dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Fundament pod donicę - co z tym teraz zrobić?

    Witam,
    Mam zaprojektowane 3 duże donice ogrodowe. "Fachowiec", którego miałem zrobił fundamenty jednak okazuje się, że z jednym fundamentem mocno przykombinował. Jedna z donic stanowi narożnik tarasu. "Geniusz" - bo inaczej go nie nazwę - widząc, że jest palisada przykrył wykopał część fundamentu obok, a obetonowanie palisady przysypane ziemią okrył folią i wylał beton. Niestety, gdy to robił byłem nieobecny i nie zwróciłem uwagi na jego "uproszczenie". Teraz chcę poszerzyć taras i zacząłem wykuwać palisadę. Tknęło mnie coś, żeby wykuć kawałek betonu trzymającego palisadę i za nim zobaczyłem ziemię. Po odkuciu całości betonu z palisady powstało mi coś takiego jak na rysunku.
    I teraz moje pytania - nie jestem budowlańcem więc zrozumcie moje wątpliwości/pomysły itp. itd :
    1. Co z tym zrobić? (zaszalować i zalać betonem czy może przy okazji rozbudowy tarasu władować w tę wolną przestrzeń kruszywo i zagęścić)
    2. Czy w przypadku "podlania" betonem powstałej pustki te dwie części nie będą w okresie mrozów różnie pracować i ta "dolewka" nie będzie wypychała tej pierwotnej części?
    3. Jakie inne pomysły przychodzą Wam do głowy?

    Skuwanie tego i wylewanie raz jeszcze w całości nie wchodzi w grę. Na rysunku trochę przesadziłem z szerokością tej wolnej przestrzeni u podstawy donicy, ale będzie miała jakieś 20-25 cm.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1111.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	20,9 KB
ID:	412656  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony