimum na 200 cm (młody musi tam zmieścić swoje ubrania, zabawki, itp. aby łatwiej było utrzymać porządek. I nie bardzo mi pasuje łóżko na wprost wejścia. Wolałabym zostawić łóżo tam gdzie jest

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Układ Elfir jest dobry, obróć tylko łóżko. Twój młody będzie miał sporo miejsca na przyjmowanie gości.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokoj-dziecka.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	412479

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    leżac na łózku mozna oglądac film na kompie stojącym na biurku.

  6. #6
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Podoba mi się propozycja Elfir. Półki z książkami są obok biurka, a szafa przy łóżku, co ma swoje uzasadnienie
    funkcjonalne. Dodatkowo, przy takim ustawieniu pokój staje się foremny. Strefy w pokoju można dodatkowo
    zróżnicować kolorystycznie, np. malując część do pracy zielenią, a wypoczynkową na szaro lub błękitno.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3_zd1.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	61,6 KB
ID:	414004
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3_zd2.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	414005

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Karol112
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    21

    Domyślnie

    Dokładnie, Elfir naprawdę fajne rzeczy zaproponował. Ja bym tam chyba nic szczególnie nie zmieniał.
    To nie kreatywne myślenie jest drogą do tworzenia kreatywnych projektów. Twoje projektowanie jest drogą do kreatywnego myślenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony